0

عطر و فرهنگ ها – داستان درخت گلابی

 
sevdan
sevdan
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1396 
تعداد پست ها : 24

عطر و فرهنگ ها – داستان درخت گلابی

چوب گلابی یکی از باارزش ترین مواد در ساخت و تولید مبلمان و ابزار آلات است . چوب گلابی از درخت گلابی به دست می آید درختی که به گونه ی pyrus تعلق دارد.
درخت گلابی یکی از مهمترین درختهای مناطق آب و هوایی معتدل محسوب میشود . این درخت با سرعت رشد پایین ، چندین دهه طول می کشد تا رشد یافته و چوب آن قابل بهربرداری گردد و همین امر باعث میشود که آن را به یک نوع نسبتا گران قیمت از چوب های موجود تبدیل نماید . چوب گلابی مشخصا از یک ترکیب سخت تشکیل شده است که نیازمند قوی ترین ابزارآلات برای بهره برداری و استفاده از آن است.

 

 

عطر و فرهنگ ها – داستان درخت گلابی

 

 

مثل سایر میوه ها جنگلی ، چوب گلابی بویی به نسبت شیرین و غلیظ دارد و هنگامی که میسوزد ، این چوب رایحه ای دودی و تقریبا تند آزاد می کند که معمولا از آن به عنوان بوی شکوفه درخت گلابی یاد می کنند . این چوب اغلب برای پخت پز و دخانیات استفاده می شود . همچنین این چوب گرمای کمتری را نسبت به دیگر چوب ها تولید می نماید ، اما وقتی سوزانده می شود منجر به انتشار بوی میوه ای اعلا و فوق العاده در محیط می گردد .

درخت گلابی یکی از نادرترین و کمیاب ترین نت ها در ساختار عطر را تشکیل می دهد و معمولا ارائه یک بو با طعم خاکی را باید از این نت انتظار داشته باشیم .ضمنا شیرینی نت میوه ای موجود در این اسانس ،ترکیبی پیچیده با بوی چوب خشک را تشکیل می دهد . به همین علت بافت ظریف این نت شیرین را در گروه بویایی گلها قرار می دهند .

 

عطر و فرهنگ ها – داستان درخت گلابی

شنبه 12 اسفند 1396  2:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها