فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5272
محل سکونت : اصفهان

فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

 

فیلم «مامور مخفی» ساخته یوال آدلر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس اسرائیلی، درباره برنامه‌ریزی سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) علیه برنامه هسته‌ای ایران، در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۹ به نمایش درآمد.

کیهان: فیلم «مامور مخفی» ساخته یوال آدلر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس اسرائیلی، درباره برنامه‌ریزی سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) علیه برنامه هسته‌ای ایران، در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. داستان فیلم درباره یک مامور موساد (سرویس جاسوسی اسرائیل) به نام ریچل کورین (با بازی دیانه کروگر) است که به عنوان معلم انگلیسی وارد تهران می‌شود و در منطقه پاسداران تهران آپارتمان اجاره می‌کند. ماموریت اصلی ریچل جمع‌آوری اطلاعات درباره برنامه هسته‌ای ایران از طریق نفوذ در یکی از شرکت‌های مرتبط در تهران بوده است. او برای این کار وارد رابطه‌ای عاشقانه با فرهاد (با بازی کاس انوار، بازیگر ایرانی‌تبار کانادا) می‌شود.

فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

فرهاد از روسای شرکتی است که ریچل باید جاسوسی‌اش را از طریق آن شرکت انجام دهد. شاید یکی از عجیب‌ترین مسایل درباره فیلم برای مخاطب ایرانی هنگام تماشا این باشد که چطور فیلمی محصول اسرائیل درباره عملیات موساد علیه برنامه اتمی ایران و شامل صحنه‌های ناهنجار در تهران فیلمبرداری شده است! کارگردان فیلم در نشست خبری توضیح داد که او یک واحد فیلمبرداری در تهران داشته است که گویا «به‌خاطر حفظ امنیتشان» نمی‌دانسته‌اند با چه کسی در تماسند و موضوع برای آنها به این شکل بوده که با گروهی در بلژیک کار می‌کنند.

فرد رابط از طریق تلفن همراه به صورت آن‌لاین و همزمان فیلم‌برداری صحنه‌ها را که در آن بدل بازیگر ریچل (دیانه کروگر) در خیابان‌های تهران و بازار و... حضور داشته است را به کارگردان که در نیویورک بوده حتی در ساعت سه نیمه شب نشان می‌داده و او کارگردانی می‌کرده است.

به نظر می‌رسد با لو رفتن این نوع فیلمسازی ضدایرانی در داخل کشور، حالا دیگر باید نهادهای امنیتی و انتظامی و همچنین متولیان فرهنگ و هنر و به خصوص خود اهالی سینما و رسانه مراقبت بیشتری داشته باشند. چه بسا آنها که برای برخی شبکه‌های خارجی یا جشنواره‌ها و یا موسسات دیگر کشورها مشغول فیلمسازی یا فیلمبرداری هستند، خودآگاه یا ناخودآگاه بخشی از پازل طرح‌های ضدایرانی سرویس‌های جاسوسی غرب باشند.

نکته قابل ذکر اینکه علیرغم حمایت جشنواره برلین از فیلم ضدایرانی «مامور مخفی»، اما بیشتر منتقدان و نشریات نسبت به آن نظر منفی داشته و آن را اثری ضعیف توصیف کردند. نشریه گاردین آن را «غیرهیجان‌انگیز و به‌هم‌ریخته» خواند و نشریه ورایتی هم «مامور مخفی» را فیلمی «غیرقابل‌توّجه» به شمار آور

پنج شنبه 25 بهمن 1397  7:56 AM
تشکرات از این پست
oskoui mamadbayat shakar14 iustminers amayen hermes65 fsmuosavi
iustminers
iustminers
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 292
محل سکونت : لرستان

پاسخ به:فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

این خبر رو وقتی به یکی از رفقا گفتم، گفت عجب من فکر می کردم فقط از مبادی رسمی، احشام کشور را قاچاق می کنن، برعکسش هم هست که!!

 

آقای علوی وزیر محترم اطلاعات هم چون سید است، بش کمکهای غیبی میشه! که کارها را انجام دهد!

جمعه 26 بهمن 1397  8:40 AM
تشکرات از این پست
amayen ravabet_rasekhoon hermes65 fsmuosavi
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2164
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

باسلام،

این مورد زیاد هم عجیب نیست. وقتی شرایط مالی و مادی را به حدی می رسانند که حتی افراد سابقا حد متوسط اکنون در حد زیر متوسط زندگی می کنند، زیر بار هر گونه کاری می روند آن هم به هر قیمتی حتی وطن فروشی. از حضرت علی (ع) داریم که از هر در که فقر وارد شد (چه مالی و مادی و چه فرهنگی) از همان در ایمان خارج می شود (چه ایمان مذهبی و چه اعتقادی و ملی).

جمعه 26 بهمن 1397  6:57 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon hermes65 fsmuosavi
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 723
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:فیلم اسرائیلی در ایران فیلمبرداری شد!

بنام خدا

ما همین را می گوییم که ملت وکشور را به خدا می سپاریم وخائنین را نیز به خدا می سپاریم.

شنبه 27 بهمن 1397  9:26 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon fsmuosavi
دسترسی سریع به انجمن ها