چالش توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287156
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

چالش توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا

چالش توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا

وزیر امور خارجه ایران در توییت هایی پاسخ ادعاهای کذب وزیر خارجه آمریکا را داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ توئیت مستند محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مورد ادعای وزیر امور خارجه آمریکا به شرح زیر است:
تمامی تحریم‌های باز اِعما‌ل‌شده آمریکا نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت هستند. 
-قصد و تصمیم به گرسنگی دادن مردم عادی، جنایت علیه بشریت است. 
 دیوان بین‌المللی دادگستری نیز پیش از این ادعای آقای پمپئو درباره معافیت‌های انسانی از تحریم‌ها را تکذیب کرده است. - روایت‌های واقعیت‌محور رسانه‌های غربی و نامه‌های ضمیمه شده (در این توئیت) نشان می‌دهد چه کسی دارد دروغ می‌گوید.

شب گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، در ادعایی واهی در پیامی توییتری این طور اظهار کرد که " آمریکا هرگز غذا و دارو را تحریم نکرده و نمی‌کند. آن‌ها از تحریم‌های آمریکا معاف هستند".

ظریف همچنین در پاسخ به این اظهارات کذب توییت کرد که " پمپئو این جسارت را دارد که تهدید به جنایت ضدبشری علیه شهروندان عادی ایرانی کند و پس از آن رسانه‌ها را به خاطر نقل حرف‌های خودش مورد هجمه قرار می‌دهد. او باید یا حرف‌هایی را که خودش می‌زند قبول داشته باشد یا حرف‌هایی را که آمریکا می‌گوید رد کند. هر دو با هم ممکن نیست".

 روز جمعه  انتشار اظهارات پمپئو در نیوزویک مبنی بر اینکه " اگر رهبران ایران می‌خواهند مردم این کشور غذا داشته باشند، باید یک تصمیم بگیرند" بازتاب بسیار گسترده ای در سایر رسانه ها داشت.


چالش توییتری وزرای خارجه ایران و آمریکا

 

انتهای پیام/

سه شنبه 22 آبان 1397  11:42 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها