0

نخ مورد نیاز جهت بافت دستبندهای دوستی

 
maryambod
maryambod
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آبان 1395 
تعداد پست ها : 30

نخ مورد نیاز جهت بافت دستبندهای دوستی

خیلی از دوستان درمورد نخ موردنیاز جهت بافت دستبند دوستی سوالاتی پرسیدند برای همین مطلبی را جهت آگاهی این عزیزان فراهم کردیم تا نخ موردنظر خود را تهیه فرمایند و کار بافت دستبند را شروع کنند.

نخ بافت

برای بافت دستبند دوستی میتوان از چندین نخ استفاده کرد اما بیشتر افراد از نخ دمسه و کوبلن استفاده میکنند وبانخ دیگری آشنایی ندارند اماتاروپود به شما نخ باکیفیت تری رو که از جنس کتان هست پیشنهاد میکند.

نخ مورد نیاز جهت بافت دستبندهای دوستی

اگر به فروشگاه تاروپود  سری بزنید و  خرید دستبندهای بافته شده را مشاهده کنید متوجه نرمی نخهای کتان ترک خواهید شد.

چندین تفاوت مهم بین نخهای کتان ترک و دمسه هست که برای شما عزیزان ذکر خواهم کرد:.

نخهای دمسه (کوبلن)

 

۱- ظاهر نخ دمسه ریش ریش است یعنی وقتی برای مدتی درحین بافت دستتان باشد رشته نخهای ریزی دارد که از هم جدا میشود و گاهی بافتن رو برای شما سخت میکند

۲-برای افرادی که دستانشان دائما عرق میکند مناسب نیس چون بخاطر نازک بودن ریشه های نخ کوبلن، کل نخ خیس میشود و دستبند حین بافت  بخاطر عرق دست کثیف شده و امکان رنگ پس دادن نخها وجود دارد.

۳-نکته دیگه ظاهر دستبندتان هست ،نخ دمسه بخاطر خشک بودنش بعد از بافت ،دستبند را زمخت میکند و جنس دستبند خشک و شکننده میشودو با شستشودستبند بسته به نوع دمسه امکان رنگ پس دادن ،نخ کش شدن و یا حتی پاره شدن دستبند هست.

۴-بخاطر عیوب ذکرشده نخ کوبلن یا دمسه  باید خیلی از دستبندانتان  مراقبت کنید اما با اینحال بعد از ۱ماه استفاده کیفیت و زیبایی اولیه را نخواهند داشت.

نخ کتان ترک(نخ مخصوص بافت دستبند دوستی)

نخ مخصوص بافت دستبند دوستی

بخاطر همین مشکلات ،تاروپود به سمت استفاده از نخهای کتان ترک رفت و به دیگر دوستان هم همین پیشنهاد رو دارد چون اگر در شکل مشاهده کنید

۱-به هیچ وجه الیاف نخ از هم جدا نشده و نخهای ریزی درون نخ وجود ندارد و کاملا نخ منسجمی است. این باعث میشود که ترتیب استفاده از نخها را همیشه داشته باشید و بافت را برای شما آسان تر خواهد کرد .

۲-درنهایت بافت دستبند، هم بخاطر نرمی و لطافتی که  این جنس نخ دارد دستبندتان کاملا انعطاف پذیرخواهدبود و به هیچ وجه احساس خشکی روی دستبند را ندارید.

۳-از طرفی هم بخاطر کیفیت بالای این نخهای ترک به هیچ وجه بعداز شستشو  پاره و نخ کش نخواهد شد و  رنگهای ان تغییر نخواهد کرد و تا مدتهای زیادی با همان کیفیت اولیه برای شما خواهد ماند و از داشتن چنین دستبندی بعداز اینهمه ساعات بافت لذت خواهید برد.

۴-.لذا تاروپود به جهت راحتی مخاطبان خود این نخها را درسایزهای کمتر و رنگهای بیشتر دراختیار آنان قرار خواهد داد.

شنبه 7 مرداد 1396  2:42 PM
تشکرات از این پست
nargesza ravabet_rasekhoon
boostaneh
boostaneh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1387 
تعداد پست ها : 17
محل سکونت : آذربایجانشرقی
یک شنبه 21 دی 1399  8:03 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها