مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان ها

jeyran007
jeyran007
کاربر جدید
تعداد پست ها : 2

مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان ها

-همکاری و مراجعات منظم بیمار به کلینیک، جهت فعال کردن فنر های ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی الزامی است.

- پس از چسباندن سیم های ثابت در دهان، چند روز اول صحبت کردن و غذا خوردن دچار مشکل می شود اما به مرور زمان به آن عادت می کنید.
- بعد از نصب براکت، تا چند روز از غذاهای نرم استفاده کنید.
- در روزهای اول از خوردن غذاهای رنگی مثل سس، سبزی، شکلات، نوشابه، چای، قهوه و … خودداری کنید.
- از جویدن آدامس و خوردن خوراکی های سفت و چسبنده مثل ته دیگ، گز و تافی برای جلوگیری از شکستن و کج شدن سیم های ارتودنسی به شدت اجتناب کنید.
- از شکستن تنقلات مثل تخمه و بادام … خودداری کنید.
- برای جلوگیری از گیر مواد غذایی و پوسیدگی دندان ها باید براکت ها و سیم های ثابت ارتودنسی توسط مسواک های مخصوص و برس های بین دندانی تمیز شود تا از بو گرفتن و تغییر رنگ دندان ها جلوگیری شود.
- زمان فعالیت های شدید ورزشی و حرکات سنگین که ممکن است با ضربه به سر و صورت همراه باشد و یا هنگام شنا، مراقب سیم های ارتودنسی باشید و در صورت امکان از محافظ استفاده کنید.
- در صورت افتادن یا شل شدن براکت ها، و یا با مشاهده هرگونه زخم و مشکل در غذا خوردن و صحبت کردن، هرگز براکت را دستکاری نکنید و حتما به کلینیک مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر--->   https://drhemmatpoor.com/

چهارشنبه 21 شهریور 1397  4:51 PM
تشکرات از این پست
alireza96ebr
alireza96ebr
کاربر جدید
تعداد پست ها : 6

پاسخ به:مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان ها

خیلی ممنون بابت موضوعی که مطرح کردید چون خودم ارتودنسی داشتم و متوجه مراقبت های بعد از آن هستم اما بعد از ارتودنسی هم نیاز هست که هر چند وقت یکبار به دندانپزشکی مراجعه کنیم

یه خبر مهمی که در ارتباط با دندان خونده بودم این بود که

لزوم مراجعه هر شش ماه یک بار به دندانپزشک برای معاینات دوره‌ای دندان‌ها، اهمیت مصرف همزمان مسواک و نخ دندان و البته توجه افراطی برخی‌ها به زیبایی ظاهری دندان‌ها با الگوبرداری از برخی سلبریتی‌ها و مشکلات احتمالی که این اقدامات می‌تواند به دنبال داشته باشد؛ از جمله محورهای گفتگوی تفصیلی ایسنا با رییس کلینیک دندانپزشکی جهاد دانشگاهی است.

khabari.org/article/2923813

در این خبر جالب راجع به الگوبرداری از لمینت سلبریتی ها هم صحبت شده

شنبه 4 آبان 1398  11:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها