ساخت ویلا

 
javid1000
javid1000
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1390 
تعداد پست ها : 53859
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ساخت ویلا

ساخت ویلا

مراحل ساخت ویلا در شمال ! با نگاه دقیق و مهندسی پیمانساز

ساخت و طراحی ویلا در شمال و قبل از اجرای نقشه ویلا در شمال باید به تراکمی که شهرداری برای نقاط و مکانهای شهری و روستایی و بیرون از شهر و یا به عبارتی حومه شهر در نظر گرفته است دقت و رعایت کنیم . تراکمی که شهرداری برای شهر در نظر گرفته 50 درصد و برای حومه شهر 30 درصد میباشد . این بدان معنی است که حق ساخت و تراکم در شهر 50 درصد متراژ زمینی است که قرار است ویلا و یا سازه ای در آن احداث گردد و همینطور برای حومه شهر تراکم جهت ساخت ویلا و یا سازه 30 درصد از زمینی است که قرار است ویلا در آن بنا گردد و این از مراحل اصلی از مراحل ساخت ویلا می باشد. . مثلا شما مالک زمینی به متراژ 400 متر مربع در حومه شهر در شمال هستید و میخواهید نقشه ای جهت ساخت ویلا تهیه و اجرا کنید با صرف نظر از قیمت ساخت ویلا در شمال و یا هزینه ای که ساخت ویلا در شمال برای شما دارد ، شما فقط میتوانید 30 درصد از 400 متر زمین خود را یعنی 120 متر مربع از زمین خود را جهت ساخت ویلا و فضای اشغالی برای ویلا در نظر بگیرید و 280 متر مربع باقیمانده از زمین باید به فضای سبز و حیاط و محوطه ویلا شما اختصاص داده شود . در ضمن این قانون و تراکم برای زمینهای ساحلی و یا زمین جنگلی که در حومه و بیرون شهر هستند فرقی ندارد و این یکی از حقایق هزینه ساخت ویلا می باشد.

 

قیمت ساخت ویلا و هزینه ساخت ویلا در شمال و حتی هزینه ساخت ویلا دوبلکس ، از متری 800 هزار تومان تا متری 2/5 میلیون تومان بسته به هزینهای که صاحب ویلا و یا کارفرما جهت ساخت ویلا در شمال دارد ، متفاوت است . که این اختلاف قیمت ساخت هر متر ویلا در شمال شامل موارد ذیل است . قیمت سقف ها ، که عبارتند از سقف شنگل که هزینه اجرای این سقف متری 170 هزار تومان است . سقف دکرا که هزینه این سقف در شمال متری 140 هزار تومان میباشد . و سقف با حلب ، قیمت این سقف در شمال متری 55 هزار تومان و سقف آندوویلا متری 60 هزار تومان و سقف با آندولین متری 55 هزار تومان در شمال قیمت گذاری شده است و اختلاف در مرحله نازک کاری که بستگی به هزینه و سلیقه کارفرما متفاوت است . که میتوان برای مثال به قیمت کاشی و سرامیک از متری 7 هزار تومان تا متری 70 هزار تومان اشاره کرد ، و یا انتخاب شیرآلات ویلا که از دستی که دست شامل 4 تیکه ( 3 تیکه برای سرویس و 1 تیکه برای آشپزخانه) میباشد و از دستی 100 هزارتومان تا دستی 6 میلیون تومان متفاوت است.
در مرحله اول ساخت ویلا در شمال ، نقشه برداری از زمینی که قرار است ویلا در آن احداث گردد از اهمیت زیادی به دلیل موقعیت اقلیمی و تشخیص شمال و جنوب و طول و عرض زمین برخوردار است . و نقشه ویلا به تناسب موقعیت اقلیم و تشخیص ابعاد و موقعیت زمین انجام میگیرد. مرحله بعد از نقشه برداری زمین ، مرحله طراحی نقشه ویلا میباشد که با نظر و سلیقه کارفرما یا صاحب ویلا و با نظارت و مشاوره مهندس ناظر صورت میگیرد . که از 100 درصد تقاضای نقشه ویلا در شمال حدود 70 درصد خواهان ویلای 3 خواب و دوبلکس هستند ، که نقشه ویلاهای 3 خواب و دوبلکس که 1 خواب در پایین به اضافه یک سرویس بهداشتی و حمام در طبقه اول و در مکانی که دید محدود دارد و آشپزخانه و یک سالن بزرگ بدون ستون در وسط سالن ویلا و 2 خواب که ترجیحا خوابها مستر و یک نشیمن دنج و کوچک در طبقه دوم ویلا به اضافه یک تراس بزرگ در شمال با دید و ویو دریا و یک تراس نسبتا بزرگ در قسمت جنوبی ویلا با دید جنگل و فضای سبز کوه در شمال طرفداران زیادی دارند. بعد از مرحله نقشه برداری از زمین ، نوبت محاسبات نقشه ، که توسط مهندس طراحی و برآورد هزینه ویلا و محاسبات سازه ویلا و نوع اسکلت (بتنی ، فلزی) تعداد و مقدار میله گردهای کاربردی در ویلا و محاسبات کلی تا اتمام کار ساخت ویلا صورت میگیرد.
درمرحله بعدی رنگ ریزی و اجرای نقشه در زمین مورد نظر کارفرما میباشد ، که توسط مهندس ناظر و عوامل و پرسنل صورت میگیرد و حدود و طول و عرض نقشه ویلا در زمین اجرا و رنگ ریزی انجام میگیرد.پیمانساز تا اینجا کملا شفاف توضیحاتی ارائه کرد و در کلام عوام شما می دانید هزینه ساخت ویلا در شمال چقدره؟ !!!
پی کنی ویلا که بعد از مرحله رنگ ریزی ویلا توسط کارگران و پرسنل و عوامل پیمانکار ویلا محل رنگ ریخته شده از قبل به ابعاد مشخص و عمق معین کنده میشود تا برای اجرای فنداسیون توسط اسکلت کار یا همان آلماتور بند ویلا صورت گیرد. اجرای فنداسیون ویلا که طبق نقشه محاسباتی توسط اسکلت کار یا همان آلماتوربند انجام میگیرد ، مثلا طبق عرف عرض پی ویلا 90 سانتیمتر و ارتفاع 60 سانتیمتر که بسته به طبقات (عرض طبقات) دارد محاسبه و اجرا میشود. بعد از اجرای فنداسیون ویلا مرحله اجرای اسکلت و ستون ها و سقف هاست که توسط اسکلت کار و نظارت مهندس جهت دقت در این کار که باعث کمی هزینه تعمیر سیاه در مرحله نازک کاری و دیوار چینی توسط بنا شود.
 

 
 

بعد از مرحله فوق از مراحل ساخت ویلا در شمال نوبت به دیوارچینی میباشد که توسط بنا و کارگران ، ما بین اسکلت و ستون های ویلا با بلوک و آجر پر میشود ، که به مرحله سفت کاری ویلا شهرت دارد. که سفت کاری ویلا شامل دیوار چینی و تقسیمات داخل ویلا که عبارتند از سالن و سرویس ها و اتاقها و آشپزخانه ویلا از هم میباشد ، که توسط دیوار چینی و یا آجر چینی از هم جدا و تفکیک میشوند. مرحله بعدی سربندی ویلا و یا ساختمان میباشد که توسط جوشکار و نظارت مهندس بسته به نوع شیب سقف ویلا و جهت شیب سقف ویلا دارد و اجرا میشود . که جهت زیبایی نما ویلا ازسقف های شیب دار با شیب تند مثل ویلا با سبک و نقشه کانادایی و یا شکستگی زیاد در سقف ویلا و سربندی که باعث زیبایی و نمای قشنگ ویلا از بیرون میشود. بعد از اجرای سربندی و اتمام سربندی و جوشکاری سقف مرحله سفت کاری ویلا به اتمام و آغاز مرحله نازک کاری ویلا شروع میشود . که در ابتدا نصب فرم ها پنجره ها ، چهارچوب ها ، تعمیرات سیاه دیوارها و سقفها و بعد از این مرحله انجام تاسیسات برق ویلا و برقکشی ویلا طبق نقشه مهندس و انجام لوله کشی ها و عبور لوله های سرد و گرم و شوفاژ و سرویس ها و آشپزخانه و اتاق ها میباشد. بعد از مرحله لوله کشی ویلا مرحله عایق کاری ویلا و یا ساختمان میباشد که باید عایق کاری آشپزخانه و سرویس ها و کف ویلا توسط عایق کار ایزوگام شود. بعد از عایق کاری ویلا نوبت مرحله کاشی کاری دیوارهای سرویس و آشپزخانه که همزمان در همین مرحله سقف ویلا بسته به سلیقه کارفرما و یا صاحب ویلا میتوان سقف را از چوب روس ، لمبه ، کناف یا سقف کاذب سرویسها ( میله گرد ، راویز ) انجام داد. بعد از مراحل فوق مرحله سفید کاری دیوارهای داخلی و بیرونی ویلا انجام میگیرد ، که دیوار ها توسط بنا با استفاده از مصالح پودر سنگ و سیمان سفید اقدام به سفید کردن دیوار های ازقبل تعمیر شده توسط بنا با سیمان سیاه میشود.
بعد از این مرحله کف سازی ویلا که شامل نصب سرامیک ، سنگ ، یا لمینت و یا پارکت که نوع مصالح استفاده شده در کف ویلا بستگی به سلیقه کارفرما دارد. عموما جهت کمی هزینه از سرامیک در کف ویلا و یا چنانچه مایل به هزینه ی بیشتری هستید میتوانید برای زیبایی کف سالن ویلا و یا اتاق خواب ویلا درشمال از لمینت و یا پارکت استفاده کنید.
بعد از مراحل فوق نوبت به مرحله نصبیجات میرسد ، که بعد از اتمام کف ویلا میتوان از نصب شومینه در داخل ویلا و نصب کلید و پریزها و چراغها و لوستر و نصب شیرآلات و توالت فرنگی ، توالت ابرانی ، روشویی ، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه ویلا نام برد.
بعد از نصبیجات نوبت به نصب دربها و پنجره ها و شیشه های پنجره های ویلا داخلی و بیرونی ویلا و یا ساختمان میرسد . و نصب پله بیرونی ویلا و یا ساختمان مرحله ما قبل آخر کار ساخت ویلا در شمال میباشد .
و در آخر کار ویلا را که تمام کرد بله ، نقاش ویلا با هنر نقاشی و خلاقیت و سلیقه کارفرما اقدام به نقاشی داخل ویلا و بیرون ویلا با نظر و مدیریت مهندس انجام میدهد.
قیمت ویلا در شمال و برآورد هزینه و قیمت ساخت ویلا در شمال را تا حدودی میتوانید از خواندن این متن متوجه گردید. و متن فوق گردآوری شده توسط تیم تحقیق و توسعه پیمانساز و کارشناس عمران در شمال ، نوشهر و مدیریت و مهندس ناظر مطرح و معروف در شهرستان نوشهر می باشد. شما جهت مشاوره فوری می توانید با پیمانساز در تماس باشید.

مدیریت:تالارهای دانشگاه،دانشجو

مدیریت سابق تالارهای تلفن همراه

صفحه اختصاصی:

civilica.com/p/98085

اولین مدرسه عشق که تأسیس شد  /  درس عشق علی و فاطمه تدریس شد
گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه ازلــی  /  اولـین کلمه که آمـوختند علـی بود علـی

یک شنبه 23 دی 1397  3:48 PM
تشکرات از این پست
negin9 sherkate_ghala
artvilla1000
artvilla1000
کاربر جدید
تاریخ عضویت : تیر 1398 
تعداد پست ها : 2

پاسخ به:ساخت ویلا

دااشتن تجربه در امر ویلا و آشنایی کامل با قیمت مصالح و خرج و مخارج و چگونه با کمترین قیمت بیشترین بازدهی را داشته باشیم می تواند شما را یاری کند و قطعا کسی که با ساخت ویلا و چم و خم این امر آشنایی دارد می تواند در امر ساخت ویلا موفق تر باشد و این راه را انتخاب کند ولی برای کسی که که در زمینه ساخت ویلا آشنایی کافی را ندارد ساخت ویلا با ریسک است با اطلاعات کافی و کامل خرید ویلا انتخاب خوبی است.خرید ویلا قوانین خاص خود را دارد که شامل: روند بازدید از ویلا،آشنایی با چگونگی بررسی مدارک،آشنایی با انواع سند ویلا،اطلاع از ویژگی های ویلا و چگونگی ارتباط با فروشندگان و مشاورین املاک.

یک شنبه 9 تیر 1398  9:26 AM
تشکرات از این پست
sherkate_ghala javid1000
masoudfn
masoudfn
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 16

پاسخ به:ساخت ویلا

کاملا با تحلیل شما موافق هستم و اینکه اگر هم ادم توانایی باشیم انجام دادن امور طراحی و ساخت ویلا توسط خودمون انرژی و زمان زیادی از ما میگیره و به نظرم اگر با شرکت مشاور معماری همکاری داشته باشیم، شاید هزینه بیشتری کنیم و در مجموع کار بهتر و دلپذیر در زمان کمتری خواهیم داشت.

 

مدل مو سورا

دکوراسیون داخلی

معماری آرل

یک شنبه 13 مرداد 1398  10:44 AM
تشکرات از این پست
sherkate_ghala javid1000
negin9
negin9
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1397 
تعداد پست ها : 172
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:ساخت ویلا

نقشه برداری از زمینی که قرار است ویلا در آن احداث گردد از اهمیت زیادی به دلیل موقعیت اقلیمی و تشخیص شمال و جنوب و طول و عرض زمین برخوردار است.

این نکته بسیار مهم است بدون نقشه صحیح مشکلات زیادی ایجاد می شود . باید با یک نقشه کش ماهر مشورت کنیم .

یک شنبه 13 مرداد 1398  12:57 PM
تشکرات از این پست
sherkate_ghala javid1000
sherkate_ghala
sherkate_ghala
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1398 
تعداد پست ها : 12
محل سکونت : اذربایجانغربی

پاسخ به:ساخت ویلا

 

با سلام و احترام

 

ساخت ویلای دلخواه در هر نقطه از کشور هزینه‌های بسیاری دارد که آشنایی 
با آن‌ها و برنامه‌ریزی برای هزینه‌های جانبی موفقیت شما را تضمین می‌کند.خانه‌هایی رؤیایی را شاید در مراکز شهرهای
 بزرگ نتوان به‌آسانی به دست آورد،

ضمن اینکه هزینه‌های ساخت در شهرهای بزرگ بسیار بالاست .smileyheartheartsmiley

 

با تشکر از مطالب زیباتون.

دوشنبه 14 مرداد 1398  8:51 AM
تشکرات از این پست
javid1000
sherkate_ghala
sherkate_ghala
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1398 
تعداد پست ها : 12
محل سکونت : اذربایجانغربی

پاسخ به:ساخت ویلا

نقل قول sherkate_ghala

 

با سلام و احترام

 

ساخت ویلای دلخواه در هر نقطه از کشور هزینه‌های بسیاری دارد که آشنایی 
با آن‌ها و برنامه‌ریزی برای هزینه‌های جانبی موفقیت شما را تضمین می‌کند.خانه‌هایی رؤیایی را شاید در مراکز شهرهای
 بزرگ نتوان به‌آسانی به دست آورد،

ضمن اینکه هزینه‌های ساخت در شهرهای بزرگ بسیار بالاست .smileyheartheartsmiley

 

با تشکر از مطالب زیباتون.

 

دوشنبه 14 مرداد 1398  8:51 AM
تشکرات از این پست
javid1000
masoudfn
masoudfn
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 16

پاسخ به:ساخت ویلا

دوستانی که دنبال ایده برای طراحی داخلی ویلا هستند، پیشنهاد می کنم به سایت زیر هم یه سر بزنن، نمونه های بسیاری از معماری و طراحی داخلی ویلا داخلش معرفی شده، حدود 180 ویلا مدرن هستش که هر کدوم میتونه الهام بخش شما باشه.

 

https://www.arel.ir/fa/News-Category-385.html

 

اگر مفید بود براتون حتما نظرتون رو بگید انرژی بگیرم برای معرفی مطالب دیگه (-:

 

 

یک شنبه 3 شهریور 1398  2:54 PM
تشکرات از این پست
mmdfthi
mmdfthi
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1398 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:ساخت ویلا

سلام واقعا ممنونم بخاطر توضیحات کاملتون ، بنده مدتی هست ذهنم درگیر ساختن ویلا در شمال کشوره ، مبلغی هم که دارم با این وضع اقتصادی نمی دونم جوابگو هست یا نه ، در هفته های گذشته که در تعطیلات مرداد ماه به شمال سفر داشتیم ویلا های استخردار زیبایی رو نشانمان دادند برای اجاره که هزینه ساخت معقولی داشته اند ، از نظر کیفی نمیدونم در چه حدی بودند ، بعنوان مثال میتونین در قسمت اجاره ویلا در محمودآباد یا اجاره ویلا استخردار در محمود آباد وبسایت بانک ویلا , Bankevila محمد فتاحی ، چند نمونه از این ویلاها رو ملاحظه فرمایید که خیلی هاشون در حریم دریا ساخته شده اند  . بنظر من در این شرایط اقتصادی خیلی ریسکه ویلا در این حد ساختن ، میتونم نظر شما رو بدونم ؟ تهران که دیگه اصلا نمی شه موند 

پنج شنبه 7 شهریور 1398  11:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها