0

ارتباطی بین زلزله‌های کرمانشاه و کرمان وجود ندارد

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

ارتباطی بین زلزله‌های کرمانشاه و کرمان وجود ندارد

محقق پژوهشکده علوم ‌زمین:

ارتباطی بین زلزله‌های کرمانشاه و کرمان وجود ندارد

 

آواربرداری مناطق زلزله زده سر پل ذهاب

 

محقق پژوهشکده علوم ‌زمین ارتباط میان زمین‌لرزه‌های کرمانشاه و کرمان از نظر چشمه لرزه‌زا را منتفی دانست و اعلام کرد: همه نواحی کشور پتانسیل زلزله را دارند.

به گزارش ایسنا دکتر منوچهر قرشی، عضو هیات علمی پژوهشکده علوم زمین با اشاره به زمین‌لرزه‌ 21 آبان 96 که به بزرگای 7.3 در منطقه‌ وسیعی در غرب کشور واقع در استان کرمانشاه رخ داد، گفت: ابعاد بزرگ این زمین‌لرزه از نظر ساختاری، زمین‌شناسی و سازه‌ای در نوع خود بسیار قابل تامل است.

وی با تاکید بر اینکه همواره انتظار وقوع زمین‌لرزه‌هایی با بزرگای بالا برای منطقه زاگرس وجود دارد، اظهار کرد: زمین‌لرزه قیر و کارزین واقع در جنوب استان فارس در روز ۲۱ فروردین 1351 با بزرگای 6.9 و زمین‌لرزه "خورگو" در شمال بندرعباس با بزرگای 7 در سال  1356 از جمله زمین‌لرزه‌های مهم این پهنه بشمار می‌رود و در طول تاریخ نیز شاهد بروز زمین‌لرزههای بزرگ با دوره بازگشت بسیار طولانی بوده‌ایم.

عضو هیات علمی پژوهشکده علوم‌ زمین با بیان اینکه مطالعات زمین‌شناسی درباره  زمین‌لرزه غرب کشور همچنان در حال انجام است، خاطر نشان کرد: زمین‌لرزه‌ها در این منطقه همچنان ادامه دارد و به ‌تازگی شاهد بروز همین پدیده در کرمان بودیم ولی متاسفانه برخی آگاهانه و غیرآگاهانه موضوع زمین‌لرزه‌های غرب کشور را به زمین‌لرزه اخیر کرمان و حتی تهران مرتبط می‌کنند و برخی اظهارات مبنی بر فعال شدن پهنه ایران از نظر زمین‌لرزه‌ای وجود دارد.

عضو هیات علمی پژوهشکده علوم ‌زمین تاکید کرد: بین زمین‌لرزه‌های کرمانشاه و کرمان از نظر چشمه لرزه‌زا هیچ ارتباطی وجود ندارد و موضوع مهم در این زمینه این است که در همه جای کشور پتانسیل لرزه‌خیزی وجود دارد، ولی امکان ارتباط آنها با یکدیگر وجود ندارد و تعیین زمان برای بروز زمین‌لرزه نیز کاملا غیرمنطقی و دور از ذهن است.

قرشی با تاکید بر اینکه بروز زمین‌لرزه قابل پیش‌بینی نیست، آمادگی و هشدار در این زمینه را بهترین راهکار برای مقابله با زلزله دانست.

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

جمعه 17 آذر 1396  4:17 PM
تشکرات از این پست
farshon
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43917
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:ارتباطی بین زلزله‌های کرمانشاه و کرمان وجود ندارد

فقط درنیمی ازاسمشون شباهت داشته

مدیرتالارلطیفه وطنزوحومه

چهارشنبه 6 دی 1396  12:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها