ترامپ: من کسی نیستم که وارد جنگ با ایران شوم

aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 5393

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز ضمن تکرار ادعا‌های قبلی خود درباره برجام تاکید کرد که به دنبال رویارویی با ایران نیست.

ترامپ: من کسی نیستم که وارد جنگ با ایران شود رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز با تکرار ادعا‌های قبلی خود درباره برجام بار دیگر مدعی شد توافقی که باراک اوباما با ایران امضا کرد وحشتناک بود و میلیارد‌ها دلار پول نقد در اختیار ایران گذاشت.

این نخستین باری نیست که دونالد ترامپ برای انتقاد از دموکرات‌ها و منتفع نشان دادن ایران از برجام مدعی می‌شود که این توافق میلیاردها دلار پول در اختیار ایران قرار داد. او تاکنون دستکم بیش از ۳۰ بار این ادعا را در مناسبت‌های مختلف تکرار کرده است.

ترامپ در این مصاحبه درباره تنش‌های اخیر در منطقه غرب آسیا نیز تاکید کرد: «من کسی نیستم که وارد جنگ شوم. من به دنبال جنگ با ایران نیستم، اما همچنین نمی‌خواهیم آنها سلاح هسته‌ای داشته باشند.» وی ادامه داد: «اگر من بخواهم با ایران وارد جنگ شوم، آن جنگ اقتصادی خواهد بود. من تنها می‌خواهم که آن‌ها سلاح اتمی نداشته باشند تا نتوانند تهدیدی برای ما باشند. جنگ به اقتصاد و مردم آسیب می‌رساند.»رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه‌ی مصاحبه خود با فاکس‌نیوز بار دیگر به انتقاد از برجام پرداخت و طبق معمول مدعی شد که «به موجب این توافق، ۱.۸ میلیارد دلار پول نقد به ایران پرداخت شد.» اقدامی که از نظر او "فاجعه‌بار" بود. جالب آنکه ۱.۸  میلیارد دلار (یعنی همان پولی که ترامپ می‌گوید با هواپیما به ایران فرستاده شد) مربوط به بدهی قدیمی آمریکا به ایران است که از زمان شاه مخلوع بابت یک معامله تسلیحاتی ناتمام در آمریکا بلوکه شده بود و آمریکا پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا زمان امضای برجام از پس دادن آن امتناع می‌کرد.

ترامپ همچنین در حالیکه هیچ کشوری با نشان دادن زیرساخت‌ها و تاسیسات نظامی خود به دیگران موافقت نمی‌کند، در بخش دیگری از مصاحبه خود تلویحا از اینکه برجام امکان بازرسی از تاسیسات نظامی ایران رافراهم نکرده است، انتقاد کرد و گفت: «ما حق بازرسی نداریم. ما از حق بازرسی خوب محروم بودیم. ما از اینکه برای بازرسی از برخی سایت‌های مهم همچون سایت‌های نظامی اجازه داده نمی‌شود، نگران هستیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی این اظهارات را بیان کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از زمان امضای برجام در چهارده گزارش فصلی خود پایبندی ایران به برجام را تایید کرده و اذعان کرده است که بازرسان این سازمان در این مدت به تمامی سایت‌ها و اماکنی که نیازمند بازرسی بوده‌اند دسترسی داشته‌اند.

ترامپ در مصاحبه‌های اخیر خود با رسانه‌ها سعی در کاهش تنش با ایران داشته است. وی هفته گذشته از رسانه‌ها به خاطر دامن زدن به تنش‌ها انتقاد کرد و اخبار آنها درباره ایران از جمله "اعزام ۱۲۰ هزار نیروی آمریکایی به خاورمیانه" را جعلی خواند.

نیویورک‌تایمز نیز هفته گذشته (اینجا) به نقل از برخی منابع آگاه گزارش داد که ترامپ در جلسه‌ای که اخیرا در «اتاق وضعیت» کاخ سفید برای بررسی موضوع ایران تشکیل شده در پاسخ به اظهارات مشاوران و مقامات ارشد نظامی دولت خود "قاطعانه" تاکید کرده که خواهان رویارویی نظامی با ایران نیست.

به نوشته این روزنامه، یافته‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا درباره تحرکات نظامی اخیر ایران و استقرار موشک برروی قایق‌های تندروی این کشور، ترس زیادی را نسبت به واکنش نظامی احتمالی ایران علیه منافع آمریکا و متحدانش در منطقه ایجاد کرده است.

گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان،

بیشتر بخوانید:

تأکید ترامپ بر عدم جنگ نظامی ناشی از قدرت ایران است

آیا واقعا دولت سابق آمریکا پس از برجام ۱۵۰ میلیارد دلار پول به ایران داد؟ 

سناتور آمریکایی: ترامپ متوهم است/بابت برجام پولی به ایران پرداخت نشد 

چرا پس از ۳۷ دولت قبلی آمریکا بدهی خود به ایران را پرداخت؟ 

هرگز آمریکا را دوباره تهدید نکنید+واکنش‎ها 

ترامپ "هیچ مذاکراتی با ایران در حال رخ دادن نیست" 

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398  9:55 AM
تشکرات از این پست
mohammad_43 khaliln ali_81 zahra_53 hosinsaeidi
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 983

پاسخ به:ترامپ: من کسی نیستم که وارد جنگ با ایران شوم

بنام خدا

اگر ترامپ هم نخواهد جنگ بکند دولت محترم ما برای سرپوشانی ضعفها مسئله جنگ را پیش می آورد.تا مردم را مشغول کنند.وا لله این مدیران بی کفایت پدر مردم را در می آورند.نمی دانم چرا فکری برایشان نمی گردد.

سه شنبه 31 اردیبهشت 1398  1:33 PM
تشکرات از این پست
ghasemifar
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 983

ترامپ برای اینکه اعراب منطقه را بدوشد ووسایل جنگیش را به فروش برساند. مسئله جنگ را مطرح می کند. ملت ما آنقدر قدرت دارند که تمامی دنیا هم به فکر جنگ با ما نمی افتند.

فقط خدا اتحاد مارا ضعیف نگرداند. که خطر ناک است.

پنج شنبه 2 خرداد 1398  11:14 AM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 2317

ترامپ از اول هم هیچ غلطی نمی توانست بکند تا الآن بتواند این غلط بکند.

پنج شنبه 2 خرداد 1398  12:09 PM
تشکرات از این پست
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 2254

باسلام، 

بله این عنوان درست است چون به بهانه های مختلف آنها خود را آغاز کننده جنگ با ایران نشان نداده و با فشار اقتصادی و اجتماعی از داخل و خارج بر مسئله جنگ فائق می آیند. مسئله امروز آمریکا نفت است اما نه به هر قیمتی، اما برخی افراد در داخل کشور و همین طور شانتاژ کننده های خارج کشور چنان به مردم تلقین می کنند که گویی آمریکا اکنون دم در خانه های ما جنگ می کند حال آنکه جنگ واقعی با نیروهای نیابتی آمریکایی در داخل شروع شده است و همچنان نیز ادامه دارد. مهم این نیست که بمبی بر سرمان ریخته نمی شود یا گلوله ای شلیک نمی گردد. همین که به حکم جنگ فیزیکی محتمل به ظلم و جور نسبت به هم می پردازیم این خود بدترین جنگ غیر تحمیلی از خارج است که متاسفانه گریبان جامعه امروز ما را گرفته است.

پنج شنبه 2 خرداد 1398  7:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها