از صرافی ها و رانندگان عراقی چه خبر؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5239
محل سکونت : اصفهان

از صرافی ها و رانندگان عراقی چه خبر؟

انصاف عراقی ها را با انصاف ایرانی ها مقایسه کنید؟

 

خرید ارز اربعین در عراق ارزان‌تر از ایران / هر هزار دینار، ۱۱هزار تومان
خرید ارز اربعین در عراق ارزان تر از ایران است. در حال حاضر نرخ هر هزار دینار عراقی در بازار کشورمان به‌نرخ آزاد معادل ۱۳هزار تا ۱۳هزار و ۸۰۰ تومان است، اما همین نرخ در عراق به‌ازای هر هزار دینار معادل ۱۱هزار تومان است.

اکثر زائران اربعین امسال با توجه به افزایش نرخ ارز، پیش از عزیمت به عراق در تکاپوی خرید دینار عراقی و ارز اربعین هستند و در حال حاضر نرخ هر هزار دینار عراقی در بازار کشورمان به‌نرخ آزاد معادل ۱۳ هزار تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان است.

اما جالب اینکه بر اساس اعلام برخی از زائرانی که در این ایام در عراق هستند، در حال حاضر نرخ خرید دینار در عراق به‌ازای هر هزار دینار، معادل ۱۱ هزار تومان است یعنی حداقل ۲ هزار تومان ارزانتر از ایران می‌توان دینار را در خود عراق تهیه کرد.

از سوی دیگر نرخ کرایه‌های حمل‌ونقل در عراق که تا به امروز از سوی برخی مسئولان کشورمان اعلام شده است بسیار پایین‌تر از ارقام اعلامی است به‌طور نمونه یکی از مسئولان ستاد بازسازی عتبات چندی پیش در اعلام نرخ کرایه‌های مسیر‌های مختلف در عراق، هزینه کرایه ون مسیر مهران به نجف اشرف را ۱۷ هزار دینار یعنی حدود ۲۲۰ هزار تومان اعلام کرده بود،

اما بر اساس اعلام زائرانی که طی روز‌های اخیر اقدام به تردد در همین مسیر کرده‌اند، نرخ کرایه مسیر مهران به نجف اشرف چیزی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است و بسیاری از رانندگان هزینه‌ها را به‌صورت ریالی از زائران کشورمان دریافت می‌کنند.

 

خبر فوق جدای از تمیهدات بانک مرکزی می باشد...زیرا بانک مرکزی بخاطر اینکه دلالان و صرافی های ایرانی سو استفاده نکنند مجبور شد شعب را در خاک عراق نصب کند و این هم یک حقارت دیگری است برای ما ایرانی ها که چطور به جان هم افتادیم الان در عراق با نک مرکزی  هر هزار دینار را، با قیمت ( نه هزار و ششصد  تومان ) در اختیار زائرین قرار می دهد . که توسط با نک مرکزی در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و همچنین سه نقطه مرزیِ مقابل مرزهای مهران، چزابه و شلمچه (داخل کشور عراق که مجموعاً پنجاه نقطه) می باشد 


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 گزارش تسنیم،

سه شنبه 1 آبان 1397  09:43 ق.ظ
تشکرات از این پست
alborz2017 unknown emamedavazdah
alborz2017
alborz2017
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1396 
تعداد پست ها : 124

پاسخ به:از صرافی ها و رانندگان عراقی چه خبر؟

خوشا به سعادت کسایی که رفتن ... منم نیت کردم برم امسال ولی مثل اینکه طلب نشدم ... یا امام حسین (ع) دلم هواتو کرده کمکم کن طلبم کن منم بیام 

سه شنبه 1 آبان 1397  12:26 ب.ظ
تشکرات از این پست
aftabm unknown
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2153
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:از صرافی ها و رانندگان عراقی چه خبر؟

باسلام،

صادقانه باید گفت که ضمن تاسف برای انصاف داخلی، نباید زیاد هم به انصاف عراقی ها دل بست چرا که با این کارشان برای خودشان درآمدزایی می کنند. اگر با دقت حساب کنیم متوجه می شویم که ما مهمترین منبع تامین مایحتاج کشور عراق بوده و هستیم در حالیکه ارزش پولمان به یکباره 3 الی 5 برابر در مقابل ارزش پول عراقی شده است. پس سودشان در داشتن این تعامل و معامله است.

سه شنبه 1 آبان 1397  07:45 ب.ظ
تشکرات از این پست
aftabm
دسترسی سریع به انجمن ها