دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5420
محل سکونت : اصفهان

دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

مسعود بصیری

مسعود بصیری

برخی از نمایندگان مجلس انگلستان خواستار راه اندازی وزرات گرسنگی شده اند چرا که از هر 500 کودک، 100 کودک دچار سوتغذیه هستند.

قدس ‌آنلاین- گروه بین الملل: دانش آموزان مدرسه من به حدی گرسنه هستند که پس از ورود به مدرسه در سطل آشغال‌ها دنبال غذا می‌گردند.

شاید فکر کنید این جمله توسط یک مدیر مدرسه در یک کشور قحطی زده آفریقایی یا یکی از کشورهای جهان سوم که هر روز خبرهای بدی از آن شنیده می شود گفته شده و یا شاید حتی بعضی ها بعد از شنیدن این جمله فوری بگویند: بله مملکت همین شده. همه گرسنه هستند و کودکان دیگر غذایی برای خوردن هم ندارند.

اما واقعیت این است که هیچ کدام از این فرض ها و به خصوص آنکه در مورد کشور خودمان متصور بود درست نیست بلکه این جلمه یک مدیرمدرسه در "مورکم(Morecambe)" در "لانکاشر" در شمال غربی انگلستان است . شمال غربی یعنی همان جایی که شهرهای مشهور "منچستر"، "لیورپول" و "بلک برن" در آن واقع شده اند.

به گزارش بی بی سی خانم کالینگوود می‌گوید "وقتی کودکان از غذا محروم می‌شوند، روی رفتار آنها اثر می‌گذارد و فقط در باره غذا فکر می‌کنند و ما کودکانی داریم که هسته‌های میوه‌ها را از سطل آشغال‌ها بر می‌دارند.ما بچه‌هایی داریم که چیزی برای خوردن ندارند و بچه‌هایی هستند که تنها فکر وذکرشان غذا است."

مدیر این مدرسه گفته است "از این که پدر و مادر این بچه‌ها وقتی به مدرسه می‌روند و با گفتن این که چیزی برای تامین غذای بچه‌هایشان ندارند به گریه می‌افتند، دچار اندوه می‌شود. او می‌گوید خانواده‌هایی هستند که مرتب به همدیگر مواد غذایی قرض می‌دهند و این مشکلی است که رو به افزایش است.

 گروهی از متخصصان بهداشتی گفته‌اند که فقر غذایی در بریتانیا به مشکلی جدی تبدیل شده که باید به آن به عنوان یک وضعیت اضطراری در زمینه سلامت همگانی نگریست. همچنین صلیب سرخ بریتانیا برای اولین بار از زمان جنگ جهانی دوم، از مردم خواسته است تا کمک‌های غذایی خود را به این نهاد بفرستند تا میان نیازمندان توزیع شود.

اکتبر امسال، بنیاد تراسل که چهارصد مرکز خیریه دریافت غذا را اداره می‌کند، گفت که تعداد افرادی که سال گذشته به آنها کمک کرده، سه برابر شده و به ۳۵۰ هزار نفر رسیده است.

شش چهره شاخص در زمینه بهداشت و سلامت عمومی بریتانیا در نامه‌ای به هفته نامه پزشکی بی ام جی گفته اند: بر اساس تحقیقات انجام شده، مقدار پولی که خانواده‌ها برای تهیه غذا خرج می‌کنند، طی پنج سال هشت درصد کاهش یافته است.

دیروز هم برخی از نمایندگان مجلس انگلستان خواستار راه اندازی وزرات گرسنگی شده اند چرا که از هر 500 کودک، 100 کودک دچار سوتغذیه هستند و باید هرچه سریعتر برای آنها فکری کرد وگرنه دچار مشکلات جدی در آینده خواهند شد که هزینه درمان و امدادرسانی به آنها را چندبرابر خواهد کرد.

اینها حقایق فروخورده رسانه ها در مورد انگلستان است و حتی موسسه تحقیقاتی رزولوشن وضعیت را از این هم بدتر به تصویر می کشد. آنها می گویند شکاف طبقاتی در بریتانیا در زمینه توزیع ثروت طی ۱۰ سال گذشته افزایش یافته است و 15 درصد از بزرگسالان این کشور یا هیچ ثروتی ندارند یا مقروضند.

اما این مطالب هیچ گاه در لابه لای حجم عظیم اطلاعاتی که شبکه های اجتماعی روی سر مردم ما می ریزند بیان نمی شود یااگر هم گفته شود آنقدر اطلاعات بی فایده و سرگرم کننده یا جذاب و هیجان انگیز وجود دارد که کسی به آنها فکر نمی کند یا اگر هم فکر کند سعی می کند باور نکند. حتی اگر گفته شود ایران در کاهش فاصله طبقاتی رتبه شانزدهم دنیا را دارد بازهم خیلی‌ها ترجیح می‌دهند احساس بدبختی را بر این اطلاعات رجحان داده و در جامعه تسری بدهند.

این مشکل جدی امروز ماست. مرغ های همسایه همه غاز هستند. غازهای دوست داشتنی و فربه که در نتیجه لیبرالیزم بوجود آمده اند. اما در خانه ما همه چیز تاسف بار است و دوست نداشتنی.

مهمترین آفت این تصور، خمودگی، کم کاری و ترس از آینده و دست کم گرفتن توانمندی داخلی است که نتیجه آن منجر به همان اتفاقی می‌شود که کشورهای جهان سوم را درگیر خود کرده است. خود کم بینی، اعتقاد به ناتوانی و درنتیجه زمین‌گیر شدن و منتظر منجی از غرب.

سه شنبه 25 دی 1397  1:22 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon negin9 raoof_n mamadbayat zahra_53 ali_81
negin9
negin9
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 152
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

از انجه خداوند روز ی ثروتمندان نموده باید به فقرا ء هم کمک کنند.

سه شنبه 25 دی 1397  5:38 PM
تشکرات از این پست
mansoor67 raoof_n
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 2279
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

حال هــــرکس دردلش پنهان اگرچه بی نوا

چهر ه شاید شــــاد باشـد لیک دارد صد بلا

محرمی خواهد که گوید رازها ی دل نهان

مرهم رازنهان گردیم  همت هم کمک بهرخدا

فی البداهه: منصور مقدم 25/12/1397

 

سه شنبه 25 دی 1397  5:48 PM
تشکرات از این پست
raoof_n
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2264
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

باسلام،

به جای آنکه موضوع حاضر را ملعبه ای در دستان خود کنیم که بله قحطی و گرسنگی همه جا هست حتی در کشور ثروتمندی مثل انگلستان باید یاد بگیریم که حقایق را بگوییم و کتمان نکنیم و در واقع دروغ نگوییم، نه به خودمان و نه به دیگران. مهمتر از همه اینکه باید برای رفع ایرادات مثل آنچه در این متن به آن اشاره شده اقدام کرد و تلاش نمود تا دلسوزانه مشکلات را حل نمود بدون سوءاستفاده و خودنمایی

چهارشنبه 26 دی 1397  8:21 AM
تشکرات از این پست
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1107
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

بنام خدا

تا زمانی که انسانهای هریس وخودخواه در مدیریت های جهانی هستند وضع همین است باید قبول کرد. در کشور خودمان بییید روستاها را  وبرسی نمایید. حالا اکثر  اهالی زیر فقر وفقر هستند ومحتاج نان خالی که بعضاًنمی توانند جور کنند وبخورند.باید به مدیریت توجه کرد وانسانهای طماع وخودخواه را ازمدیریت حذف نمود.به امید روزهای بهتر باحذف مدیران ضعیف و خودخواه........................................

چهارشنبه 26 دی 1397  11:09 AM
تشکرات از این پست
razdarealifateme15
razdarealifateme15
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1393 
تعداد پست ها : 943
محل سکونت : تهران

پاسخ به:دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

با این حرف دوستم که در روستاهااکثر زیر خط فقر هستند مخالفم بیشتر انهایی که من میشناسم ودر چند روستا زندگی میکنند اگر با انها حرف بزنید از نداری می نالند ولی با چشم خودم دیده ام که نزدیک  از 4 تا 10النگو در یکدست ودر دست دیگر یک انگو کلفت به دست دارند نه فقط مادر خانواده بلکه حتی دختر 10ساله  تقلبی وبدل نیست واصل اصل است تازه اکثر مردم روستا ما از کمیته امداد پول میگیرند با وجود اینکه در شهر هم خانه دارند وان را اجاره هم میدهند  ا در دست زنان وبچه های کوچک تبلت وموبایل اخرین مدل وجود دارد حتی بعضی 4تا گوشی مختلف دارند  که این امکانات وثروت را که من در شهر زندگی کردهام ندارم با وجود تلاش وکوشش شبانه روزی  ولی نمی دانم چطور بعضی با وچود دارایی به صرف اینکه در روستا هستند از کمیته وهمه سازمانها پول می چاپند وبه این مال حرامی که می خورند هم عادت کرده اند از طرف دیگر مگر نهادهای کمک کننده به اینکه چه کسی واقعا مستحق دریافت این کمک هاست نظارت وبازرسی ندارد 

چهارشنبه 26 دی 1397  8:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها