اصلاح‌طلبان، پارتی شبانه اروپایی‌ها با دختران ایرانی را ندیدند

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 23899
محل سکونت : اصفهان

اصلاح‌طلبان، پارتی شبانه اروپایی‌ها با دختران ایرانی را ندیدند

 

سکوت اصلاح‌طلبان مقابل دیپلمات‌های غربی

 

پارتی مهمانی

در سال گذشته و پس از انتشار خبر دروغ ارائه خدمات جنسی به عراقی‌ها در ایران، رگ غیرت اصلاح طلبان و برخی سلبریتی ها بیرون زده و برای در خطر افتادن ناموس ایرانی فریاد وا مصیبتا و وا اسلاما سر دادند.

سروی سیاست مشرق - روز شنبه- ۱۱ خرداد- خبری مهم و البته تأسف برانگیز اعلام شد و آن اینکه: «یک دیپلمات انگلیسی و یک دیپلمات هلندی بامداد جمعه در یک پارتی مختلط و فساد آلود در تهران بازداشت شدند. این دو دیپلمات پس از تحویل به پلیس امنیت احراز هویت و آزاد شدند. این پارتی با حضور تعدادی نسبتاً زیاد و به‌صورت مختلط در منطقه ولنجک تهران برگزار شده بود».

در این میان واکنش طیف اصلاح طلب قابل تأمل بود. رسانه‌ها و فعالین سیاسی منتسب به این طیف، در واکنش به این خبر بسیار مهم سکوت کردند.

حال کمی به عقب برمی گردیم. در شهریور سال ۹۷، خبرگزاری دولتی ایسنا، روزنامه دولتی شهروند و حساب توئیتری روزنامه اصلاح طلب شرق، بر پایه یک خبر جعلی، یک جنجال رسانه‌ای علیه گردشگران عراقی در مشهد به راه انداختند.

رسانه‌های مذکور در آن مقطع با انتشار یک مصاحبه و گنجاندن آیتم‌های جنجالی به آن، بدون هیچ سند و مدرکی مدعی شدند که ۶۰۰ خانه-مسافر در مشهد مقدس به زائران «عراقی» خدمات جنسی می‌دهند!

این خبر و مصاحبه فردای آن روز توسط فرد مصاحبه شونده تکذیب شد اما جنجال رسانه‌های اصلاح طلب در کنار هیاهوی رسانه‌های ضدانقلاب فارسی زبان، فضا را تنش آلود کرد و مانع دیده شدن تکذیبیه شد. به فاصله چند هفته پس از این فتنه انگیزی و انتشار خبر کذب، کنسولگری ایران در بصره توسط عوامل سعودی-صهیونیستی به آتش کشیده شد.

رسانه‌های فارسی زبان وابسته به لندن، ریاض و تل آویو در خبرهای متعدد و با فضاسازی گسترده تقلا کردند تا روابط برادرانه دو ملت ایران و عراق را خدشه دار کرده و اتحاد میان مردم این دو کشور را به تفرقه و نزاع بدل کنند.

یکی از فعالین رسانه‌ای در همان مقطع در مطلبی نوشت: «با یک عراقی در حرم امام رضا (ع) صحبت می‌کردم و حرف به اینجا کشید. عین همین شایعات درباره ایرانی‌هایی که به نجف و کربلا برای زیارت می‌روند از جانب طرفداران حزب بعث پخش شده. حالا واضحه که هدایت اراذل برانداز ایرانی و ناسیونالیست‌های بعثی عراقی دست یک موجودیته».

در سال گذشته و پس از انتشار خبر دروغ ارائه خدمات جنسی به عراقی‌ها در ایران، رگ غیرت اصلاح طلبان و برخی سلبریتی ها بیرون زده و برای در خطر افتادن ناموس ایرانی فریاد وا مصیبتا و وا اسلاما سر دادند.

حالا خبری منتشر شده که دو دیپلمات اروپایی (یک انگلیسی و یک هلندی) در پارتی شبانه با دختران ایرانی حضور داشته‌اند؛ اما این بار خبری از یقه دریدن طیف اصلاح طلب و سردادن فریاد وامصیبتا از سوی این جماعت نیست.

البته از طیفی که برای تشویق عوامل پروژه «دختران خیابان انقلاب» (پروژه‌ای توهین آمیز علیه بانوان ایرانی در قالب کشف حجاب در اماکن عمومی) پاکت تراول ۵۰ هزارتومانی می‌دهد و یا مجلس رقص دختران ایرانی را به عنوان یک آیتم در مراسم رسمی برگزار کرده و آوازخوانی زن ایرانی در حاشیه جشنواره سینمایی را اقدامی عادی جلوه می‌دهد، هیچ انتظاری نیست که برای حراست از کرامت بانوی ایرانی غیرت به خرج دهد.

متاسفانه طیف اصلاح طلب در مواجهه با کشورهای غربی (آمریکا و اروپا) دچار یک «خودتحقیری حادّ» است. این خودتحقیری گاهی این طیف را به یار داخلی طرف غربی برای تفرقه افکنی میان ملت‌های مسلمان تبدیل کرده و گاهی این طیف را در مقابل اقدامات شنیع غربی‌ها- مانند اقدام وقیحانه دو دیپلمات اروپایی در پارتی مختلط- به سکوتی خفت بار وا می‌دارد.

اکنون وزارت امور خارجه باید به این اقدام دیپلمات‌های اروپایی واکنش نشان دهد. در دولت آقای روحانی تاکنون ۵ دیپلمات ایرانی به دلایل واهی از اروپا اخراج شده‌اند (یک دیپلمات از فرانسه، دو دیپلمات از هلند و دو دیپلمات از آلبانی) علاوه بر این اکنون قریب به ۱۱ ماه است که یک دیپلمات ایرانی نیز به صورت غیرقانونی و به دلایل واهی و خلاف قواعد دیپلماتیک در اروپا بازداشت شده است.

یک سؤال، چرا دیپلمات‌های اروپایی با آسودگی خیال در یک پارتی شبانه با دختران ایرانی شرکت می‌کنند؟! آیا از سکوت و بی عملی وزارت خارجه مطمئن هستند؟!

شاید پاسخ این سؤال را بتوان در اظهارات وزیر خارجه سابق فرانسه یافت. «ژان مارک آیرو» - بهمن ۹۵- به ایران سفر کرد. در حاشیه ضیافت شامی که در سفارت فرانسه در تهران برگزار شد، تاجر فرانسوی از آیرو پرسید: «جناب وزیر چرا این سفر دقیقاً در روزی انجام شد که فرانسه به همراه انگلیس و آمریکا در خلیج فارس و در نزدیکی آب‌های ایران مانور نظامی که طبیعتاً پیام‌های خاصی دارد، برگزار کرده‌اند؟». این تاجر برجسته فرانسوی در ادامه با نگرانی می‌پرسد: «آیا فکر نمی‌کنید این مسئله روی روابط تجاری ما با ایران تأثیر بگذارد و نتوانیم در این سفر قرارداد خاصی منعقد کنیم؟ شما از واکنش مقامات ایرانی نگران نیستید؟».

وزیر خارجه سابق فرانسه در پاسخ می‌گوید: «خیر، بنده هیچ نگرانی نسبت به موفقیت آمیز بودن این سفر ندارم. مقامات دولت ایران در هیچیک از جلسات مقدماتی و برنامه ریزی برای سفر در تهران و پاریس به این مسئله معترض نشدند». آریو سپس در موضعی گستاخانه مدعی می‌شود: «دولت ایران به این سفرها احتیاج دارد و مطمئنم که هیچ اعتراضی در جلسات فردا هم نخواهیم شنید»!

متاسفانه حفاظت از عزت ایرانی در سیاست خارجی دولت آقای روحانی مورد بی توجهی قرار گرفت. تعرض پلیس سعودی به دو نوجوان ایرانی، بی احترامی هیات اروپایی به مقامات ایرانی در سفر به تهران، تروریست نامیدن نماینده ایران در سازمان ملل، هتک حرمت به زنان ایرانی در فرودگاه‌های خارجی، بی احترامی و تراشیدن سر معلمان ایرانی در امارات، بازرسی تحقیرآمیز مسافران ایرانی در آمریکا، کِشتی ایرانی و تذکر جان کری به ظریف، مذاکره زیر سم اسب فاتح ایران در ایتالیا، برخورد توهین آمیز مقامات انگلیسی در دیدار با روحانی و…برخی از مصادیق این رویکرد منفعلانه در دستگاه دیپلماسی است.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

سه شنبه 14 خرداد 1398  9:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها