ورزشگاهی که مردان لباس نیمه لخت بپوشند زنان به گناه می افتند،

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 5272
محل سکونت : اصفهان

ورزشگاهی که مردان لباس نیمه لخت بپوشند زنان به گناه می افتند،

دادستان کل کشور: حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد/ وقتی خانمی در ورزشگاه، مردانی که لباس نیمه لخت دارند را می‌ببیند گناه می‌کند/ اگر بخواهد ادامه پیدا کند برخورد می‌کنیم

 


حجت الاسلام محمدجعفر منتظری گفت: با حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق ندارد حریم عمومی را آسیب بزند. با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با بهانه های مختلف فراهم کند برخورد می کنیم.

دادستان کل کشور گفت: حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، اگر بخواهد ادامه پیدا کند برخورد می کنیم.

آئین تکریم و معارفه دادستان قزوین روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس و نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات دادگستری قزوین برگزار شد.

به نوشته مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در این مراسم بیان کرد: حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، چرا مخالفیم چون گناه صورت می گیرد، تماشای بازی ایراد ندارد اما گناهی که صورت می گیرد جای اشکال است.

وی تصریح کرد: از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می شود و آنها را می بیند گناه می کند، برخی دنبال این هستند که حریم ها را بشکنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: با حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق ندارد حریم عمومی را آسیب بزند .

وی یادآور شد: با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با بهانه های مختلف فراهم کند برخورد می کنیم.

حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: قرار نیست در منظر عمومی هر کس هرجور خواست لباس بپوشد و یا رفتار کند، نصیحت می کنم به مسئولان ورزشی که حرمت دینی را حفظ کنید و اجازه ندهید گناه صورت گیرد. اگر تکرار شود دستور می دهم به دادستان تهران تا ورود کند.

دادستان کل کشور بیان کرد: قرار نیست ۴ نفر با هر هدفی حریم ها را بشکنند و ما ساکت بمانیم، ابتدا نصیحت می کنیم بعد برخورد می کنیم.

در پایان این مراسم از خدمات حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان سابق استان قزوین تقدیر و محمد قاسمی به عنوان دادستان جدید قزوین معرفی شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بیشتر بخوانید

زنان به استادیوم رفتند/آسمان که خراب نشده 

چهارشنبه 25 مهر 1397  2:29 PM
تشکرات از این پست
aliada mansoor67 ravabet_rasekhoon mehdi0014
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 6073
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:ورزشگاهی که مردان لباس نیمه لخت بپوشند زنان به گناه می افتند،

این یک واقعیت است که باید جلوی هنجار شکنی را گرفت باید از راه درست و منطقی بعضی موارد را اجرا کرد یا آموزش داد یا تذکر داد .از طرفی  هرکس وظیفه خودش را باید انجام بدهد....اما فقط وظیفه را برای یک گروه خاص انجام ندهد اون وظیفه و مسئولست برای همه ی اقشار باشد نه یک عده ای .....جناب دادستان یعنی کن فیکون شما چقدر عالی هست دمتون گرم با این همه اقتدار.....چرا این همه پرونده قضایی که مربوط به مفسدین اقتصادی  وجود دارد اینجا ورود نمی کنید...چرا فقط فریادتان سر چهارتا دختر و زن و بچه مردم بلند است...چرا به اینچا که میرسید زمین و به آسمان می دوزید ولی به اونایی که کشور را به قحطی انداخته اند بقول خودتون ورود نمی کنید .چرا به اونا تذکر نمیدهید.چرا امر به معروف و نهی از منکر فقط مال مردم کوچه و خیابان هست.آیا امر به معروف اونایی که کشور را به قهقرا برده اند حرام است آیا فریاد زدن بخاطر گرانی و بدبختی وظیفه شرعی شما نیست.آیا وظیفه شرعی فقط برای موقعی است که در جمع مردم بیچاره حرف میزنید.آیا نباید در تریبون هایی که در اختیار دارید از مسئولین نامسئول حرفی بزنید....

واقعا خواهران رفته اند ورزشگاه فقط به زانوهای فوتبال لیست ها نگاه کنند و به گناه بیفتند.....ترا خدا بس کنید...ترا به قرآن وظیفه خودتون را انجام بدهید که وظیفه شما و امثال شما در مقابل حیف ومیل بیت المال  به دست بعضی از نامسئولین ، بسی بالاتر از تذکر دادن به چند زن و دختر می باشد.

چهارشنبه 25 مهر 1397  8:39 PM
تشکرات از این پست
aftabm
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 6073
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:ورزشگاهی که مردان لباس نیمه لخت بپوشند زنان به گناه می افتند،

انتقاد از دادستان کل:اگر لباس فوتبالیستها موجب گناه است،در باره لباس احرام حجاج چه می گویید؟

فرهنگ > دین و اندیشه - روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم عباس عبدی یا اشاره به سخنان اخیر دادستان کل کشور در باره حضور زنان در ورزشگاهها نوشت:اولین پرسش این است که مستقل از درستی یا نادرستی ادعاهای مطرح شده مبنی بر گناه بودن حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، این اظهارات براساس کدام یک از وظایف قانونی دادستان کل انجام شده است؟

 

در هيچ يك از مواد قانوني از قانون آيين دادرسي كيفري در خصوص وظايف و اختيارات دادستان كل كشور وظيفه‌اي در ورود به اين موضوع براي دادستان كل كشور منظور نشده است.

پرسش بعدي اين است كه مگر وظيفه دستگاه قضايي جلوگيري از گناه است؟ بر فرض كه اين عمل گناه باشد، قطعا چنين نيست. وظيفه دستگاه قضايي اجراي قانون است. فرض اساسي اين است كه نظام جمهوري اسلامي ايران آنچه را كه از اسلام به صورت واجب و حرام ضرورت دانسته است در قالب قانون در آورده، و براي اجرا به دستگاه قضايي ابلاغ كرده است. به همين خاطر وظيفه اين دستگاه نيز اجراي قانون است.

به علاوه هيچ‌كس را نمي‌توان از انجام كاري منع كرد، مگر آنكه قانون در آن مورد صريح باشد. حضور بانوان در ورزشگاه‌ها براساس كدام ماده قانوني منع شده است؟ دادستان كل كشور فارغ از اينكه اين كار را گناه بداند يا نداند، بايد نسبت به جلوگيري‌كنندگان سوال كند كه چرا تاكنون مانع مي‌شدند، نه نسبت به كساني كه چنين حقي را روا داشته‌اند. مگر آنكه جلوگيري‌كنندگان قانون معتبري ارايه كنند كه بايد در همان چارچوب عمل كرد.

اتفاقا در مورد ديدن مردان نيمه‌لخت كه معلوم نيست، چرا چنين توصيف شده‌اند، هيچ مشكلي شرعي وجود ندارد. خيلي خوب بود ايشان مستند اين حكم را هم مي‌گفتند. در مراسم حج پوشش مردان كمتر از فوتباليست‌ها است. به علاوه تلويزيون خيلي نيمه‌لخت‌تر از اينها را چه در مورد مردان و حتي زنان نشان مي‌دهد. شايد بفرمايند آن تصوير است و حكمش با انسان زنده فرق مي‌كند. ولي در عمل فرقي ندارد. چرا كه در مورد تصوير هم مانع از انتشار حدي از ناپوشيدگي مي‌شويد.

اگر اين اقدام خلاف قانون و در نتيجه جرم است، ديگر ارجاع دادن به نوبت بعد چه معنا دارد؟ به علاوه پيش‌تر هم بارها و بارها انجام شده است از جمله در مسابقات واليبال شاهدش بوديم. اگر جرم است بلافاصله بايد اقدام كرد و مجرم را مجازات نمود. تخفيف در مرحله صدور حكم است، نه در رسيدگي اوليه. و اگر جرم نيست به چه مجوزي مانع از انجام عملي خواهيد شد كه جرم نيست؟

اگر ديدن افراد نيمه پوشيده حتي مردان گناه است، پس چرا بسياري از خانم‌هاي آقايان به خارج مي‌روند و از آن مهم‌تر اينكه چرا خود آقايان به خارج مي‌روند كه زنان بي‌حجاب، اغلب آنان را تشكيل مي‌دهند؟ حتما خواهند گفت ضرورت! هرچند بعيد است گردش جزو ضرورت باشد، ولي اگر هست، احترام به خواست مردم در داخل كه ضرورت مهم‌تري است كه بايد رعايت شود.

تا هنگامي كه نتوانيم تمايز ميان گناه و قانون را تعريف كنيم، اين درب همچنان بر همين پاشنه خواهد چرخيد. وقتي كه گفته مي‌شود به حريم خصوصي افراد كاري نداريم، ولي در فضاي عمومي قضيه فرق مي‌كند، به اين معناست كه با دين خداحافظي كرده‌ايم. زيرا مساله اصلي دين، نفوذ به حريم خصوصي است. در واقع نه تنها حضور در خصوصي‌ترين حريم كه قلب انسان است بلكه تسخير آن هدف دين است و الا در فضاي عمومي كه هر قدرتي مي‌تواند به هر نحوي عمل كند. هنگامي كه مي‌گوييم آن بخش را كاري نداريم ولي در بخش عمومي قاطع هستيم، نتيجه شكاف روزافزون ميان دو دنياي خصوصي و عمومي مي‌شود. دو نوع فرهنگ، دو نوع ادبيات و يك دورويي تمام‌عيار. و البته ناپايدار كه در نهايت با پيروزي حريم خصوصي به پايان خواهد رسيد. مدعياني كه حريم خصوصي را به مردم واگذار كنند، سرنوشتي بهتر از غلبه نهايي آن حريم بر حريم عمومي آكواريومي خود نخواهند داشت.

شنبه 28 مهر 1397  10:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها