0

از بین بردن بوی بد خودرو

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 27045
محل سکونت : اصفهان

از بین بردن بوی بد خودرو 

هیچ کسی ماشین بد بو دوست ندارد و نشستن داخل یک ماشین بد بو حس ناخوشایندی دارد مخصوصا زمانی که دوست یا آشنایی داخل ماشین شما نشسته باشد خوشبختانه به راحتی می توان بوی بد خودرو را از بین برد. ابتدا زباله ها را بیرون بریزید سپس با جاروبرقی تمیز جارو کنید و لکه ها را از بین ببرید. اگر بوی بد خودرو از بین نرفت ممکن است لازم باشد با شامپو داخل ماشین را تمیز کنید یا سراغ کارواش بروید.

 

آشغال های داخل ماشین را بیرون بریزید. زیر صندلی ها و داخل جیب روکش ها را چک کنید و تمام زباله ها را دور بریزید.

 

بوی بد خودرو,از بین بردن بوی بد خودرو

آشغال های داخل ماشین را بیرون بریزید

 

داخل ماشین را با دستمال تمیز کنید و لکه هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را تمیز کنید. برای این کار از یک دستمال نرم و اسپری تمیز کننده چند منظوره استفاده کنید تا بتوانید تمام سطوح پلاستیکی، چوبی، شیشه ای و فلزی داخل ماشین را تمیز کنید.

 

برای تمیز کردن روکش های چرم از تمیزکننده های مخصوص چرم استفاده کنید. اما برای تمیز کردن روکش های پارچه ای می توانید با جاروبرقی کشیدن و شامپو زدن این کار را انجام دهید.

 

نحوه شستن خودرو, شستن ماشین

برای تمیز کردن روکش های چرم از تمیزکننده های مخصوص چرم استفاده کنید

 

کفپوش را از خودرو بیرون آورده و با آب و شامپو تمیز بشوئید. سپس خشک کرده و دوباره داخل ماشین قرار دهید.

 

نحوه شستن خودرو, شستن ماشین

کفپوش را از خودرو بیرون آورده و با آب و شامپو تمیز بشوئید

 

برای از بین بردن گرد و غبار و دوده های روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید. اگر احساس می کنید که مشکل از کفپوش خودرو است قبل از جارو کشیدن به کفپوش ها بوگیر بپاشید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه جاروبرقی بکشید.

 

شستن خودرو,نکاتی برای شستن خودرو

برای از بین بردن گرد و غبار و دوده های روی صندلی ها از جاروبرقی استفاده کنید

 

اگر با جارو کشیدن بوی بد ماشین از بین نرفت از شامپو استفاده کنید. یک عدد شامپوی مخصوص خودرو تهیه کنید و آن را مطابق با دستورالعمل روی شامپو با آب ترکیب کنید و با اسفنج روی کفپوش ها را بشوئید.

 

تمیز کردن خودرو, برطرف کردن بوی بد خودرو

اگر با جارو کشیدن بوی بد ماشین از بین نرفت از شامپو استفاده کنید

 

روی لکه های بودار مقداری جوش شیرین بریزید. جوش شیرین بوی بد را به خود جذب می کند. ابتدا مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید و بعد از ۴ الی ۵ ساعت با جاروبرقی تمیز کنید. مراقب باشید که جوش شیرین را روی قسمت های مرطوب نریزید.

 

از بین بردن بوی بد خودرو,رفع بوی بد خودرو

روی لکه های بودار مقداری جوش شیرین بریزید

 

برای از بین بردن بوی سیگار داخل ماشین را با آب و سرکه بشوئید. آب و سرکه را به نسبت مساوی ترکیب کنید و دستمال تمیزی را به مخلوط آب و سرکه آغشته کرده و سطوح داخل خودرو را با آن تمیز کنید. شاید لازم باشد داخل دریچه های بخاری را هم مقداری بوگیر خودرو بزنید. اگر مرتب داخل ماشین سیگار بکشید بوی سیگار همیشه داخل ماشین ماندگار می شود بنابراین بهترین کار این است که بیرون از ماشین سیگار بکشید.

 

تمیز کردن خودرو, نحوه شستن خودرو

برای از بین بردن بوی سیگار داخل ماشین را با آب و سرکه بشوئید

 

رطوبت های داخل ماشین را با جاروبرقی خشک کن بگیرید و یا این که کف پوش ها و روکش ها را درآورده و زیر آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود. اگر می دانید که خودرو نشتی آب دارد آن را برای تعمیر به تعمیرگاه ببرید. چیزهای آلوده ای مثل غذاهای فاسد شده را از ماشین بیرون بریزید و ماشین را با شامپو و تمیزکننده های همه کاره بشوئید.

 

شستن ماشین,شستن خودرو

رطوبت های داخل ماشین را با جاروبرقی خشک کن بگیرید

 

اگر بعد از تمام این تلاش ها مشکل بوی بد خودرو حل نشد از حرفه ای ها کمک بگیرید. کارواش های حرفه ای می دانند که چگونه باید بوی بد خودرو را از بین ببرند.

 

شستن خودرو,از بین بردن بوی بد خودرو

رطوبت های داخل ماشین را با جاروبرقی خشک کن بگیرید

 

منبع : bedunim.ir   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

جمعه 7 دی 1397  6:32 PM
تشکرات از این پست
khedmatazma1
khedmatazma1
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 14

پاسخ به:از بین بردن بوی بد خودرو

در بین تمام موارد گفته شده تمیز کردن صندوق عقب خودرو از قلم افتاده بود. نظافت و مرتب نمودن صندوق عقب ماشین هم لازم است زیرا بوی موجود در صندوق عقب نیز به داخل خودرو منتقل میشود. 

کارواش های حرفه ای توشویی کامل اتومبیل را انجام میدهند. منظور از توشویی خودرو همان شستشو و نظافت محیط داخلی  اتومبیل است. محیط داخل ماشین به دلیل حضور سرنشنین ها به مدت زیاد و نفس کشیدن ، گرد و غبار ، مواد خوراکی و … آلوده می شود و نهایتا سلامت افراد، بویژه صاحب ماشین به خطر می افتد.

یکی از بهترین روشها برای توشویی خودرو ، استفاده از دستگاه کارواش بخار است که خاصیت جرم گیری و ضدعفونی را با هم دارد.  استفاده از بخار موجب از بین رفتن بوی بد داخل خودرو، میکروب و گرد و غبارهای ریز و پنهان می شود .

در کارواشهای سیار حرفه ای ، از دستمال های میکروفایبر ، اسپری نانو ، جاروبرقی ، جارو دستی و …. برای تمیز کردن داخل خودرو استفاده می کنند.

منبع : https://khedmatazma.com/wash-in-the-car/

سه شنبه 23 بهمن 1397  9:48 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها