ویزای تحصیلی سوئد

 
mohsen007
mohsen007
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 8

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

 

 ویزای تحصیلی سوئد چگونه است ؟ برای ویزای تحصیلی سوئد به چه مدرکی زبانی نیاز داریم ؟ چگونه می توان ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کرد ؟

کشوری در حوزه اسکاندیناوی با هزاران جزیره و دریاچه، کوه های یخ زده و جنگل های وسیع، کاخ های سلطنتی و موزه است. استکهلم، پایتخت این کشور از ۱۴ جزیره و بیش از ۵۰ پل در مجمع الجزایر دریای بالتیک تشکیل شده است موزه نوبل با جوایز بسیار زیادی که در خود جای داده است در این شهر قرار دارد. در بازدید از سوئد ممکن است به نظر رسد که دارید مستقیم در مجله مد و  دکور خانه قدم می زنید. هیچ چیز کسل کننده و خسته کننده ای در سوئد وجود ندارد زیرا مراقبت از خانه ها، کلبه ها، کافه ها و فضاهای عمومی شهر با دقت هرچه تمام تر انجام می شود.زمانی که صحبت از تحصیلات عالی به میان می آید،سوئدیک مقصد جهانی برای دانشجویان و دانش آموزان است.

 

ویزای تحصیلی سوئد

برای آشنایی بیشتر با اخذ ویزای تحصیلی سوئد و تحصیل در دانشگاه های این کشور از شما دعوت می کنیم تا مقاله حاضر در باب ویزای تحصیلی سوئد را مطالعه فرمائید.

سوئد از محدود کشورهایی است که سیستم آموزشی منحصر به فرد خود را دارد و در آموزش از متد آزادی همراه با مسئولیت استفاده می کند. برنامه های تحصیلی دانشگاه های سوئد طبق استاندارد های اروپایی ارائه می شود به این صورت که اکثر دوره ها به صورت تمام وقت یا حداقل ۴۰ ساعت در هفته است اما همانطور که بیان شد دارای سبک یادگیری بسیار مستقلی است به طوریکه شما ممکن است زمان کمی را به ارائه مطالب و حضور در کلاس های سخنرانی اختصاص دهید ولی از شما انتظار میرود بیشتر بخوانید،تحقیق کنید و همکلاسی های خود را ملاقات کنید تا بیشتر از وقت خود در کلاس استفاده کنید

دلایل بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی که سوئد را برای تحصیل انتخاب می کنند وجود دارد یکی از عللی که خیلی از دانشجویان داخل در اتحادیه اروپا سوئد را برای تحصیل انتخاب می کنند به دلیل برنامه تحصیلی رایگان این کشور برای اینگونه از دانشجویان است. از نکات جالب در مورد سوئد این است که تحصیل در این کشور تا سال ۲۰۱۱ میلادی  برای اتباع ایرانی نیز رایگان بود. جالب تر این که از سوئد می توان به عنوان تنها کشور حال حاضر در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا نام برد که برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور دارند به صورت همزمان ویزای همراه صادر می کند و این یعنی شخصی که متاهل است می تواند همزمان برای همسر و فرزندان خود در سوئد اقامت بگیرد. این شاید جذاب ترین موردی است که دانمارک را تبدیل به مقصد اصلی برای بسیاری از دانشجویان ایرانی می کند.

اگر تصمیم به تحصیل در داشنگاه های سوئد را دارید باید از یکی از دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش کنید و نامه پذیرش خود را از دانشگاه دریافت کنید. پس از پذیرش در یک دانشگاه سوئدی باید برای پذیرش ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنید. قوانین ویزا و مجوز اقامت دانشجویان خارجی بسته به کشوری که در آن زندگی می کنند متفاوت است.

اگر شهروند کشور های خارج از اتحادیه اروپا یا حوزه اسکاندیناوی هستید:

و کمتر از سه ماه در سوئد اقامت خواهید داشت باید از کشور خود ویزای این کشور را دریافت کنید در صورتی که شهروند کشوری باشید  که در لیست تهیه شده توسط این کشور وجود دارد نیازی به ویزا نخواهید داشت. در صورتی که تحصیلاتتان در سوئد از سه ماه طولانی تر باشد قبل از ورود به سوئد به مجوز اقامت نیاز خواهید داشت و این مجوز زمانی برای شما صادر خواهد شد که که نشان دهید در یک دانشگاه معتبر پذیرفته شده اید و هزینه های تحصیلی یکسال خود را پرداخت کرده اید.

شرایط صدور مجوز اقامت یا ویزای تحصیلی سوئد :

پرداخت یکسال هزینه های تحصیلی

آماده کردن مدارک و مستندات مورد نیاز شامل کپی از گذرنامه و نامه پذیرش و اثبات اینکه از پس هزینه های مربوط به دوران تحصیل خود به عنوان دانشجو در این کشور برخواهید آمد (نامه تمکن مالی).

در صورت اقامت کمتر از یکسال در سوئد همچنین باید اثبات کنید که دارای بیمه جامع سلامت هستید.

ارسال آنلاین درخواست

پرداخت هزینه های مربوط به درخواست

اگر شهروند کشوری در اتحادیه اروپا یا حوزه اسکاندیناوی هستید:

بدون نیاز به ویزا یا مجوز اقامت می توانید در سوئد اقامت و تحصیل کنید. اگر قصد اقامت بیشتر از ۱۲ ماه در سوئد را داشته باشید  باید در اداره مالیات این کشور ثبت نام کنید. شهروندان کشور سوئیس نیز بدو ن نیاز به مجوز اقامت می توانند به این کشور وارد شوند اما در صورتی که تحصیلات آنها بیشتر از سه ماه به طول انجامد باید برای درخواست مجوز اقامت اقدام کنند.

انواع ویزای تحصیلی سوئد که دانشجویان می توانند درخواست کنند:

به طور کلی مجوز اقامت تحصیلی به ویزایی گفته می شود که دانشجویان برای دوره ای بیش از سه ماه برای تحصیل و اقامت به این کشور وارد می شوند.

بسته به اینکه تحصیلاتتان چه مدت به طول می انجامد می توانید برای یکی از ویزا های تحصیلی سوئد درخواست دهید :

ویزای اقامت کوتاه مدت: اگر برنامه تحصیلی شما کمتر از سه ماه طول بکشد باید برای این ویزا اقدام کنید

ویزای اقامت بلند مدت  (type D):برای دوره های تحصیلی طولانی تر از ۶  ماه صادر می شود.

قبل از اقدام برای ویزا حتما از این موارد مطمئن شوید

دانشگاهی که شما را پذیرش کرده است حتما به صورت تمام وقت باشد

حتما تاییدیه کتبی دانشگاهی که شما را پذیرش کرده است را دریافت کنید به این نکته توجه داشته  باشید که این دانشگاه باید در فهرست دانشگاه های مورد قبول سوئد وجود داشته باشد.

هزینه های سال اول تحصیلی را پرداخت کرده باشید.

اگر کمتر از یکسال اقامت دارید لازم است بیمه جامع بهداشتی یا سلامتی داشته باشید.

گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

نکاتی در مودر درخواست ویزا :

در صوت درخواست ویزا باید برای مصاحبه در سفارت شرکت کنید

به یاد داشته باشید که گذرنامه و کپی های اسناد خود را همراه داشته باشید. داشتن دانش زبان کافی است و از شما مدرک زبان درخواست نمی شود، لذا باید در دانشگاه مهارت زبانی را که برای تحصیل نیاز دارید ( سودی یا انگلیسی ) اثبات کنید. دانشگاه های سوئدی خود نیز دوره های زبان سوئدی یا انگلیسی را برگزار می کنند. آزمون های زبان انگلیسی که توسط دانشگاه های این کشور پذیرفته است شامل:

آزمون تافل، آیلتس و کمبریج می شود.

در این مقاله بر آن بودیم تا شما عزیزان مختصری با ویزای تحصیلی سوئد و نحوه اخذ ویزای تحصیلی سوئد آشنا شوید در صورت ایجاد ابهام یا سوال در مورد ویزای تحصیلی سوئد یا انواع ویزای تحصیلی و مهاجرت صمیمانه در کنارتان هستیم تا به سوالات شما در این زمینه پاسخ گوییم لذا با طیب خاطر با بهترین کادر مشاورین مهاجرت در موسسه ما تماس حاصل فرمائید تا بروزترین و دقیق ترین اخبار مربوط به مهاجرت را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

منبع :

https://emigrationplus.com/country/sweden

جمعه 19 بهمن 1397  10:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها