شکوه نماز حضرت زهرا (س)در پیشگاه خداوند

a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 14060

شکوه نماز حضرت زهرا (س)در پیشگاه خداوند

http://uupload.ir/files/r9h_2aaca172d3ad343f7bde6cd13a36bfe0.jpg

شکوه نماز حضرت زهرا در پیشگاه خداوند 🌺

💠 رسول اللَّه صلى الله عليه و آله: أمَّا ابنَتي فاطِمَةُ فَإِنَّها سَيِّدَةُ نِساءِ العالَمينَ مِنَ الأَوَّلينَ والآخِرينَ ... مَتى‏ قامَت فِي مِحرابِها بَينَ يَدَي رَبِّها جَلَّ جَلالُهُ زَهَرَ نورُها لِمَلائِكَةِ السَّماءِ كَما يَزهَرُ نورُ الكَواكِبِ لِأَهلِ الأَرضِ، ويَقولُ اللَّهُ عز و جل لِمَلائِكَتِهِ: يا مَلائِكَتي، انظُروا إلى‏ أمَتي فاطِمَةَ سَيِّدَةِ إمائي قائِمَةً بَينَ يَدَيَّ تَرتَعِدُ فَرائِصُها مِن خيفَتي، وقَد أقبَلَت بِقَلبِها عَلى‏ عِبادَتي، اشهِدُكُم أنّي قد آمَنتُ شيعَتَها مِنَ النّارِ.

🌺 پيامبر خدا صلى الله عليه و آله: امّا دخترم، فاطمه، همانا سَرور زنان جهان از آغاز تا پايان است... هر گاه در محرابش در پيشگاه پروردگار بزرگ و شكوهمندش مى ‏ايستد، نورش براى فرشتگان آسمان، جلوه مى ‏نمايد، همان گونه كه نور ستارگان براى ساكنان زمين جلوه مى ‏كند

🌹 و خداوند عز و جل به فرشتگانش مى ‏گويد: «اى فرشتگان من! به كنيز من، فاطمه سَرورِ كنيزانم، بنگريد كه در پيشگاه من ايستاده و از ترس من گوشت تنش مى ‏لرزد و با دلش به عبادت من روى آورده است. شما را گواه مى ‏گيرم كه پيروانش را از آتش، ايمن ساختم».

📚 بحار الانوار؛ ج 28 ؛ ص 38

1⃣ مردان نمازگزار عبد خدایند و سرور آنها پیامبر اکرم می باشد «و اشهد ان محمدا عبده و رسوله»
2⃣ زنان نمازگزار کنیز خدایند و سرور آنها حضرت فاطمه سلام الله علیها است. «متن حدیث بالا»
3⃣ آیا می شود، زنانِ بی نماز پیرو واقعی حضرت فاطمه محسوب شوند [تا امان نامه آتش جهنم به آنها داده شود!؟]

سه شنبه 24 مهر 1397  04:51 ب.ظ
تشکرات از این پست
alborz2017 ravabet_rasekhoon mansoor67 aftabm
alborz2017
alborz2017
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 116

پاسخ به: شکوه نماز حضرت زهرا در پیشگاه خداوند

واقعا مرسی از مطلب زیباتون

با تشکر از شما گرامی

چهارشنبه 25 مهر 1397  03:06 ب.ظ
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon aftabm
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تعداد پست ها : 1898

پاسخ به: شکوه نماز حضرت زهرا (س)در پیشگاه خداوند

باسلام،

ضمن قدردانی از مطلب مذکور، بنده مطلبی را بایستی متذکر شوم. باید عرض کرد که حضرت فاطمه (س) به واسطه دختر پیامبر حضرت محمد مصطفی (ص) بودن، برگزیده نیستند بلکه به خاطر ذات و پاکی روح و درون خودشان به این مقام بالا و والا دست یافته اند. وگر نه ایشان نیز زنی بوده اند همچون سایر زنان. اینکه بخواهیم ایشان را در حد ملائکه و فرشتگان بازسازی و تصور کنیم اشتباه است چرا که آنگاه توجیه و انگیزه ای برای پیروی و رسیدن به مقام و جایگاه ایشان برای سایر زنان مورد تصور نخواهد بود. من الله توفیق

جمعه 27 مهر 1397  10:23 ق.ظ
تشکرات از این پست
aftabm
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 1859

پاسخ به: شکوه نماز حضرت زهرا (س)در پیشگاه خداوند

ســرور کل نساء در عـالم است بنت رسول

در نمازش  ذکر رب جاری و دل بودی ملول

ای زنان الگوی برتراین نمازاست بی گمان

درس از صدیقه گیرید شادمان سازید بتول