0

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

 
abootalebkheshmati
abootalebkheshmati
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اسفند 1396 
تعداد پست ها : 174
محل سکونت : مرکزی

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

کباب کوبیده مرغ , طرز تهیه کباب کوبیده مرغ , دستور پخت کباب کوبیده مرغ , fhf fdni lvy

کباب کوبیده مرغ یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که می توانید با گوشت مرغ تهیه کنید. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به کباب کوبیده دارد و تفاوتش با کباب کوبیده در گوشت مصرفی آن است. اگر منع مصرف گوشت قرمز دارید می توانید کباب کوبیده مرغ را جایگزین کباب کوبیده معمولی کنید. با مواد لازم ذکر شده در این دستور آشپزی می توانید برای ۴ نفر کباب کوبیده مرغ تهیه نمایید. با دستور پخت و طرز تهیه کباب کوبیده مرغ در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم کباب کوبیده مرغ
مرغ ۵۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سیر ۴ حبه
کره ۵۰ گرم
زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری
تخم گشنیز به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
نمک به میزان لازم

دستور پخت و طرز تهیه

برای تهیه کباب کوبیده مرغ برای راحتی بیشتر می توانید از گوشت سینه مرغ که یکدست و لخم است استفاده کنید. گوشت را پس از شستشو ، دو بار چرخ می کنیم و ۳۰ دقیقه در فریزر قرار می دهیم تا یخ بزند . سپس از فریزر خارج می کنیم.

یخ زدن گوشت باعث می شود در انتهای کار مایه ی کباب منسجم تری داشته باشیم. پس از اینکه یخ گوشت باز شد آب اضافی آنرا می گیریم و گوشت مرغ چرخ شده را درون یک کاسه بزرگ قرار می دهیم. توجه داشته باشید که استفاده از سیر اختیاری است.

اگر از طعم و بوی سیر خوشتان نمی آید می توانید آنرا از مواد اولیه حذف کنید. در مرحله بعد سیر و پیاز را رنده می کنیم و پس از گرفتن آبشان به گوشت چرخ شده مرغ اضافه می کنیم. در ادامه نمک ، فلفل سیاه و پودر تخم گشنیز را اضافه می کنیم.

مایه کوبیده را با دست خوب ورز می دهیم تا کاملا مخلوط و یکدست شود. سپس برای استراحت مایه کباب ، آنرا به مدت حداقل ۲ ساعت در یخچال قرار می دهیم. پس از اینکه مایه کباب به خوبی استراحت کرد آنرا از یخچال خارج می کنیم.

در این مرحله کره را در یک کاسه کوچک آب می کنیم و با زعفران دم کرده مخلوط می کنیم. کباب کوبیده مرغ را می توانیم به دو صورت آماده کنیم. روش اول سرخ کردن کباب در تابه است و روش دوم کباب کردن بر روی ذغال.

برای سرخ کردن کوبیده ها مقداری روغن در یک تابه جا دار می ریزیم و مایه کباب را کف تابه می ریزیم و پشت قاشق صاف می کنیم و اجازه می دهیم مایه کباب کمی خودش را بگیرید ، سپس با کارد آنرا به صورت نوارهای باریک به شکل کباب کوبیده برش می زنیم..

پس از طلایی شدن سمت زیرین کباب ها ، آنها را می چرخانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. در حین سرخ شدن کباب ها مقداری از مخلوط کره و زعفران روی کباب ها می مالیم تا هم خوش طعم تر شوند و هم رنگ بهتری در پایان کار داشته باشند.

برای کباب کردن مایه کوبیده بر روی ذغال ابندا مایه کوبیده را سیخ می گیریم ، سپس بر روی ذغال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. بعد از اینکه مایه کوبیده خودش را گرفت آنرا به صورت مرتب می چرخانیم تا هر دو طرف آن کباب شود.

در حین کباب کردن کوبیده ها ، با یک قلمو یا قاشق از مخلوط کره و زعفران روی کباب ها می مالیم. در کنار کباب ها چند گوجه فرنگی هم کباب می کنیم و پس از آماده کباب کوبیده مرغ آنرا به همراه پلو زعفرانی یا نان سرو می کنیم.

نکات تهیه کباب کوبیده مرغ

شل شدن مایه کباب

ممکن است پس از اینکه مایه کباب را از یخچال خارج کردید انسجام کافی را نداشته باشد و کمی شل باشد. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید مقداری آرد سوخاری یا پودر نان خشک به مایه کوبیده اضافه کنید و مایه کباب را خوب ورز دهید تا هم منسجم تر شود هم آرد سوخاری کاملا به خورد مایه کباب برود.

یک شنبه 23 اردیبهشت 1397  5:46 PM
تشکرات از این پست
abootalebkheshmati
abootalebkheshmati
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اسفند 1396 
تعداد پست ها : 174
محل سکونت : مرکزی

پاسخ به:طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ در فر با دنبه , دستور پخت کباب کوبیده مرغ دنبه گوسفندی در تابه ماهیتابه , xvc jidi fhfh fdni lvy

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

کباب کوبیده مرغ یکی از انواع کباب های خوشمزه و مجلسی ایرانی است که از نظر ظاهری شباهت زیادی به کباب کوبیده سنتی دارد. در واقع این کباب همان کباب کوبیده سنتی ایرانی است ، با این تفاوت که به جای گوشت گوسفندی از گوشت مرغ استفاده می شود.

با مواد لازم موجود در این آموزش آشپزی مجلسی می توانید برای ۴ نفر کباب کوبیده مرغ تهیه کنید ، در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب کوبیده مرغ تهیه کنید می توانید با ضرب و تقسیم کردن مواد ، مقدار مناسب مواد لازم را اندازه گیری کنید ، در ادامه با پارسی سرا همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

مواد لازم کباب کوبیده مرغ

  • پیاز ۲ عدد
  • سیر ۴ حبه
  • کره ۵۰ گرم
  • گوشت مرغ ۵۰۰ گرم
  • تخم گشنیز به اندازه کافی
  • نمک و فلفل سیاه به اندازه کافی
  • زعفران دم کرده ۲ قاشق غذاخوری

دستور پخت کباب کوبیده مرغ

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ

برای تهیه کباب کوبیده مرغ مجلسی ابتدا سینه های مرغ را می شوییم و چرخ می کنیم.بهتر است دو مرتبه گوشت را چرخ کنیم و در پلاستیک می ریزیم و به مدت ۳۰ دقیقه داخل فریزر می گذاریم تا یخ بزند و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه از فریزر بیرون می آوریم

و اگر یخ زده است می گذاریم تا یخ آن آب شود و بعد آب اضافه گوشت را می گیریم و در کاسه ای بزرگ قرار می دهیم.سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و ریز رنده می کنیم و به گوشت اضافه می کنیم.همین طور پیازها را پوست می گیریم

و می شوییم ورنده می کنیم و آب آن ها را محکم می گیریم و بیرون می ریزیم و پیازها را به گوشت می افزاییم و تخم گشنیز،فلفل سیاه و نمک را روی گوشت می پاشیم و همگی گوشت را خوب زیر و رو می کنیم و روی کاسه را سلفون می کشیم

و به مدت ۲ ساعت داخل یخچال می گذاریم تا خنک شود. سپس مایع کباب را از داخل یخچال بیرون می آوریم و کره را داخل تابه ای کوچک یا شیرجوش قرار می دهیم و روی حرارت کم می گذاریم تا ذوب شود و زعفران دم کرده را به آن اضافه می کنیم

و خوب مخلوط می کنیم و تابه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم و گوشت را خوب ورز می دهیم و تابه ای متناسب با مقدار گوشت انتخاب می کنیم و کف آن کمی روغن می ریزیم و با قلمو همه نقاط تابه را چرب می کنیم

و تابه را روی حرارت کم می گذاریم تا به مرور زمان کمی داغ شود و مایه را سریع داخل تابه می ریزیم و با دست کاملا در تابه پخش می کنیم تا کاملا تابه پوشیده از مایه کباب شود و با پشت قاشق سطح کباب را صاف می کنیم و می گذاریم تا گوشت خودش را کاملا بگیرد.

اول گوشت کمی آب می اندارد حرارت را ملایم می کنیم تا آب گوشت کاملا تبخیر شود و بعد با کارد آرام به صورت کباب گوشت را برش می زنیم تا نوارهایی باریک از کباب داشته باشیم و کمی روغن داخل تابه می ریزیم و کباب های حالت گرفته را بر می گردانیم

و با قلمو داخل مخلوط کره و زعفران می زنیم و روی کباب ها می کشیم تا خوش رنگ تر شوند و بعد آن ها را بر می گردانیم تا طرف دیگر کباب ها نیز سرخ و طلایی شوند. البته می توانیم کباب مرغ را روی زغال نیز درست کنیم. به این صورت که از مایه کوبیده به سیخ می کشیم

و آتش را آماده می کنیم و سیخ های کباب را روی منقل می چینیم و اجازه می دهیم تا کباب ها خودشان را بگیرند و بعد آن ها را می چرخانیم تا کبابی شوند و با قلمو داخل ترکیب کره و زعفران می زنیم و روی کباب ها می کشیم تا زیباتر شوند.می توانید چند سیخ گوجه فرنگی نیز کباب کنید و کنار کباب کوبیده مرغ نوش جان کنید.

طرز تهیه کباب کوبیده مرغ در فر , دستور پخت کباب کوبیده مرغ با دنبه گوسفندی

نکات پخت کباب کوبیده مرغ

کباب کوبیده مرغ در فر

بهترین روش پخت کباب کوبیده مرغ روی ذغال می باشد اما شاید خیلی افراد در منزل برای این روش پخت محدودیت هایی داشته باشند که می توانند از روش های دیگر استفاده کنند. یکی از این روش های ساده در منزل استفاده از فر می باشد.

برای این منظور فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود سپس روی سینی فر یک فویل آلومینیومی بکشید و مایه کباب کوبیده مرغ را روی فویل به صورت صاف و یکدست پهن کنید. مقداری زعفران با کره مخلوط کنید و روی تمام قسمت های مایه کوبیده بمالید.

پس از اینکه صاف کردن مایه کوبیده به پایان رسید با یک کارد آنرا به قسمت های طولی برش بزنید. حالا سینی را در طبقه بالای فر قرار دهید و گریل را روشن کنید. برای پخت کباب حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کافی است ، دقت داشته باشید که اگر کباب بیش از حد داخل فر بماند خشک می شود.

منبع : https://parsisara.com/kabab-koobide-morgh-2494/

سه شنبه 9 مهر 1398  1:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها