تولید آمپول‌های بدون درد با الهام از پشه

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 4131
محل سکونت : خوزستان

تولید آمپول‌های بدون درد با الهام از پشه

 

آمپول زدن برای بسیاری از افراد کاری ناراحت کننده است، زیرا این کار با درد و ناراحتی همراه است. حال محققان می گویند در آینده نزدیک ریزسوزن هایی تولید خواهند کرد که این مشکل را برطرف می کند.

پژوهشگران دانشگاه اوهایو که این آمپول را تولید کرده اند می گویند در طراحی آن از شیوه نیش زدن پشه ها الهام گرفته اند. انسان معمولا در زمان نیش زده شدن توسط پشه ها هیچ دردی را حس نمی کند و پس از پایان کار پشه به علت قرمز شدن پوست و خارش ناشی از آن متوجه گزیده شدن می شود.

محققان این دانشگاه می گویند با الهام گرفتن از طبیعت می توان ساده ترین و موثرترین روش ها را برای حل مشکلات پیدا کرد و پشه ها هم چندین دقیقه وقت را صرف نیش زدن انسان می کنند، بدون اینکه باعث ایجاد کمترین میزان درد شوند. بررسی ها نشان می دهد توجه به چهار نکته باعث می شود پشه ها بدون ایجاد درد قادر به نیش زدن باشند. این نکات عبارتند از استفاده از بزاق بی حس کننده توسط پشه ها، طراحی دندانه دار نیش پشه، ایجاد لرزش محیطی در زمان سوراخ کردن پوست و در نهایت استفاده پشه از یک خرطوم دراز با ترکیبی از مواد نرم و سخت به منظور مکیدن خون.

مجموعه این عوامل باعث می شود تا سوراخ کردن پوست بدن توسط پشه با تنها یک سوم فشار مورد نیاز سوزن های مصنوعی ممکن شود و فرد درد چندانی را حس نکند.

پژوهشگران با توجه به این نکات ریزسوزنی تولید کرده اند که شامل دو سوزن است و یکی مواد بی حس کننده را به زیر پوست تزریق می کند و دیگری برای مکیدن خون به کار می رود. البته هنوز زمانی برای عرضه نهایی این سوزن خاص مشخص نشده است.]


خبرگزاری مهر:

پنج شنبه 7 تیر 1397  09:52 ق.ظ
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon 3talari
asdfg_zxcvb11
asdfg_zxcvb11
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 1946
محل سکونت : کرمان

پاسخ به:تولید آمپول‌های بدون درد با الهام از پشه

باسلام،

امید که فقط بدون درد بودن آمپول از پشه ها الهام گرفته شده باشد نه کثیفی و آلودگی و میکروبی بودن آن. 

شنبه 31 شهریور 1397  02:46 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها