تربیت کودک از چه زمانی شروع می شود؟

 
saraalighanbari1360
saraalighanbari1360
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 5289
محل سکونت : fars

تربیت کودک از چه زمانی شروع می شود؟

تربیت کودک از چه زمانی شروع می شود؟

تربیت کودک ، سلامت روانی کودکان
دوران کودکی در تشکیل شخصیت فرد اصلی مهم است که با نادیده گرفتن آن بسیاری از خشونت ها و نابسامانی های انسانی حاصل می شود که با راه و روشی درست برای تربیت کودک باید عمل کرد.

نکاتی مهم برای تربیت کودک

دوران کودکی در تشکیل شخصیت فرد اصلی مهم است که با نادیده گرفتن آن بسیاری از خشونت ها و نابسامانی های انسانی حاصل می شود.
باور اشتباهی که در گذشته وجود داشته است بی توجهی به کودکان واستفاده از تنبیه بدنی به عنوان  تنها راه تربیتی کودک بوده است که امروزه با وجود علم روانشناسی و علوم تربیتی در این زمینه تحولات مثبتی صورت گرفته است.

از چه زمانی تربیت کودک را آغاز کنیم؟
در اسلام بهترین زمان تربیت کودک 7 سال قبل از تولد است و جالب است یدانید دکتر سیلوانوس یکی از برجسته ترین روانشناسان آمریکایی این را با بیان اینکه تربیت کودک سالها پیش از تولد آغاز می شود تایید کرده است.
این صحبت های حکیمانه نشان دهنده ی تاثیر نسل پیشین بر زندگی نسل حاضر است. بهتر است بدانید حالات روحی پدر و مادر در زمان آمیزش و به ویژه حالات مادر در زمان بارداری در شکل گیری حالات روانی جنین موثر است. مادر در این دوران باید به بهداشت جسمی خود اهمیت داده و با دنبال کردن تغذیه صحیح و کافی, استفاده از هوای سالم, پرهیز از فعالیت های شدید و خستگی زیاد در سلامت جسمی و روانی کودک تاثیر گذار باشد.تربیت کودک

تربیت کودک

بازی کودکان

موارد مهمی که باید در مورد تربیت کودک بدانید


بعد از تولد کودک تفاوت های فردی آن را نادیده نگیریم و با توجه به شناخت کودکمان در تربیت آن بکوشیم چرا که اگر راه و روش تربیتی در مورد کودکی نتیجه بخش بود نمی توان به جرات ادعا  کرد که همان روش برای کودکی دیگر هم موثر است پس با توجه به روحیات و طرز فکری کودکمان آن را آگاه ساخته و در مسیر درست قرار دهیم.

 دوران کودکی چند بخش دار؟
در اسلام مراحل رشد تربتی کودک به 3 بخش تقسیم شده است که 7 سال اول دوره سیادت , 7 سال دوم دروه اطاعت و دوره ی سوم را دوره وزارت نامیده اند.
دوران کودکی مهمترین و اصلی ترین بخش تربیتی کودک است که متاسفانه به آن توجه زیادی نمی شود چه بسا مادرانی که کتاب های آشپزی بسیاری را خوانده اند اما در مورد تربیت کودک حتی یک صفحه مطالعه نکرده اند.

چهارشنبه 22 خرداد 1398  8:04 AM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi zahra_53
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 3209
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:تربیت کودک از چه زمانی شروع می شود؟

درست است کودک باید آزادی عمل بیشتری داشته باشد اما این آزادی عمل به معنای آن نیست که هرکاری انجام دهد . تذکر به او ندهیم . در وقت نیاز باید تذکر لازم را به کودک بدهیم.

چهارشنبه 22 خرداد 1398  11:14 AM
تشکرات از این پست
saraalighanbari1360 zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها