0

چگونه در زندگی مشترک هیجان ایجاد کنیم؟

 
abdo_61
abdo_61
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 37203
محل سکونت : ایران زمین

چگونه در زندگی مشترک هیجان ایجاد کنیم؟


برای ایجاد هیجان در زندگی مشترک لازم است همسران هر دو با هم تلاش داشته باشند. اینکه یکی از طرفین مدام تلاش کند و دیگری رفتار بی‌تفاوتی داشته باشد، روند هیجان‌انگیز زندگی را بسیار کند و یا حتی طاقت‌فرسا می‌کند. لازم است در این باره هر یک از زوجین کتاب‌هایی را که برای شناخت بهتر و به قولی شناخت روحیات جنس مقابل است، تهیه و مطالعه نمایند. این کار علاوه بر آگاهی خوبی که به هر دو طرف می‌بخشد باعث می‌شود آنها چگونگی رفتار با جنس مقابلشان را هم بیاموزند.

هر یک از زن و شوهر باید برای برقراری هیجان در زندگی تلاش داشته باشند. برای این منظور کافی است خصوصیات فردی همسر خود را شناسایی کنید. اینکه بدانید همسرتان از چه رنگی خوشش می‌آید؟ چه غذاهایی را دوست دارد؟ به چه تفریحاتی علاقه‌مند است؟ چه نوع فیلم‌هایی را می‌پسندد؟ چه گُلی را دوست دارد؟ و چیزهایی از این قبیل…

علاوه بر این لازم است تا در مواقع حساس و گرفتاری‌ها هر دو نفر همدیگر را درک کرده و در حین عصبانیت از حرف زدن و حرمت‌شکنی امتناع بورزند. بهتر است در مواقع عصبانیت آرام بوده و بحث در مورد موضوعات مورد نظر را به وقت دیگری موکول نمایید.

سعی داشته باشید که همیشه به نقاط قوت و مثبت همسرتان توجه کنید و از فکر کردن به ضعف‌ها و موارد غیرقابل‌تغییر خودداری کنید. به قولی باید در زندگی مشترک همیشه نیمه پر لیوان را ببینید.


همواره به یاد داشته باشید که خوب یا بد زندگی مشترک را خودتان خواهید ساخت و هر دو با هم شریک خواهید بود. پس برای شراکت در خوشبختی خود بیشتر تلاش کنید.

یکدیگر را زود ببخشید و از کش دادن هرگونه مشاجره ساده و یا عمیق جلوگیری کنید.

 

مدیر سابق تالار آموزش خانواده

[email protected]

 

  شاد، پیروز و موفق باشید.

چهارشنبه 22 دی 1395  10:16 AM
تشکرات از این پست
borkhar hosinsaeidi
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 21060
محل سکونت : کرمانشاه

پاسخ به:چگونه در زندگی مشترک هیجان ایجاد کنیم؟

با رفتار و برخوردمان می توانیم در زندگی مشترک خود هیجان ایجاد کنیم.

سه شنبه 24 اردیبهشت 1398  10:19 AM
تشکرات از این پست
abdo_61
Dr_Elnaz_Sarlak
Dr_Elnaz_Sarlak
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1398 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : تهران

پاسخ به:چگونه در زندگی مشترک هیجان ایجاد کنیم؟

اگر به تازگی وارد رابطه دوستی با جنس مخالف شده اید و ویژگی های اخلاقی و شخصیتی او را دوست دارید، پس باید به فکر حفظ رابطه دوستی خود باشید. در این مقاله، نکات کاربردی و عالی برای حفظ رابطه دوستی با پارتنر خود را می خوانید و می توانید با سر زدن به مقاله ما در سایت فرافکر با عنوان چگونه ارتباط خود را با پارتنر (شریک عاطفی) خود حفظ کنیم؟، او را عاشق خود کنید.

گروه آموزشی فرافکر
http://farafekr.com

شنبه 2 شهریور 1398  11:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها