غرغر صبحگاهی کودکان

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 7645
محل سکونت : اصفهان

 غرغر صبحگاهی کودکان

 

 غرغر صبحگاهی کودکان

 

 غرغر صبحگاهی کودکان همه مردم حتی کودکان حق دارند گاهی غرغر کنند مراحلی در رشد کودک وجود دارد که می توان از آن‌ها به غرغر کردن تعبیر کرد.

 غرغر صبحگاهی کودکان

چرا کودکان غرغر می‌کنند؟ آیا غرغر کردن در کودکان سن خاصی دارد؟ چطور باید با کودکم که غرغر می‌کند رفتارکنم؟ 

بعضی از مردم با روحیه‌ای سرشار از شادابی و نشاط از خواب برمی‌خیزند، اما بعضی دیگر هنگام صبح از روحیه مناسبی برخوردار نیستند و آن قدر غرغر می‌کنند که شادابی را از دیگران هم می‌گیرند.  همه مردم حتی کودکان حق دارند گاهی غرغر کنند. مراحلی در رشد کودک وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به غرغر کردن تعبیر کرد. مثلا در حدود دو سالگی کودکان شروع به اظهار وجود و اعلام عدم وابستگی می‌کنند. این کار را با دادن جواب «نه» به تمام پرسش‌ها و درخواست‌ها انجام می‌دهند که می‌تواند به آسانی توسط والدین به عنوان رفتار منفی و غرغر کردن تعبیر شود که در واقع این طور نیست. کودکانی که به سن بلوغ نزدیک می‌شوند، دمدمی مزاج، زود رنج و حساس می‌شوند که این نیز حالتی کاملا طبیعی است. اگر کودک شما معمولا صبح‌‌ها شاداب است ولی گاهی به طور غیر منتظره‌ای صبح‌ها شروع به غرغر کردن می‌کند، می‌تواند نشانگر این باشد که چیزی (مثلا خواب کم، بیماری یا فشار عصبی) او را آزار می‌دهد. این مشکلات نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرند.

 غرغر صبحگاهی کودکان

این بخش به ارائه راه حل‌هایی در مورد کودکانی می‌پردازد که عادت دارند همیشه نق بزنند و به نظر می‌رسد که همیشه از دنده چپ برمی‌خیزند. با این حال، این راه حل‌ها را در مورد کسانی که گهگاه این طور هستند، نیز به کار ببرید.

1- رفتار او را به طور سنجیده نادیده بگیرید

در چنین مواردی از پرداختن به خلق و خوی کودک خودداری کنید (نگویید که همه‌اش نق می‌زند) و در عوض، رفتار پسندیده دیگران را مورد توجه قرار دهید و از آن نام ببرید. هنگامی که کودک سعی در خوشایند بودن می‌کند، او را مورد تحسین قرار دهید. این کار را به محض این‌که کودک رفتار خوشایندی از خود نشان داد، انجام دهید: «سوزان، چقدر خوبه که دوباره لبخند تو رو می‌بینیم واقعا حرف خیلی خوبی به برادرت زدی. آفرین!»

2- زمان برخاستن را تغییر دهید

بعضی از کودکان به این دلیل با خلق و خوی بد از خواب برمی‌خیزند که معمولا در وسط یک رؤیا از خواب بیدار می‌شوند. در این گونه موارد، سعی‌کنید زمان بیدار شدن کودک را به تعویق بیندازید؛ یا این‌که از یک ساعت جیرجیرکی استفاده کنید تا کودک به آرامی با صدای موسیقی از خواب برخیزد.

3- به شوخی برگزار کنید

می‌توانید با استفاده از شوخی خنده کودک را راه بیندازید و او را از بدخلقی بیرون بیاورید. با این حال، باید اذعان کرد که گاهی طنز و شوخی نتیجه‌ای کاملا برعکس دارد و کودک نق نقو را عصبانی‌تر هم می‌کند. اگر در مورد شما نیز چنین اتفاقی افتاد، صحنه کمدی را بلافاصله قطع کنید.

4- تأتر بازی کنید 

با نمایش حرکات کودک و نشان دادن اعمال کودک به خودش، سعی در فهماندن زشتی کارش بکنید. در این کار، از اغراق کمک بگیرید و یا یک نمایش معروف که چنین شخصیتی را نشان می‌دهد، اجرا کنید.

5- روی حالت بدخلقی و نق زدن کودک اسم بگذارید

در هنگام صبحانه مسابقه‌ایی ترتیب دهید تا بهترین نام را روی یک آدم بدخلق که فرضا در تلویزیون دیده‌اید، بگذارید. از اسم انتخاب شده بدین ترتیب برای از بین بردن بدخلقی استفاده کنید: «وای، دوباره آقای فلانی آمد.» (فلانی نام آدم بدخلقی است که در مسابقه انتخاب شده است)

4- بدخلقی ها را« بچلانید»

این روش اغلب در مورد کودکان خردسال مؤثر واقع می‌شود. کودک را به آرامی در بازوان خود نگه دارید و به آرامی او را فشار دهید و در عین حال به او بگویید که شما در حال بیرون کشیدن اخلاق بد از بدن او هستید.

5- رفتار بد کودک را به او نشان دهید

اغلب کودک نمی‌داند که خلق بد او چه تأثیری روی اشخاص دیگر که با او زندگی می‌کنند می‌گذارد. در هنگام روز و مدتی بعد از سرزدن رفتار ناپسندش، با او صحبت کنید و به او کمک کنید که رفتار بد خود را مجسم کند. یک کتاب کودکانه در این مورد بخوانید و سپس در مورد این‌که چطور یک نفر می‌تواند روز همه افراد خانواده را خراب کند، صحبت کنید. از کودک بخواهید برای تغییر این رفتار راه‌هایی را پیشنهاد کند.

 غرغر صبحگاهی کودکان

6- محدودیت زمانی در نظر بگیرید

به کودک بگویید از حالا به مدت پنج دقیقه می‌تواند هر چقدر دوست دارد، غرغر کند. با این حال، فقط پنج دقیقه می‌تواند چنین کند. اجازه دهید در این پنج دقیقه، دیگر اعضاء خانواده نیز به کودک ملحق شوند. پنج دقیقه را برای این منظور در نظر بگیرید که همگی شکایت کنید، غر بزنید، بحث کنید و در نتیجه سبک شوید.

7- رفتارتان را عوض کنید

به کودکان بزرگ‌تر بگویید که شما می‌خواهید با آن‌ها مثل یک فرد بالغ رفتار کنید. هر کس گاهی بدخلق می‌شود و شما آن را درک می‌کنید، ولی این امر برای دیگران بسیار ناخوشایند است. بنابراین، از او بخواهید به جای این‌که موجب رنجش دیگران شود، با صدای بلند بگوید که بدخلق است و نهایت سعی خود را می‌کند که این حالت را از خود دور کند.

8- محرومیت موقت را به کار گیرید

به کودک بگویید تا وقتی حالش جا نیامده از حضور در جمع خودداری کند. با این حال، حتما به او این امکان را بدهید که هر وقت آمادگی آن را پیدا کرد، دوباره به جمع بپیوندد.

برای نمونه می‌توانید به او بگویید: «فکر می‌کنم بهتره با این اخلاقت تنها باشی. ولی هر وقت حالت جا اومد، سریع برگرد! بدون تو، به ما خوش نمی‌گذره»

9- جدول «خداحافظ بداخلاقی»

در مورد بعضی از کودکان، غرغر کردن و بدخلق بودن در هنگام صبح، به صورت یک عادت درآمده است و ممکن است برطرف کردنش به تدابیر جدی نیاز داشته باشد. ما یک جدول پاداش با ستاره‌های طلایی را برای اصلاح رفتار کودک در صبح پیشنهاد می‌کنیم. انتظار موفقیت آنی نداشته باشید! بلکه اهداف خود را واقع بینانه انتخاب کنید. ممکن است هدف شما در چند روز یا چند هفته اول به این محدود شود که کودک با خواهر و برادرهایش دعوا نکند؛ یا این‌که یک رفتار «خنثی» نسبت به آن‌ها داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که کودک معیارها را می‌فهمد و با یکدیگر تصمیم گیری کنید که پاداش‌ها چه باشد.

جمعه 17 خرداد 1398  5:46 PM
تشکرات از این پست
zahra_53 hosinsaeidi khaliln fatemeh_75 hamid_h
oskoui
oskoui
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 1731
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به: غرغر صبحگاهی کودکان

ممنون از شما-خیلی استفاده کردم...

دوشنبه 27 خرداد 1398  8:11 PM
تشکرات از این پست
zahra_53 ali_81
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 3632
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به: غرغر صبحگاهی کودکان

خیلی از کودکان از خوردن صبحانه امتناع می کنند . باید با اصول درست و رعایت اساس تربیتی این غرغر کردن و امتناع از غذا خوردن را کم کنیم.

سه شنبه 28 خرداد 1398  1:12 AM
تشکرات از این پست
zahra_53 ali_81
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1194
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به: غرغر صبحگاهی کودکان

شیرینی زندگانی کودکان هستند غر غر آنها هم دلنشین است برای والدین.

پنج شنبه 30 خرداد 1398  10:32 AM
تشکرات از این پست
zahra_53 ali_81
دسترسی سریع به انجمن ها