رونمایی از نامه مادر شهید تازه تفحص شده(بعد از36 سال)

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5387
محل سکونت : اصفهان

رونمایی از نامه مادر شهید تازه تفحص شده(بعد از36 سال)

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح:دشمنان آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهند برد

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح روز سه شنبه با حضور در منزل شهید غلام حق‌شناس در شهر گرگاب از توابع شاهین‌شهر، خبر بازگشت پیکر این شهید بزرگوار را به مادرش ابلاغ کرد.

سردار باقرزاده در رونمایی از نامه مادر شهید تازه تفحص شده که همراه شهید پیدا شده بود، گفت: تا راه و مسلک شهدا در جامعه جاری است، دشمنان آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهند برد.به گزارش خبرنگار دفاع پرس از اصفهان، سردار «سیدمحمد باقرزاده» فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در منزل مادر شهید غلام حق شناس فرزند رجب از اهالی گرگاب شهرستان شاهین شهر ضمن رونمایی از نامه‌ای که هنگام تفحص شهید به همراه پیکر شهید و در جیبش قرار داشت، گفت: خداوند این چنین در آستانه چهل سالگی انقلاب با نشان دادن نامه مادر شهید تازه تفحص شده، طراوت و شادابی را به کالبد انقلاب اسلامی تزریق می کند تا اینگونه انقلابی که برای خدا بود را زنده و پایدار بدارد، نامه سرشار از مضامین عاشقانه و عارفانه و نشان دهنده اوج اخلاص و بصیرت و نقش ویژه مادران شهید در حفظ انقلاب است.

وی با اشاره به این قسمت از متن نامه که مادر شهید در آن نوشته بود: برایم باعث افتخار است که فرزندی چون تو دارم که در راه خدا جهاد می کند، افزود: این سند نشانه زنده از جانفشانی مردان و زنان این مرزو بوم دارد و تا راه و مسلک شهدا در جامعه جاری است، دشمنان آرزوی نابودی انقلاب را به گور خواهند برد.

مسئول کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه : از دو نامه رونمایی می‌شود که براساس این نامه‌ها یافتن پیکر مطهر شهید حق‌شناس را به مادرش نوید می‌دهیم"، تصریح کرد: کارت پلاک شهید شامل تاریخ اعزام او در 22 اردیبهشت سال 61، اطلاعات عضویت بسیجی وی، کارت حاوی مشخصات شهید، آدرس منزل وی در گرگاب، کارت گروه خونی از وزارت بهداری که توسط آزمایشگاه مرکزی شاهین‌شهر صادر شده نیز حاوی اطلاعات گروه خونی و شماره شناسنامه از شهید یافته شده است.

شهید حق شناس با دستکاری شناسنامه‌اش سال تولد را از 44 به 42 تغییر داد تا بتواند راهی جبهه شده و در عملیات رمضان شرکت کند. او در 17 سالگی به شهادت رسید.

سردار باقرزاده با ابراز اینکه "پیکر این شهید بزرگوار پس از هماهنگی با عراق و خارج از نوبت به کشور منتقل شده است"، گفت: پیکر این شهید بزرگوار اکنون در تهران است و فردا با پروازی به اصفهان منتقل شده و روز پنجشنبه در اصفهان تشییع می‌شود.

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، از کشف پیکر شهید حق‌شناس در تاریخ 18 مهرماه سال جاری در منطقه عملیاتی خبر داد و بیان داشت: نامه های این شهید بزرگوار به همراه پیکر شهید بدست آمده که مضامین آنها بسیار تعجب برانگیز است و نشان می‌دهد که هنوز این اسناد و مدارک با ما حرف می زنند و پیام انقلاب و امام خمینی و شهدا و خانواده‌های شهدا را مخابره می‌کنند، این نامه در 28 خرداد سال 1361 از طرف مادر شهید و اوج بحبوحه جنگ تحمیلی نوشته شده و سالم مانده است.

متن نامه کشف شده همراه شهید به شرح زیر است:

«با درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی و با درود به روان پاک شهدای اسلام و آزادی و با سلام به روان پاک همه رزمندگان جبهه های حق علیه باطل و با سلام به تو ای فرزند عزیزم، امیدوارم به زودی خبر آزادی ملت مسلمان عراق و فتح کربلا به ما برسد.

اگر از احوالات برادر و خویشان و دوستان خواسته باشید، به حمدالله همگی سلامت هستند و یکی یکی سلام می رسانند و من از اینکه شما در جبهه  هستید هیچ گونه ناراحتی ندارم، بلکه برایم باعث افتخار است که فرزندی چون تو دارم که در راه خدا جهاد می کند و شما را از دعای خیر فراموش نمی کنم و همیشه به تمام شما دعا می کنم و از خدا می خواهم که شما را حفظ کند و با امدادهای غیبی شما را یاری کند تا برتمام ستمگران جهانی پیروز شوید، ما حرف برای نوشتن زیاد داریم، اما چون شما فرصت زیاد ندارید، سخن کوتاه می کنم  و از شما می خواهم که در نامه های آینده نام تمام برادرانی که از گرگاب با هم هستید در نامه بنویسید، ضمناً این جواب نامه‌ ای است که محمد فرزند رجبعلی به دست ما داد و نامه ای که قبلاً فرستاده بودی به دست ما نرسید. دیگر عرضی ندارم. فقط در انتظار پیروزی نهایی شما هستیم و امیدوارم به زودی در قدس نماز جمعه را با شرکت همه مسلمانان جهان به امامت امام خمینی بخوانیم.

این نامه که می‌روی به سویش، از جانب من ببوس تو رویش / تا فتح قدس و کربلا جنگ ادامه داد، صدام جز خودکشی راه دگر ندارد

انتهای پیام/

چهارشنبه 7 آذر 1397  1:19 PM
تشکرات از این پست
borkhar 5305am mehdi0014 zahra_53 mohammad_43
5305am
5305am
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آذر 1396 
تعداد پست ها : 99
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:رونمایی از نامه مادر شهید تازه تفحص شده(بعد از36 سال)

واقعا که ماها در برابر شهدا و خانواده ی محترمشون شرمنده ایم و روسیاه. امیدوارم این بزرگواران حقی که به گردنمون دارن رو حلال کنن و «خداوند» توفیق شهادت رو نصیب ما هم بفرماید

چهارشنبه 7 آذر 1397  4:32 PM
تشکرات از این پست
mehdi0014 zahra_53 mohammad_43
دسترسی سریع به انجمن ها