0

کاربرد همزمان و 16 گانه مهمترین ماهواره ایران

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

کاربرد همزمان و 16 گانه مهمترین ماهواره ایران

کاربرد همزمان و 16 گانه مهمترین ماهواره ایران

 


باشگاه خبرنگاران/ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید امروز خود از مرکز فضایی ماهداشت ضمن اشاره به اهمیت خاص ماهواره مخابراتی و سنجش از راه دور در توسعه و نیازهای کشور، افزود: متاسفانه در پی اتخاذ و اجرای سیاست های جاه طلبانه توسط برخی افراد، جایگاه اصلی مباحث و موضوعات کاربردی علمی جای خود را به مسایل تبلیغاتی و نظایر آن داده است.


وی تاکید کرد: باتوجه به اهتمام و تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری برای پیشبرد و توسعه دانش فضایی کشورمان در حال حاضر شاهد اجرای برنامه ای 10 ساله در این خصوص هستیم؛ موضوعی که به همت سازمان فضایی جمهوری اسلامی ایران و با تلاش متخصصان رشته هوا فضا و دبیر خانه شورای عالی فضایی مورد سنجش قرار گرفت.


وزیر ارتباطات با اشاره به همکاری های بین بخشی و پربار سازمان فضایی کشور و دانشگاه ها در راستای توسعه علوم فضایی و پیشرفت کشورمان در حوزه هوا فضا، یادآور شد: این پیشرفت نه تنها صرفا در واژه سازمان فضایی خلاصه نمیشود، بلکه ارتباط موثر و همکاری پایاپای صنعت، فناوری و گسترش فعالیت و تعاملات دانشجویان در این مسیر را می طلبد.


وی با بیان اینکه ماهواره سنجش از راه دور قادر به ارائه خدمات در 16 بخش است، تصریح کرد: محیط زیست، آب، کشاورزی، جنگل، مراتع تنها گوشه هایی از برنامه های کاربردی این ماهواره به منظور جمع آوری اطلاعات و داده های به روز از وضعیت محیطی و جغرافیای کشورمان است.


واعظی در پایان با اشاره به 2 مسیر موازی در سازمان فضایی برای سهولت بخشیدن به روند پیشبرد برنامه های این مجموعه، اظهار داشت: البته در این میان نباید فعالیت و همکاری بین بخشی سازمان، پژوهشگاه، دانشگاه ها و سایر مراکز علمی را نادیده گرفت.

 

وی افزود: برای دست یابی به جایگاه ویژه در عرصه دستاوردهای پژوهشی و توسعه صنعت فضایی، باید فعالیت های مستقل و گاه جزیره ای نیز کنار رود و پژوهش‌های فضایی و افزایش هرچه بیشتر تعاملات بین بخش در این میان نقش محوری و مهمی دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 17 آذر 1395  10:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها