کتابی از رهبر انقلاب درباره‌ سیره فرهنگی سیاسی امام صادق (ع)

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 24022
محل سکونت : اصفهان

کتابی از رهبر انقلاب درباره‌ سیره فرهنگی سیاسی امام صادق (ع)

 

معرفی کتابی از رهبر انقلاب درباره‌ سیره‌ امام ششم با نام «پیشوای صادق»

آیین معرّفی کتاب «پیشوای صادق» شامل یادداشت‌هایی از رهبر انقلاب درباره امام ششم در دفتر مؤسسه‌ پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق، آیین معرّفی کتاب «پیشوای صادق» در دفتر مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی واقع در شهر قم برگزار می‌شود.

این کتاب، مشتمل بر یادداشت‌های حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) درباره سیره فرهنگی سیاسی امام صادق (علیه‌السّلام) است که در ۱۷ شماره روزنامه‌ جمهوری اسلامی در خرداد سال ۱۳۵۸ منتشر شده است.

در دیدگاه رهبر معظّم انقلاب، سیره امامان معصوم (علیهم‌السّلام) به انسانی ۲۵۰ ساله تشبیه می‌شود که براساس شرایط زمانی، بهترین شیوه را برای رسیدن به اهداف والای اسلام، انتخاب کرده‌اند؛ گاهی با جهاد، گاهی با آتش‌بس، گاهی با مبارزات سرّی، گاهی با کار فرهنگی و تبیینی به انجام وظیفه پرداخته‌اند. در این میان، امام صادق (علیه‌السّلام) سهم مهم و تأثیرگذاری را در تاریخ سیاسی اهل بیت (علیهم‌السّلام) داشته‌اند. آنچه در دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به سیره سیاسی آن حضرت، مشاهده میشود تلاش حضرت برای تأسیس حکومت مطلوب ائمّه (علیهم‌السّلام) است.

در این کتاب، با تشریح اهداف امامت و توضیح مبنای انسان ۲۵۰ ساله، به جایگاه و اقدامات امام صادق (علیه‌السّلام) اشاره شده است.

آئین معرّفی این کتاب، پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ در دفتر مؤسّسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در شهر مقدّس قم به نشانی خیابان شهدا- کوچه ۲۸( بیگدلی) - شماره ۱۲۰ برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب «پیشوای صادق» می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

منبع: فارس

چهارشنبه 5 تیر 1398  4:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها