سرامیک خودرو چیست؟

 
khedmatazma1
khedmatazma1
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 14

سرامیک خودرو چیست؟

سالم و تمیز نگهداشتن بدنه خودرو یکی از دغدغه های همیشگی صاحبان خودرو بوده و هست؛ طی چند سال اخیر با گسترش فناوری‌های مختلف در صنعت اتومبیل‌سازی، برای از بین‌بردن لکه‌ها و بر طرف کردن خط و خش‌های بوجود آمده روی بدنه خودرو‌ راهکارهایی ابداع شده که رایج ترین آنها استفاده از پولیش و واکس مخصوص اتومبیل است. این مواد برای از برطرف کردن کدری بدنه خودرو و براق و درخشنده شدن آن بکار میرود. اما در یک دهه اخیر با ورود فناوری‌های نانو به حوزه صنایع مختلف، امروزه شاهد ظهور شوینده‌ها و مواد مراقبتی جدیدی هستیم که قادرند از بدنه اتومبیل در مقابل مواد خارجی محافظت کنند.

آلودگی‌های شیمیایی مانند اسید سولفوریک و اسید نیتریک و اشعه مخرب فرابنفش نور خورشید ، به رنگ بدنه خودرو آسیب میرساند و به مرور زمان موجب کدری و پوسیدگی آن‌ می‌شود. پوشش ‌نانو سرامیک یا گلس کوتینگ ، یک پلیمر مایع است که مانند کاور روی بدنه خودرو کشیده می شود و با بهره‌گیری از فناوری نانو قادر است از رنگ بدنه اتومبیل در مقابل آفتاب سوختگی، خوردگی های ناشی از مواد شیمیایی و خط ­وخش محافظت کند.

توصیه : برای اتومبیل‌های رنگ‎‌ تیره و سیاه، حتما از پوشش‌های نانو سرامیک استفاده کنید تا خودروتان دچار آفتاب سوختگی نشود.

پوشش سرامیکی چه تاثیری بر روی بدنه خودرو دارد؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه بیان کنیم، پوشش سرامیکی یک محافظ اضافی بر روی بدنه خودرو شماست (دقیقا مانند محافظ صفحه نمایش موبایل) که کمک می‌کند رنگ بدنه نو و شفاف به نظر برسد. به علاوه نگهداری آن آسان‌تر است و به راحتی تمیز می‌شود.

پوشش سرامیکی ، رنگ بدنه را در مقابل اکسید شدن و نیز آسیب دیدن در اثر اشعه UV محافظت می‌کند. همچنین اگر مواد شیمیایی و اسیدی بر روی بدنه خودرو بریزد، پوشش سرامیکی از آسیب رسیدن به رنگ بدنه جلوگیری می‌کند.

دقت داشته باشید پوشش‌های سرامیکی تضمینی برای خط و خش به ویژه در صورت برخورد سنگ ریزه نیست. ضمن اینکه پوشش سرامیکی دلیلی برای نشستن خودرو نیست و باید بدنه را تمیز نگه دارید. 

نکته:

استفاده از پوشش های سرامیکی غیر اصلی موجب می‌شود پوشش روی بدنه خودرو ، حتی وظایف اولیه خود را هم ایفا نکند. علاوه بر این پس از برداشتن سرامیک، رنگ اصلی بدنه هم آسیب می‌بیند.

منبع: خدمت از ما ( https://khedmatazma.com/ )

 

یک شنبه 21 بهمن 1397  4:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها