آیا وزارت خارجه پاسخ این اهانت را خواهد داد؟

aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 4958

گستاخی های وزیر خارجه انگلیس قبل از ورود به تهران : هشدار می‌دهم زندانی کردن افراد دوتابعیتی ایرانی-انگلیسی را متوقف کنید/من با پیام روشنی برای سران کشور وارد ایران می‌شوم
وزیر خارجه انگلیس قبل از ورود به تهران گفت به ایران هشدار می‌دهد که زندانی کردن افراد دوتابعیتی ایرانی-انگلیسی را متوقف کند.

«جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس قبل از سفر به تهران درباره زندانی شدن برخی افراد دوتابعیتی در ایران هشدار داد. 

به نوشته سایت شبکه خبری «اسکای نیوز»، وزیر خارجه انگلیس به ایران هشدار داد تا زندانی کردن افراد دوتابعتی که به ادعای وی بیگناه هستند را متوقف کند. 

هانت امروز (دوشنبه) وارد تهران شد. قرار است هانت درباره مسئله یمن با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت‌وگو کند. 

وزیر خارجه انگلیس قبل از ورود به تهران خواستار آزادی «نازنین زاغری راتکلیف» شد که به جرایم امنیتی در ایران زندانی شده بود. 

وی گفت «باید ببینیم آن [افراد] بیگناه دو تابعیتی بریتانیایی-ایرانی که در ایران زندانی هستند، به [جمع] خانواده‌های خود در بریتانیا بازگشته‌اند. من داستان‌های ناراحت کننده بسیار زیادی از خانواده‌های کسانی که مجبور به تحمل این جدایی وحشتناک شده‌اند، شنیده‌ام». 

هانت همچنین گفت «من با پیام روشنی برای سران کشور وارد ایران می‌شوم، زندانی کردن افراد بیگناه نباید به عنوان اهرم دیپلماتیک استفاده شود».

نازنین زاغری که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد، فرودین‌ماه سال ۱۳۹۵ در تهران به دلیل جرائم امنیتی دستگیر و به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد.

جرمی هانت علاوه بر ظریف با برخی از مقامات کشورمان از جمله علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز ملاقات خواهد کرد. مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه‌ای شامل اوضاع یمن و مسائل بین‌المللی و برجام از جمله موضوعاتی است که در سفر هانت به تهران مورد بحث و تبادل نظر با مقامات ایرانی قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید

زیر خارجه انگلیس وارد تهران شد 

دوشنبه 28 آبان 1397  03:35 ب.ظ
تشکرات از این پست
unknown majid68 zahra_53
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تعداد پست ها : 4958

پاسخ به:آیا وزارت خارجه پاسخ این اهانت را خواهد داد؟

منتظر پاسخ قاطع هستیم...امیدوارم بعد از رسومات رسمی و مهمانوازی در تریبون های اشتراکی پاسخ قاطعی به یاوره گویی های این برده ی استعمار بدهند.

دوشنبه 28 آبان 1397  03:40 ب.ظ
تشکرات از این پست
unknown zahra_53
unknown
unknown
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 877

واسه من این سؤال هست، که چه عاملی باعث شد تا اجازه بدن دوباره سفارت انگلیس تو ایران راه بیفته؟!
همونطوری که همه میدونیم سفارت این استعمار پیر کاری بجز جاسوسی توی ایران نداره، چی شد دوباره راه افتاد؟؟؟!!!!!!
چرا الآن این مردک مزخرف قبل اومدنش به کشورمون اینجوری برامون رجز خونی میکنه و متأسفانه کسی نیست تا زیپ دهنش رو ببنده!!!

دوشنبه 28 آبان 1397  07:04 ب.ظ
تشکرات از این پست
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 1946

باسلام،

من منظور از توهین و اهانت و همین طور لزوم پاسخگویی در مورد صحبت وزیر خارجه انگلیس یا هر کجای دیگر را نمی فهمم. مگر نه اینکه همه می توانند اظهار نظر آزاده کنند؟ مگر نه این است که دیپلمات های ما در مجامع مختلف بین المللی در مورد حقوق بشر از دست رفته دیگر کشورها (حال به حق یا نا حق) اظهار نظر می کنند؟ خوب اولا اگر مملکت بر اساس قانون عمل کرده است که دیگر نباید نگران چیزی بود و نبایستی وقت و انرژی را صرف پاسخ به اصطلاح یاوه گویی کسی کرد. دوم اینکه، چطور این یاوه گویی و دخالت در امور داخلی کشور ماست اما صحبت های رئیس فیفا مبنی بر برکناری بازنشسته ها از سمت هایشان از جمله ریاست فدراسیون فوتبال یاوه گویی نیست و حرف حساب است؟؟!! لطفا بیاییم تناقضات فکری و عقیدتی و جناحی و قومی و قبیله ای خودمان را حل کنیم و سپس در صدد اصلاح و پاسخ گویی صحبت های دیگران باشیم. اول از همه هم باید از خودمان شروع کنیم.

دوشنبه 28 آبان 1397  09:41 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها