برخورد تبعیض‌آمیز ماموران فرودگاه با یک بانوی محجبه/ شاید زیر روسری‌ات چیزی پنهان کرده باشی

 
gomnam68
gomnam68
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1395 
تعداد پست ها : 847
محل سکونت : خراسان رضوی

برخورد تبعیض‌آمیز ماموران فرودگاه با یک بانوی محجبه/ شاید زیر روسری‌ات چیزی پنهان کرده باشی

بانوی محجبه‌ اندونزیایی که در دانشگاه گلد اسمیت لندن تحصیل می‌کند، هنگامی که قصد داشت از فرودگاه رُم به مقصد لندن پرواز کند، ماموران امنیتی به زور از او خواستند روسری‌اش را بردارد. مأموران به او گفتند برای عبور از گیت امنیتی باید روسری‌اش را بردارد چون معلوم نیست زیر آن چه چیزی پنهان شده است. 
 
این بانوی محجبه می‌گوید: "مامور زن به من گفت طبق قانون باید این کار را انجام دهی. اگر روسری‌ات را برنداری مشخص نمی‌شود چیزی زیر آن پنهان کرده‌ای یا نه. تو مشکوک هستی". او می‌گوید آنها در حالی از من می‌خواستند روسری‌ام را بردارم که در همان لحظه چند راهبه از گیت امنیتی عبور کردند بدون اینکه از آنها چنین درخواستی شود. پس از اینکه با امتناع من مواجه شدند، مأمور زن دست مرا به شدت کشید و مرا به گوشه‌ای برد و کیفم را از روی دوشم کشید و با فریاد گفت که ساکت باشم و حرف نزنم.
 
در نهایت او اجازه پرواز نیافت و مجبور شد بلیط دیگری تهیه کند و از فرودگاه دیگری در رُم اقدام به پرواز کند. در آنجا نیز مامور امنیتی همین درخواست را از او کرد و اینبار او مجبور شد که روسری‌اش را بردارد. این بانوی محجبه می‌گوید: "روسری‌ام را برداشتم تا به آنها ثابت کنم چیزی زیر آن پنهان نکرده‌ام. من مسلمان هستم نه تروریست!".
 
او از لحظاتی که مامور زن با او حرف می‌زد فیلم گرفته و آن را در فضای مجازی منتشر کرده است. دلیل او برای این کار این است که تبعیض علیه مسلمانان را نشان دهد. وی در پست خود نوشته است: "من فقط درصورتی قانع می‌شدم که آنها قانون مکتوب را به من نشان می‌دادند تا بدانم کجای قانون چنین چیزی نوشته است. آنها صرفاً به خاطر مسلمان بودن و حجاب من این کار را کردند. اینجا بحث حقوق بشر و حقوق انسانی در میان است که آنها ادعای آن را دارند. سوال من این است که حقوق بشر و این آزادی کجاست؟".
 
برخورد تبعیض‌آمیز ماموران فرودگاه با یک بانوی محجبه/ شاید زیر روسری‌ات چیزی پنهان کرده باشی +فیلم 
 
 
 

 
یک شنبه 27 فروردین 1396  7:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها