0

محدویت های اجتماعی زنان محجبه در نیویورک

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

محدویت های اجتماعی زنان محجبه در نیویورک

به نقل از نیویورک پست، یک آرایشگر مسلمان در شهر نیویورک آمریکا، نخستین سالن زیبایی مخصوص زنان را افتتاح کرده است که ویژه زنان محجبه است. این سالن زیبایی که در بروکلین واقع شده «لجمیلک» نام داشته و برخلاف دیگر سالن‌های نیویورک مردان حق ورود به آن را ندارند.

هدی قواشی که خودش یک مسلمان محجبه می‌باشد درباره راه اندازی این سالن گفت: من همیشه حتی برای کوتاه کردن ساده موهایم نیز جایی را پیدا نمی‌کردم که با فرهنگ اسلامی سازگار باشد و مردان در آن حضور نداشته باشند.

وی که متاهل و صاحب سه فرزند است گفت که داستان‌های ترسناکی از زنان مسلمان بی‌شماری شنیده که برای کوتاه کردن موهایشان به اماکن و زیرزمین‌های خطرناکی رفته‌اند یا اینکه کاملا از چنین خدماتی محروم مانده‌اند.

وی در این باره گفت: یک بار تصمیم گرفتم به سالن بروم و وقتی مردی وارد شد مجبور شدم روسری‌ام را روی موهای خیسم بیاندازم و در اتاق عقبی ساختمان پنهان شوم. پس از مدت‌ها تصمیم گرفتم چاره‌ای برای این مشکل بیاندیشم. زنان مسلمان زیادی هستند که به خاطر مذهب‌شان این مشکلات را در غرب دارند و ما همیشه به دنبال شیوه‌هایی هستیم که زندگی را برای آنان راحت‌تر کنیم.

افتتاحیه این مرکز قرار است رسما یکشنبه آینده انجام شود.

پنج شنبه 12 اسفند 1395  5:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها