با این تکنیک ساده به سایت‌ها و برنامه‌های اندرویدی اجازه ندهید شما را ردیابی کنند

 
Tachberdee
Tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

با این تکنیک ساده به سایت‌ها و برنامه‌های اندرویدی اجازه ندهید شما را ردیابی کنند

سایت‌ها به راحتی و به دور از چشم کاربران می‌توانند موقعیت جغرافیایی آن‌ها را ردیابی کنند. اما اگر کاربر مرورگر کروم هستید این شانس را دارید تا به مقابله با این اقدام برآمده و مانع ردیابی خود شوید. راهکاری که در ادامه با آن آشنا خواهید شد به شما کمک می‌کند از حریم خصوصی خود محافظت کنید.

از هر سه کاربر در جهان دو نفر از آن‌ها در زندگی روزمره خود از اینترنت استفاده می‌کنند که در این بین کاربران ممکن است به بازدید از سایت‌هایی بپردازند که به دلایل مختلف به ردیابی آن‌ها و فعالیت‌هایشان می‌پردازند. واقعیت این است که سایت‌ها به راحتی می‌توانند مکان شما را ردیابی کنند. بنابراین، برای این‌که اطمینان حاصل کنید که حریم خصوصی شما در امنیت قرار دارد باید این توانایی را داشته باشید تا موقعیت مکانی خود را پنهان سازید تا سایت‌ها نتوانند به ردیابی شما بپردازند. اگر از مرورگر کروم برای کارهای خود استفاده می‌کنید، ما در این مقاله راهکار قدرتمند و البته ساده مبتنی بر این مرورگر را به شما معرفی می‌کنیم.

غیرفعال‌سازی ردیابی مکانی از طریق به‌کارگیری تنظیمات داخلی

مرحله اول، ابتدا باید جدیدترین نسخه مرورگر کروم را دانلود کرده باشید.

مرحله دوم، اکنون مرورگر کروم را اجرا کرده و در ادامه به بخش تنظیمات آن بروید. برای این منظور روی دکمه‌ای که به شکل سه خط افقی در گوشه بالای صفحه قرار دارد بروید.

مرحله سوم، صفحه ظاهر شده را تا آخر پیمایش کرده تا گزینه Show advanced settings را مشاهده کنید.

مرحله چهارم، اکنون در بخش privacy روی دکمه Content settings کلیک کنید.

مرحله پنجم، صفحه را به سمت پایین پیمایش کرده تا فیلد مکان را مشاهده کنید. در این بخش گزینه do not allow any site to track your physical location را انتخاب کرده و در ادامه روی دکمه done که در سمت راست پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.

تمام شد، اکنون مرورگر کروم به هیچ سایتی اجازه نمی‌دهد زمانی که در اینترنت قرار دارید مکان شما را ردیابی کند. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که می‌توانید از افزونه Change GeoLocation نیز استفاده کنید. زمانی که این افزونه را روی مرورگر خود نصب کنید، گزینه‌ای در اختیار شما قرار می‌گیرد که از طریق آن می‌توانید مکانی که در نظر دارید سایت‌ها باور کنند شما از آن منطقه هستید را انتخاب کنید.

در اندروید چگونه این‌کار را انجام دهیم؟

مرحله اول، بخش تنظیمات گوشی را باز کرده و در ادامه گزینه Google Settings را انتخاب کنید.

مرحله دوم، اکنون گزینه Location را انتخاب کنید.

مرحله سوم، در صفحه ظاهر شده برنامه‌هایی را مشاهده می‌کنید که از گزینه مکان‌یابی روی گوشی شما استفاده می‌کنند. در این صفحه می‌توانید گزینه Location Method را انتخاب کرده و نحوه موقعیت‌یابی را انتخاب کنید یا به‌طور کل می‌توانید گزینه On  را خاموش کنید.

در این حالت پیغامی را مشاهده می‌کنید که اعلام می‌دارد با خاموش کردن این گزینه هیچ برنامه‌ای قادر نخواهد بود از موقعیت مکانی شما استفاده کرده یا مطلع شود. 

چهارشنبه 18 بهمن 1396  9:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها