0

آموزش حاشیه زدن، کار با شابلون و مالد فوندانت

 
fatemehza
fatemehza
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1393 
تعداد پست ها : 3415
محل سکونت : اصفهان

آموزش حاشیه زدن، کار با شابلون و مالد فوندانت

 

آموزش حاشیه زدن، کار با شابلون و مالد فوندانت

اگرچه گذروندن دوره های مخصوص دکوراتیو و کار با فوندانت برای تزئین کیک هایی که ویژه تر و با تزئینات دشوارتری همراه هستند لازمه، ولی با کمی صبر و حوصله و مخصوصاً علاقه به کار با خمیر و هنرهای تجسمی، همگی ما می تونیم کیک های زیبا و قابل قبولی رو در منزل تهیه کنیم. به همین منظور در این مطلب سعی کردم نکاتی رو در مورد حاشیه زدن خمیر فوندانت و کار با مالد های تزیینی و همچنین فرم دادن به خمیر رو به عنوان پیش زمینه ای برای آموزش کامل تزیین کیک با فوندانت کمی بیشتر توضیح میدم.

لوازم مورد نیاز برای کار با فوندانت

  • فوندانت به میزان لازم
  • رنگ های ژله ای دلخواه
  • کاتر
  • نشاسته ذرت
  • وردنه
  • پچ یا شابلن فوندانت
  • قلم مو
  • مولد فوندانت
خمیر رنگ شده و آماده برای کار

خمیر رنگ شده و آماده برای کار

آموزش ساخت روبان، نکات فرم دادن و حاشیه زدن فوندانت

چون در مطلب بعدی قراره آموزش یک کیک با طرح جعبه کادو رو داشته باشیم، در اینجا سعی میکنم ساخت روبان با خمیر فوندانت و حاشیه زدن خمیر فوندانت رو آموزش بدم.

برای ساخت جعبه اول از ساخت روبان های روی جعبه شروع می کنیم. متناسب با تعداد مورد نیاز طرحی که در نظر داریم، خمیر رو جدا می کنیم و بعد از اینکه خمیر انعطاف اولیه خودش رو پیدا کرد اون رو به رنگ دلخواهمون در میاریم. اگر خاطرتون باشه قبلاً توضیح دادم که خمیر با مقداری ورز دادن نرم و شکل پذیر خواهد شد ولی اگر یه کم سفت شده بود اون رو 10 تا 20 ثانیه بسته به مقدار خمیر، داخل مایکروفر قرار بدین. بعد از رنگ کردن، روی تخته و خمیر و همینطور وردنه مقداری نشاسته ذرت بپاچین و خمیر رو به شکل یک مستطیل و به ضخامت 3،4 میلیمتر باز کنین که ارتفاعی اندازه دوبرابر طول روبان هاتون داشته باشه.

آموزش مرحله به مرحله تزیین کیک با خمیر فوندانت
www.bartarinha.ir
مطمئن باشید شما هم میتوانید از معروف ترین قنادها هم بهتر کیک بپزید و تزیین کنید. در این مطلب قدم به قدم پخت کیک های رسمی که با خمیر فوندانت روکش و تزیین می شوند را به شما آموزش ...
ادامه مطلب
بریدن خمیر ها برای ساخت روبان روی کیک

بریدن خمیر ها برای ساخت روبان روی کیک

سپس عرض خمیر رو با خط کش علامت می ذاریم و با کاتر برش می زنیم تا نوار های با طول و عرض یکسان داشته باشیم.

استفاده از ابزار برای طرح حاشیه روبان

استفاده از ابزار برای طرح حاشیه روبان

با استفاده از رولت طرح حاشیه(که میتونید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید) با کمی فاصله از لبه نوار، روی اون رو طرح بندازین. گرچه شما به صورت ساده هم می تونین کار رو ادامه بدین ولی این طرح حاشیه به شکیل شدن و زیبایی کارتون کمک بیشتری میکنه.

فرم دادن به یکه های روبان

فرم دادن به یکه های روبان

حالا قسمت ابتدایی نوار رو با قلمو به کمی آب آغشته کنین (آب مثل چسب عمل میکنه) و لبه دیگه نوار رو روی اون بچسبونین و با فشار دست کاملاً به همدیگه فیکس کنین. سپس اون رو 90 درجه بچرخونین و با دست کاملاً بهش فرم اشک مانند بدین.

روبان های فوندانتی اماده شده

روبان های فوندانتی آماده شده

همون طور که مشاهده می کنین به تعداد مورد نیازمون روبان ها رو آماده کرده و فقط آخرین نوار رو به شکل دایره درمیاریم و بعد اون ها رو معرض هوا قرار میدیم تا کاملاً خشک بشن و بعد هم میتونیم روی کیک استفاده کنیم.

طرح انداختن روی فوندانت و آماده سازی برای روکش کیک

خمیر رو بعد از اینکه رنگ کردیم و یا به همون صورت سفید با کمک وردنه و نشاسته ذرت باز می کنیم.

تزئین کیک با خمیر فوندانت
www.bartarinha.ir
ابتدا کیک اسفنجی مورد نظر را یکدست خامه کشیده و آستر خامه ای آن را به طور کامل صاف می کنیم. دقت می کنیم همه اطراف کیک صاف و تراز ...
ادامه مطلب
باز کردن فوندانت برای پوشش کیک

باز کردن فوندانت برای پوشش کیک

خمیر رو بازم هم با ضخامت 3تا 4 میلیمتر باز می کنیم چون اگر خیلی نازک بشه موقع انتقالش به کیک ممکنه پاره بشه. وقتی خمیر رو باز می کنین مرتب چک کنین تا زیر خمیر بدون نشاسته ذرت (نشاسته ذرت اگر نداشتین از پودر شکر استفاده کنید) نباشه تا موقع برداشتنش به سطح کار نچسبه و زحمتتون به هدر نره. وقتی ابعاد خمیر رو به اندازه کافی رسوندیم با استفاده از پچ یا شابلون فوندانت اگر دوست داشتین روش رو طرح بندازین. برای اینکار از یک قسمت خمیر شروع کنین و طره رو با فشار دست روی سطح خمیر منتقل کنین. برای این کار وردنه های مخصوص فوندانت هم در بازار موجوده که همین کار رو انجام میده.

طرح انداختن روی سطح خمیر

طرح انداختن روی سطح خمیر

ساخت دکور و کار با مالد فوندانت برای تزیین کیک

کتیبه ساختم به این صورت که روی مالد مخصوص کمی نشاسته ذرت ریختم، مقداری از خمیر رو هم لوله کردم و آرد پاشی کردم.

استفاده از مالد فوندانت

طرز استفاده از مالد فوندانت

خمیر رو کاملاً روی سطح مالد قرار دادم و با دست کمی فشار دادم و بعد با کمک وردنه سطح خمیر رو صاف کردم.

قالب گیری خمیر با استفاده از مالد

قالب گیری خمیر با استفاده از مالد

بعد مالد رو برگردونم و به آرومی خمیر رو از مالد جدا کردم و اضافه های نشاسته ذرت رو به کمک برس از سطح خمیر جدا کردم لبه های اضافیش رو کات کردم و با دستم قسمت هایی که تیزی و یا لبه دار بود رو فرم دادم.

فوندانت شکل گرفته از قالب

فوندانت شکل گرفته از قالب

این کتیبه ی زیبا و هر شکل دیگه ای با استفاده از مالد های بسیار متنوع و با اشکال و طرح های متفاوت میتونید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید، بسازید و در قسمت های مختلف کیک استفاده کنید.

 

 

جمعه 15 اردیبهشت 1396  11:50 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها