دادگاه چک شکایت علیه ممنوعیت حجاب را رد کرد

 
ehsanrostami
ehsanrostami
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 13263
محل سکونت : کرمانشاه

دادگاه چک شکایت علیه ممنوعیت حجاب را رد کرد

یک دادگاه در جمهوری چک در رابطه با شکایت یک دانشجوی پناهنده سومالیایی از مدرسه پرستاری در پراگ به خاطر ممنوعیت حجاب، به نفع مدرسه پرستاری رای صادر کرد. این نخستین پرونده از این نوع در اتحادیه اروپا می‌باشد.

قاضی دانیلا سجکوا روز جمعه در دادگاه پراگ حکم داد که شکایت ارائه شده توسط شاکی که خواستار عذرخواهی و غرامت ۲ هزار و ۳۵۰ دلاری شده بود را رد می‌کند.

اعیان نور که اجازه شرکت در کلاس‌های درس با روسری را پیدا نکرده بود، علیه مدرسه به دادگاه شکایت کرده بود. وی که در سال ۲۰۱۱ در جمهوری چک پناهندگی گرفته بود در دادگاه حاضر نشده و پرونده توسط وکیل او ارائه شد. در طی دادگاه گروهی از مسلمانان برای حمایت از نور در دادگاه حاضر شده بودند.

مدیریت مدرسه پرستاری مدعی شده بود که حجاب و پوشش موها، گوش‌ها و گردن و تنها آشکار بودن صورت با استاندارد‌های بهداشتی و ایمنی مدرسه در تضاد است.
جمهوری چک کشوری سکولار با جمعیت ۱۰٫۵ میلیونی است که جمعیت مسلمانان آن را تنها ۱۰-۲۰ هزار نفر تشکیل می‌دهند. این کشور هیچ قانونی علیه حجاب یا دیگر پوشش‌های مذهبی ندارد اما مانند دیگر مناطق اروپا، در پی آغاز بحران پناهندگان در سال ۲۰۱۵، اسلام‌هراسی و تفکرات ضدمسلمانی در این کشور بالا گرفته است.

میلوش زمان رئیس جمهور چک نیز که به خاطر لفاظی‌های ضدمهاجرین آتشین خود در دنیا شناخته شده است، سال گذشته اصرار داشت که ادغام جامعه مسلمانان با جامعه اروپا عملا غیرممکن می‌باشد.

پنج شنبه 12 اسفند 1395  5:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها