توهین شبکه من‌وتو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5420
محل سکونت : اصفهان

توهین شبکه من‌وتو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

توهین شبکه من‌ و تو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

 

 

شبکه فارسی زبان «من و تو» در راستای سیاه‌نمایی و ایجاد تفرقه قومی در ایران، اظهارات توهین آمیزی را درباره زنان اهل بلوچستان ایران منتشر کرد که با واکنش در فضای مجازی مواجه شد.

به گزارش خراسان، در ویدئویی که از یک برنامه شبکه «من وتو» منتشر شده است، مهمان این برنامه که یک زن خبرنگار است، به بیان یکی از رسومی که ادعا می کند در موریتانی انجام می شود به نام «چاقی اجباری دختران» می پردازد.  او مدعی است که در این رسم در کودکی دختران را وادار می کنند با روش های غیرانسانی و آزاردهنده کالری زیادی مصرف کنند تا «چاق» و «زیباتر» شوند. به ادعای او هرچه دختران چاق تر باشند، نشان دهنده پرستیژ و دارایی «همسر» آن دختر است.

او در همان ابتدای توضیحاتش تاکید می کند که در خیلی از کشورهای آفریقایی که فقیرند و نیز برخی مناطق در ایران مثل مرزهای بلوچستان هرچه زن چاق تر باشد زیباتر است؛ چرا که این مناطق فقیرند و اگر دختری چاق باشد نشان دهنده دارایی «مرد» آن خانواده است.این کارشناس شبکه من وتو البته   بعد از اوج گیری واکنش ها مدعی شد که منظورش مردم بلوچستان ایران نبوده است.

انتشار این ویدئو  همان طور که اشاره شد با واکنش های صریحی در فضای مجازی مواجه شد به خصوص از سوی کاربران توئیتر که اهل سیستان و بلوچستان بودند. به عنوان نمونه، یک کاربر اهل سیستان و بلوچستان در توئیتر خود نوشت: «...به عنوان یک بلوچ از منطقه بلوچستان ایران صراحتا میگم ماهمچین رسمی در این جا نداریم وحرف ایشون کاملا دروغه. من الان یک ساله دارم به روستاها و شهرهای مختلف منطقه بلوچستان سفر می کنم، ازدواج اجباری رو دیدم، کودک همسری رو دیدم ولی این رسم چاقی اجباری رو تابه حال نه دیدم و نه شنیدم... خسته نشدید از این همه دروغگویی علیه دختران بلوچ!» کاربر دیگری هم به نام علی سیستانی نوشت: «شبکه من و تو رذالت رو به حد آخر رسونده این اراجیف که کارشناسش می بافه رو نه دیدم و نه شنیدم بلوچ ها این جور رسمی ندارند همش دروغه و توهین به این مردم عزیز... این خانم به مردم نجیب بلوچ توهین کرده و باید شبکه من و تو علاوه بر عذرخواهی دهن کارشناس و در شبکه رو گِل بگیره».

انتهای پیام

چهارشنبه 26 دی 1397  9:17 AM
تشکرات از این پست
oskoui negin9 mansoor67 fsmuosavi
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2264
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:توهین شبکه من‌وتو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

باسلام،

عجیب مطلب آنجاست که برای برخی از جمله یکی از کامنت دهنده ها ازدواج اجباری و کودک همسری مسئله ای نبوده اما مطرح شدن یک حرف درست یا غلط تحت عنوان چاقی دختران به عنوان یک رسم که زیاد هم مسئله بغرنجی نیست اینقدر دردناک و چالش برانگیز است. یعنی ازدواج اجباری خیلی بهتر از رسم چاق کردن دختران برای حفظ شان خانوادگی هست (این مثال با سیلی صورت را سرخ نگه داشتن نیست؟!). درست است که در یک شبکه معاند چنین صحبتی مطرح شده است اما باید اولا به جای دیدن این دست شبکه های غیر مجاز و دوم واکنش بد نشان دادن به آنها در صدد رفع ایرادات برآمد.

چهارشنبه 26 دی 1397  2:00 PM
تشکرات از این پست
fsmuosavi
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1107
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:توهین شبکه من‌وتو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

کسی نیست به این شبکه من و تو بگوید. بروید خودتان را چاق وفربه نمایید وبا بقیه کاری نداشته باشید .ماخودمان بلدیم چگونه باشیم .شما به فکر خود واربابانتان باشید که دیکته آنان را حامل می باشید.

پنج شنبه 27 دی 1397  8:59 AM
تشکرات از این پست
negin9 fsmuosavi
negin9
negin9
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 152
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:توهین شبکه من‌وتو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

دختران گل ایرانی  بهترین هستند و بهترین هم باقی خواهند ماند.

پنج شنبه 27 دی 1397  11:48 AM
تشکرات از این پست
mansoor67 fsmuosavi
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 2279
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:توهین شبکه من‌وتو به دختران بلوچ بخاطر هیچ!

ملت ایران قوی ازترک ولر ،کُرد و بلوچند مهربان

شاد خندان باصفا اهل دل هـم اهل کوچند هم زبان

متحد همدل یکــی بر ضد دشمن هرزمان هر مکان

پیرو راه ولایت سخت کوشند جونقان یا سیستان

فی البداهه: منصور مقدم 27/10/1397

 

پنج شنبه 27 دی 1397  11:59 AM
تشکرات از این پست
fsmuosavi
دسترسی سریع به انجمن ها