۸ روش عجیب برای شستن ماشین

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 37140
محل سکونت : اصفهان

۸ روش عجیب برای شستن ماشین

چگونه ماشین را برق بندازیم ؟

 

شستن ماشین در خانه این روزها چندان کار درستی نیست زیرا همه ما می دانیم که مشکل کم آبی یک معضل جدی است و سراسر کشور در وضعیت بحرانی به سر می برد.اما می توانید بدون استفاده از آب با برخی روش های عجیب اما کاربردی به تمیزکردن ماشین خود بپردازید. مثلا با کمک نرم کننده مو و دستمال تمیز بدنه ماشین را برق بیندازید. یا شیشه ها را با نوشابه تمیز کنید.اگر کنجکاو هستید تا با این روش ها آشنا شوید از شما دعوت می کنیم تا ادامه مطلب را از نظر بگذرانید.
 
شستن ماشین، شیشه ماشین، چراغ ماشین، شیشه پاکگ کن، جوش شیرین، زیبایی، فوت و فن، آموزش و کاردستی
 

نرم کننده مو برای برق انداختن بدنه‌ی خودرو

ماشین خود را با نرم کننده مویی که لانولین دارد بشویید. این ماده باعث درخشش زیاد بدنه خودرو می شود و جالب اینجاست که آب باران روی آن نمی‌ماند و در نتیجه لکه هم ایجاد نمی کند.
 

شستن شیشه جلوی ماشین با نوشابه

وقتی باران شدید می بارد، شیشه جلوی ماشین به یک مشکل اساسی تبدیل می شود. برای شستن و تمیز کردن لکه های این شیشه توصیه می کنیم از نوشابه مشکی کمک بگیرید.
برای اینکه رنگ کاپوت از بین نرود یک حوله روی مرز بین کاپوت و شیشه قرار دهید تا نوشابه پایین نرود.
گاز نوشابه باعث از بین رفتن میکروب ها می شود. البته حواستان باشد که پس از این کار به طور کامل نوشابه نوچ را از روی شیشه پاک کنید در غیر این صورت گرد و خاک خیلی سریع تر از قبل روی شیشه می‌نشینند و اوضاع را خراب تر از قبل می کنند.
 

شستن چراغ های ماشین با شیشه‌پاک‌کن

با مایع شیشه‌پاک‌کن و یک جفت جوراب قدیمی چراغ های جلوی ماشین خود را تمیز و از برق افتادن آنها کیف کنید.
 

پاک کردن شیشه با دستمال مرطوب

دستمال مرطوب فقط برای کودکان یا پاک کردن آرایش نیست، می‌توانید با استفاده از آنها شیشه‌های ماشین رو هم دستمال بکشید و ببینید که چه خوب همه آلودگی ها را از سطح شیشه پاک می کند.
 

تمیز کردن برف پاک‌کن‌ها با آمونیاک خانگی

اگر تیغه های برف‌ پاک‌کن شیشه ماشین کثیف باشد به جای تمیز کردن شیشه باعث آلودگی بیشتر آن می شود. پس برای تمیز کردن برف‌‌پاک‌کن‌ها ¼ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طرف آن را با دستمال حوله ای آغشته به این محلول تمیز کنید. سپس آنها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان بگذارید.
 

برق انداختن شیشه های جلو با آمونیاک خانگی

¼ پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید، آن را داخل بطری پلاستیکی که درب محکمی دارد بریزید و برای پاک کردن شیشه ها و پنجره های اتومبیل در ماشین نگه دارید.
هر زمان که شیشه ها کثیف شدند، محلول را روی اسفنج بریزید و پنجره را پاک کنید سپس با دستمال نرم آن را خشک کنید.
 

پاک کننده‌ای به نام جوش شیرین

¼ پیمانه جوش شیرین را درون یک بطری بزرگ بریزید، سپس ¼ پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و بطری را لب به لب پر آب کنید.
در آن را ببندید و کاملا هم بزنید و آن را برای استفاده های بعدی نگه دارید.
هنگام شست‌وشوی خودرو بطری را به خوبی تکان دهید و یک پیمانه از آن را با دو بطری آب گرم ترکیب کنید. سپس از آن برای تمیز کردن بدنه خودرو استفاده کنید.
 

پاک کردن گِل ماشین با پتاسیم‌ بى‌تارترات‌

در مکان هایی که گل و لای زیادی وجود دارد شیشه و بدنه ماشین چرب و کثیف می شود. برای برطرف کردن این آلودگی ها از کرم ­پتاسیم‌ بى‌تارترات‌ برای شیشه جلوی اتومبیل استفاده کنید.
سپس شیشه را با آب‌صابون رقیق بشویید و به خوبی آبکشی و خشک کنید.
منبع : روزیاتو
دوشنبه 1 مرداد 1397  6:26 PM
تشکرات از این پست
khedmatazma1
khedmatazma1
کاربر جدید
تاریخ عضویت : بهمن 1397 
تعداد پست ها : 14

پاسخ به:۸ روش عجیب برای شستن ماشین

علاوه بر اینکه کشور ما با بحران آب مواجه است و باید واقعا در مصرف آب صرفه جویی نمود، لازم است بگویم با استفاده از خدمات کارواش سیار یا کارواش آنلاین "خدمت از ما" می توانید در زمان هم صرفه جویی کنید. همچنین کارواش بدون آب یا کارواش نانو "خدمت از ما" به شما کمک می کند در حفظ محیط زیست و هدر رفت آب کوشا باشید.

چهارشنبه 10 بهمن 1397  4:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها