افشاگری در مورد تیم ترور 50 نفره

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5231
محل سکونت : اصفهان

افشاگری در مورد تیم ترور 50 نفره

افشاگری در مورد تیم ترور 50 نفره

یک رسانه انگلیسی فاش کرد که رژیم سعودی یک تیم ۵۰ نفر را برای ترور مخالفان در داخل و خارج از عربستان تشکیل داده است.

بخش عربی شبکه تلویزیونی "بی بی سی" در یک فیلم مستند فاش کرد: یک تیم 50 نفره سعودی تابستان گذشته برای خلاص شدن از دشمنان در داخل و خارج از عربستان تشکیل شد که جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد حکومت سعودی از جمله قربانیان این تیم بود.

یک منبع در عربستان به این رسانه گفت: قتل خاشقجی اولین عملیاتی نبوده است که نزدیکان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی اجرا کرده اند.

جمال خاشقجی دوم اکتبر جاری در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید.

این فیلم مستند به مجموعه عملیات های آدم ربایی و حمله به مخالفان حکومت سعودی در داخل عربستان یا در اروپا پرداخت. این فیلم همچنین شهادت جدیدی را درخصوص مرگ یکی از بازداشت شدگان در هتل ریتز کارلتون شهر ریاض مطرح کرده است.

رژیم سعودی سال گذشته شماری از بازرگانان و شاهزادگان را به بهانه فساد در هتل ریتر کارلتون بازداشت کرد. این رژیم بعدا شماری از آنها را آزاد کرد اما برخی دیگر هنوز آزاد نشده اند.

منابع عربستانی پیشتر از شکنجه شدن بازداشت شدگان خبر داده بودند.

بخش عربی شبکه "بی بی سی" در این باره به نقل از یک منبع نزدیک در دربار پادشاهی عربستان اعلام کرد: سرتیپ علی القحطانی افسر سعودی در اواخر سال 2017 میلادی در هتل ریتز کارلتون بازداشت شد و در زمان بازداشت، از ناحیه صورت هدف باتوم قرار گرفت و روی زمین افتاد و بیهوش شد.

 

وی افزود: روی این افسر آب ریختند، اما او دیگر به هوش نیامد.

این فیلم مستند به نقل از دیوید کرک پاتریک از روزنامه نیویورک تایمز نقل کرد که دستکم 17 نفر به علت جراحت های وارده در جریان بازجویی در هتل ریتر کارلتون شهر ریاض برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

محمود رفعت وکیل سعودی که برای شماری از شاهزادگان کار کرده است، گفت: به گفته خانواده شاهزاده متعب بن عبدالله وزیر سابق گارد ملی، او از جمله شاهزادگانی بوده که مورد شکنجه قرار گرفته است.

این وکیل افزود: سعود القحطانی مشاور سابق محمد بن سلمان ولیعهد سعودی شماری از شاهزادگان و ثروتمندان را در هتل ریتر کارلتون هدف ضرب و شتم قرار داده است. شاهزاده متعب چند بار به بیمارستان منتقل شد و این وضعیت باعث شد تا ولیعهد سعودی بیمارستانی موقت را در هتل برای پرهیز از نقل و انتقال بازداشت شدگان و برملا شدن این موضوع راه اندازی کند.

الن بلندر روزنامه نگار اشاره کرد که سعود القحطانی از شکنجه شاهزادگان احساس غرور و افتخار می کرد و می گفت که آنها عضو خاندان حاکم نیستند.

سعد الفقیه از شخصیت های مخالف رژیم سعودی به بخش عربی شبکه تلویزیونی "بی بی سی" گفت که از موضوع تیم ترور 50 نفره آگاه است و نام این تیم ترور "ببر" است.

وی افزود: 15 نفر از اعضای این تیم متهم به قتل خاشقجی هستند. هدف از این تیم در داخل عربستان به قتل رساندن مخالفانی است که رژیم نمی خواهد بازداشت آنها هیچ گونه جنجالی به پا کند. ماموریت این تیم در خارج نیز آدم ربایی است.

در پاسخ به این اتهام ها، مسئولان سعودی در گفت وگو با بخش عربی شبکه تلویزیونی "بی بی سی" وقوع هرگونه شکنجه یا تعرض در هتل ریتز کارلتون را تکذیب کرده و گفتند: "ما این ادعاهای مطرح شده از سوی شما را قاطعانه رد می کنیم.. اینها کاملا نادرست است".

این شبکه به نقل از یک مخالف رژیم سعودی که به دلایل امنیتی نخواست هویتش فاش شود، گفت که پلیس لندن وی را بعد از هشدار به درخصوص خطری قریب الوقوع، تحت حفاظت شدید قرار داده است.

به گفته این مخالف رژیم سعودی، پلیس انگلیس هفته گذشته پی برد که خطر جانش را تهدید می کند لذا وی را تحت محافظت 24 ساعه قرار داد.

پنج شنبه 17 آبان 1397  11:59 ق.ظ
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها