سیستم هیبرید برای شیرین سازی آب

 
topwebb
topwebb
کاربر جدید
تاریخ عضویت : تیر 1397 
تعداد پست ها : 2

سیستم هیبرید برای شیرین سازی آب

بررسی فنی و اقتصادی استفاده از سیستم هیبرید برای شیرین سازی آب های لب شوردر انجام پایان نامه مکانیک و انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی

بررسی فنی و اقتصادی استفاده از سیستم هیبرید برای شیرین سازی آب های لب شور با استفاده از سیکل ارگانیک رانکین مورد بررسی قرار می گیرد.

منابع آب شيرين حاصل از رودخانه ها و منابع آب زيرزميني محدود است و با سرعت فزاينده اي درحال تهي شدن است و زنگ خطر را در بسياري از مناطق جهان به صدا در آورده است .ازاين رو از فرآيندهاي شيرين سازي آب دريا،جهت تامين آب شيرين موردنياز استفاده مي شود.

با هدف تأمین آب و برق شهرستان بشاگرد در جنوب ایران با توجه به توربین گازهای شرکت زیمنس به طراحی سیستم RO+MED مستقیم دومرحله‌ای پرداخته شد. تأمین آب برای جمعت موجود در این شهرستان در نظر گرفته شده است که با توجه به آب خلیج فارس با TDSی بالغ‌ بر ۴۵۰۰۰ppm و تولید آب پرمیت ۱۰۰۰۰m3/day در حالت طراحی ریکاوری سیستم اسمز معکوس و قیمت تمام‌شده به ازای هر مترمکعب برای کل مجموعه  به ترتیب برابر ۴۲ درصد و ۳/۲ دلار بر مترمکعب محاسبه شد. استفاده از سیستم MED به تنهایی نمی توانست دبی آب شیرین مورد نیاز را تأمین نماید ولی با استفاده از سیستم هیبریدی GT+MED+RO نه تنها برق این شهرستان بلکه میزان آب شیرین مورد نیاز، نیز تأمین گردید. استفاده از سیستم هیبریدی موجب افزایش هزینه­ ها نیز شد که با استفاده از توربین گاز با توان بیشتر می توان با استفاده از الکتریسیسته بیشتر تولید شده،  از برق مازاد برای پمپ سیستم RO استفاده نمود و هزینه­ها را از ۸/۲ به ۳/۲ دلار به ازای هر مترمکعب کاهش داد.

امیدواریم خواندن این مقاله مفید برای انجام پایان نامه مکانیک تبدیل انرژی باشد، در صورتیکه تمایل به سفارش انجام پایان نامه تبدیل انرژی دارید، با تکمیل فرم زیر تیم مشاورتز در خدمت شما متقاضی گرامی می باشد

منبع : مشاورتز

پنج شنبه 25 مرداد 1397  04:39 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها