پیاده روی خطر ابتلا به سکته مغزی را دور می کند.

 
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 18000
محل سکونت : اصفهان

پیاده روی خطر ابتلا به سکته مغزی را دور می کند.

پیاده‌روی، مهمترین راهکار‌ محافظت از سالمندان در برابر یکی از بیماری‌های خطرناک دوران میانسالی و سالمندی است.

 کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند قدم زدن به مدت ۳۵ دقیقه در روز می‌تواند خطر بروز سکته مغزی در سالمندان و حتی افرادی که سابقه سکته مغزی دارند را به میزان دو برابر کاهش دهد.

آمار‌ها نشان می‌دهند افرادی که سابقه سکته مغزی دارند بیش از دیگران درمعرض بروز دوباره این عارضه هستند، دانشمندان این نتیجه‌ها را با بررسی برروی ۹۲۵ فرد سالمند با میانگین ۷۳ سال به بالا که سابقه سکته مغزی داشته به دست آورده‌اند.

کدام دسته از سالمندان در معرض سکته مغزی هستند؟

کارشناسان هشدار می‌دهند افراد سالمندی که تحرک کمی دارند و علاقه‌ای به پیاده روی روزانه ندارند بیش از دیگران دچار سکته مغزی شدید می‌شوند.

پژوهش درباره اثر‌های راه رفتن بر جلوگیری از بروز سکته مغزی در سالمندان یا افرادی که سابقه این بیماری را داشته‌اند به وسیله دانشمندان دانشگاه گوتنبرگ سوئد (Gothenburg University) انجام شده است.

به جز پیاده‌روی، سالمندان برای حفظ سلامت، بهبود گردش خون و جلوگیری از ایجاد لخته خونی در مغز می‌تواند به انجام ورزش‌های دیگری، چون شنا هم بپردازند.


کارشناسان انواع حالت‌های راه رفتن، دویدن و قدم زدن سریع در سالمندان را بررسی کرده‌اند و به آن‌ها توصیه می‌کنند در طول روز حداقل ۳۵ دقیقه پیاده‌روی با سرعت متوسط داشته باشند.

سکته مغزی به دلیل ایجاد لخته خونی در رگ‌های مغزی و نرسیدن اکسیژن به بخشی از مغز و مرگ سلول‌ها یا ایجاد خونریزی به دلیل تصادف با برخی موارد پزشکی دیگر روی می‌دهد.

سکته مغزی معمولاً سالمندان را درگیر می‌کند، اما در سال‌های اخیر این بیماری بین افراد میانسال نیز مشاهده شده است؛ درموارد شدید بروز سکته مغزی فرد جان خود را از دست می‌دهد و آن دسته که نجات پیدا می‌کنند معمولاً دچار مشکل هایی چون افتادگی بخشی از صورت، مشکل در تکلم، افت قدرت بینایی، از کار افتادن بخشی از بدن و معلولیت می‌شوند.


اولین مرحله در مواجهه با فردی که دچار سکته مغزی شده است انجام عملیات احیا و کمک‌های اولیه است، معمولاً در کمتر از سه ساعت از بروز سکته مغزی فرد باید تحت درمان، تزریق دارو‌های رقیق کننده خون و سایر موارد درمانی قرار بگیرد تا خطر مرگ و آسیب‌های شدید به بدن و مغز کاهش یابد.

افرادی که دچار سکته مغزی شده‌اند به تدریج با انجام فیزیوتراپی، گفتار درمانی و سایر مراقبت‌های درمانی می‌توانند تا حدی به زندگی روزمره خود بازگردند.

برای جلوگیری از بروز خطر سکته مغزی، مصرف مواد غذایی سالم شامل انواع میوه و سبزیجات، غلات و حبوبات، دانه‌های آجیل، مواد پروتئینی کم چرب و مصرف کم نمک توصیه می‌شود.


افرادی که دارای فشارخون بالا هستند بیش از دیگران درمعرض خطر بروز سکته مغزی قرار دارند.

کارشناسان درپژوهش‌های جدید خود دریافتند انجام ورزش و حتی پیاده‌روی روزانه به میزان ۳۵ دقیقه می‌تواند خطر بازگشت دوباره بیماری درمبتلایان را کاهش دهد.

چهارشنبه 4 مهر 1397  10:00 AM
تشکرات از این پست
oskoui hosinsaeidi khaliln fatemeh_75 mohammad_43 zahra_53
oskoui
oskoui
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 1440
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:پیاده روی خطر ابتلا به سکته مغزی را دور می کند.

پیاده روی واقعا یک ورزش عالی و در دسترس همه می باشد%

شنبه 4 خرداد 1398  10:02 PM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 3209
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:پیاده روی خطر ابتلا به سکته مغزی را دور می کند.

ورزش پیاده روی از ورزش هتی عمومی و ساده برای هر فرد است . در روز امکان انجام آن برای فرد مهیا است .

یک شنبه 5 خرداد 1398  12:06 AM
تشکرات از این پست
khaliln
khaliln
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : آذر 1390 
تعداد پست ها : 1172
محل سکونت : آذربایجان شرقی

پاسخ به:پیاده روی خطر ابتلا به سکته مغزی را دور می کند.

پیاده روی مادر ورزشها است وتمامی اعضای بدن را در گیر می سازد واگر اعضای بدن هماهنگ باشند دیگر از سکته ومریضی خبری نخواهد بود.

یک شنبه 5 خرداد 1398  8:19 AM
تشکرات از این پست
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 2290
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:پیاده روی خطر ابتلا به سکته مغزی را دور می کند.

باسلام،

امروز کلیپی دیدم که در آن با سند و مدرک مدعی شده بودند که لبنیات نه تنها برای سلامتی مفید نیست که مضر هم هست. حالا باید منتظر ماند و دید که تا کی پیاده روی برای سلامت خوب است.

دوشنبه 6 خرداد 1398  1:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها