0

نوشته های روی شیشه ادوکلن به چه معناست؟

 
sevdan
sevdan
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1396 
تعداد پست ها : 24

نوشته های روی شیشه ادوکلن به چه معناست؟

همین طور وقتی انتهای شیشه عطر را نگاه می کنیم با نوشته هایی مواجه می شویم که با هیچ کدام از آنها آشنا نیستیم، در اینجا سعی می کنیم شما را با این کلمات و اصطلاحات بیشتر آشنا کنیم تا انتخاب راحت تر و درست تری داشته باشید.
عطرها از مواد معطر ، الکل و آب تشکیل می شوند که متناسب با مقدار درصد هر کدام از این مواد به دسته های مختلف تقسیم می شوند.

 

نوشته های روی شیشه ادوکلن به چه معناست؟

اولین کلماتی که در انتهای شیشه های عطر می بینیم کلماتی مثل: perfume ، Eau de perfume ، Eau de toilette ،Eau de cologne است.
حالا معنی هر کدام از آنها را با هم بررسی می کنیم.
Perfume
برای عطرهایی که استفاده میشود که مقدار مواد معطر آنها 20 تا 40 درصد باشد و معمولا به آنها عطر مرغوب یا خالص میگویند، در ابتدا باید این نکته را در نظر داشت که هر چه مقدار الکل عطر کمتر باشد، ماندگاری آن بیشتر است.در نتیجه برای اینکه عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، از perfume استفاده کنید.

در بیشتر موارد، یک عطر با مارک مشابه هم نوع perfume و هم Eau de toilette دارد که مدل پرفیوم آن مقداری قیمت بالاتر دارد ولی ماندگاری بیشتری دارد.
Eau de perfume
مربوط به عطرهایی با 10 تا 20 درصد مواد معطر هستند که به آنها عطر یا اودو پرفیوم می گویند.
Eau de toilette
دارای 5 تا 10 درصد مواد معطر است که اودوتوالت گفنه می شود.
اودو کلن یا ادکلن 
Eau de cologne 
هم شامل 2 تا 4 درصد مواد معطر است.
معمولا به اودوتوالت هم ادکلن می گوییم چون فرق زیادی با هم ندارند، نوشته بعدی که ما در انتهای عطر می بینیم، مقدار عطر است با معیار میل نوشته می شود و معمولا 25، 50، 75، 100، 125، 200 ml هستند، در بیشتر مواقع خریدن عطری که هم 50 و هم 100 میل دارد، به صرفه است که 100 میل آن را بخریم چون مقدار آن دو برابر می شود ولی قیمت آن دو برابر نمیشود.
کلمه دیگر که روی عطر درج شده است ، FL.OZ است که در کنار آن عددی وجود دارد این عدد نشان دهنده این است که عطر یا ادکلن در چه رده ای قرار دارد ولی ربطی به کیفیت و مرغوبیت آن ندارد، در انتها هم مارک عطر و سپس نام کشور سازنده عطر نوشته می شود.

چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397  1:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها