از جیش‌العدل (ربایندگان مرزبانان) چه می‌دانیم؟

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 6031
محل سکونت : اصفهان

از جیش‌العدل (ربایندگان مرزبانان) چه می‌دانیم؟

مرزبانان کجا مستقر بودند؟

منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه است که در ۵۰ کیلومتری شهر میرجاوه و در نزدیکی شهرستان‌های تلهاب (تلخاب) و میل۷۲ قرار دارد که درست نقطه صفری مرزی ایران و پاکستان محسوب می‌شود. پیش از این گروه جندالله در این منطقه فعال بوده است، اما با دستگیری عبدالمالک ریگی، گروه جیش العدل در این منطقه فعالیت بیشتری انجام داد و صلاح‌الدین فاروقی که اهل راسک شهرستان سرباز بود، رهبری جیش العدل را بر عهده گرفت و مبارزه مسلحانه علیه ایران را ادامه داد. این گروه اعلام کرد حامی معارضین دولت بشار اسد است و یکی از دلایلی که با ایران مبارزه می‌کند، دخالت ایران در سوریه است.

جزئیات کامل ربوده شدن نیروهای مرزبانی میرجاوه/ به افراد غذای مسموم داده شده است

از جیش‌العدل چه می‌دانیم؟

رهبری جیش العدل با فردی به نام صلاح الدین فاروقی است. برادر فاروقی در سال‌های گذشته به اتهام دخالت و مشارکت در ترور مولوی مصطفی جنگی زهی رییس پایگاه بسیج شهرستان سرباز اعدام شد. از آن زمان فاروقی به پاکستان گریخت و جیش‌العدل را از همانجا تشکیل داد.

فاروقی، جیش العدل را با تاسیس سه شاخه نظامی گسترش داد؛ این سه گروه تحت رهبری «عبدالملک ملازاده»، «شیخ ضیایی» و «مولوی نعمت‌الله توحیدی» فعالیت می‌کنند. شاخه نظامی شیخ ضیائی سال ۹۲ گفته بود حمله به هلی کوپتر ایرانی در سراوان برعهده آنها و در پاسخ به حمله ایران به خانهٔ ملا عمر شاهوزهی بوده است. این در حالی بود علت این حادثه از سوی ایران، نقص فنی عنوان شده است.

همان سال جیش العدل به یک گشت مرزبانی در سراوان حمله کرد که این حمله باعث شد ۱۴ نیروی مرزبانی ایران شهید شوند و ۷ نفر نیز مجروح شوند. 

پس از حمله جیش العدل به یکی از گشت‌های مرزبانی در شهرستان سراوان، قوه قضائیه تعدادی از اعضای این گروه را اعدام کرد. آن زمان سردار حسین ذوالفقاری معاون کنونی وزیر کشور، رئیس پلیس مرزبانی ناجا بود که در توضیح اعدام‌ها گفته بود: «این احکام پیش از حادثه تروریستی سراوان به تایید دستگاه قضا رسیده بود، اما اجرای آن را متوقف شده بود تا در صورت بروز آثار ندامت و دست برداشتن اشرار از اقدامات خود، مشمول رأفت اسلامی قرار بگیرند. اما بعد از حمله تروریست‌ها مشخص شد که بنای کوتاه آمدن از کارشان را ندارند بنابراین مسئولان حکم را اجرا کردند.»

یکی از اتفاق‌هایی که نام جیش العدل را مطرح کرد، ماجرای ربوده شدن ۵ مرزبان ایرانی در مرز ایران و پاکستان در بهمن ۱۳۹۲ بود که عکس آن نیز بسیار خبرساز شده بود. گزارش بریدن سر جمشید دانایی فر یکی از نیرو‌های کادر مرزبانی یکی از اقدام‌های این گروه بود. پس از آن، گروه جیش العدل با تهدید قتل چهار گروگان دیگر، درخواست آزادی اعضای خود را داشتند که در بازداشت سپاه بودند.
 
مولوی عبدالحمید دوباره میانجی‌گری می‌کند؟
 
پیش از این گروگان‌های این حادثه با میانجی‌گری مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان آزاد شده بودند. اکنون نیز مولوی عبدالحمید در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله گفته است امیدوارم نیروهای ربوده شده هرچه زودتر با عافیت و سلامتی از قید اسارت نجات یابند.
بیانیه مولوی عبدالحمید هرچند کوتاه، این امیدواری را ایجاد کرده که بار دیگر بتواند با نفوذ منطقه‌ای خود اقدامی در راستای آزادی گروگان‌های ایرانی انجام بدهد.

منبع: رویداد

چهارشنبه 25 مهر 1397  01:36 ب.ظ
تشکرات از این پست
rezahossiny emamedavazdah ali_81 zahra_53 majid68
rezahossiny
rezahossiny
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 1578
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:از جیش‌العدل (ربایندگان مرزبانان) چه می‌دانیم؟

باید قاطعانه برخورد کرد نرمش و رافت کار ساز نیست؟؟؟

چهارشنبه 25 مهر 1397  11:25 ب.ظ
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon zahra_53 majid68
emamedavazdah
emamedavazdah
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 5731
محل سکونت : بوشهر

پاسخ به:از جیش‌العدل (ربایندگان مرزبانان) چه می‌دانیم؟

ان شاءالله زودتر آزاد بشن

 او خواهد آمد چه ما آماده باشیم چه نباشیم ، پس طوری باشیم که وقتی آمد شرمنده نشویم  
اللهم عجل لولیک الفرج
پنج شنبه 26 مهر 1397  10:48 ب.ظ
تشکرات از این پست
zahra_53 majid68
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2153
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:از جیش‌العدل (ربایندگان مرزبانان) چه می‌دانیم؟

باسلام،

دشمن با آگاهی از حساسیت مناطق مرزی و وجود رخنه ها و نقاط ضعف شدید اطلاعاتی و عملیاتی در این مناطق، اقدام به ضربه زدن های مکرر از این مناطق می کند. البته نکته حائز اهمیت عدم توجه و دقت مسئولین در قبال چنین تحریکاتی به دفعات هست که طبق یک ضرب المثل قدیمی «از یک سوراخ نباید دوبار گزیده شد» چه رسد به چندین بار. امید که اسیران فعلی نیز در نهایت به حول و قوه الهی به سلامتی آزاد شده و با آغوش میهن بازگردند. 

جمعه 27 مهر 1397  10:44 ق.ظ
تشکرات از این پست
zahra_53
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 22865
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:از جیش‌العدل (ربایندگان مرزبانان) چه می‌دانیم؟

گروهک تروریستی جیش العدل از کجا مدیریت می‌شود؟

به گزارش مشرق، یک فعال رسانه ای در توییتر با انتشار سندی از وبلاک گروهک تروریستی جیش العدل که نشان میدهد این گروهک از فرانسه مدیریت می شود را به اشتراک گذاشت.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

جمعه 27 مهر 1397  11:43 ق.ظ
تشکرات از این پست
majid68
دسترسی سریع به انجمن ها