با این ترفند ساده سرعت ویندوز 10 را افزایش دهید

 
moeinking
moeinking
کاربر جدید
تاریخ عضویت : دی 1396 
تعداد پست ها : 8

با این ترفند ساده سرعت ویندوز 10 را افزایش دهید

اگر کامپیوتر شما قدیمی است یا رم آن پایین است ویندوز 10 روی آن به‌کندی کار می‌کند. کاربرانی که چنین شرایطی دارند همواره عصبی هستند. خوشبختانه، با انجام چند ترفند و حقه کوچک در بخش تنظیمات سیستم می‌توان تجربه بهتر و روان‌تری داشت.

به‌طور مثال، تنظیمات استارتاپ ویندوز را به شکلی تغییر دهید که دستگاه سریع‌تر بوت شود. حتی، با تغییر وضعیت جلوهای بصری می‌توانید تجربه بهتری  از کار با ویندوز 10 روی دستگاه قدیمی خود داشته باشید.

برای دست‌کاری جلوه‌های بصری کارهای زیر را انجام دهید:

1 - در ویندوز System Properties را باز کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. از قابلیت جستجوی کورتانا استفاده کنید، عبارت Sysdm.cpl را تایپ و کلید Enter را بزنید. یا در ویندوز اکسپلورر، روی This PC کلیک راست کنید و از منویی که باز می‌شود گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده Advanced System Settings را کلیک کنید.

2 - در این‌جا، یک پنجره پاپ‌آپ کوچک با چندین تب می‌بینید. تب Advanced را انتخاب کنید و زیر گزینه Performace، روی Settings کلیک کنید.

3 - در بخش Visual Effects، گزینه Adjust For Best Performance را انتخاب کنید.

از حالا به‌بعد، تمام انیمیشن‌ها و جلوه‌های بصری که تا پیش از این اجرا می‌شدند به‌سرعت خاموش و غیرفعال می‌شوند. در این مرحله، متوجه تغییرات بصری در وضعیت ظاهری سیستم از جمله آیکون‌ها و فونت‌ها می‌شوید.

اگر کامپیوتر شما برای بهینه شدن نیازی به ارزیابی اساسی ندارد، می‌توانید راه بهتری را انتخاب کنید و تنها با مواردی کنید که آن‌ها را دوست دارید یا برای کارتان نیاز دارید.

منبع: www.118File.Com

http://www.shabakeh-mag.com

سه شنبه 12 دی 1396  7:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها