0

بزرگ‌ترین ماهواره عکسبرداری جهان به فضا پرتاب شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بزرگ‌ترین ماهواره عکسبرداری جهان به فضا پرتاب شد

بزرگ‌ترین ماهواره عکسبرداری جهان به فضا پرتاب شد


آنا/ گروه صنعتی «یونایتد لانچ آلاینس» روز گذشته ماهواره «WorldView 4» را به فضا پرتاب کرد. این ماهواره قرار است تصاویری کم‌نظیر و با کیفیت بالا از کره زمین را برای دانشمندان ارسال کند.


به نقل از تک‌کرانچ، این ماهواره که توسط «دیجیتال گلوب» ساخته شده است، قابلیت عکسبرداری با وضوح خیلی بالا را از فاصله 640 کیلومتری و در حین حرکت با سرعت 17 هزار متر در ثانیه‌ای دارد.


این ماهواره میزان پوشش اطلاعاتی دیجیتال‌گلوب را که تا پیش از این 80 پتابایت (80 میلیون گیگابایت) بود، دو برابر افزایش خواهد داد. قرار بود که دو ماه پیش این ماهواره به فضا پرتاب شود، اما به دلیل داشتن قطعات زیادی که این ماهواره برای مونتاژ داشته است، پرتاب آن به تاخیر افتاد و البته این تاخیر، دردسرهایی برای گروه یونایتد لانچ آلاینس به همراه داشت زیرا پس از چند روز، آتش‌سوزی عظیمی در نزدیکی سکوی پرتاب موشک اتفاق افتاد که مهار آن چند هفته طول کشید.

 

گفتنی است که هم‌اکنون شرکت‌هایی مثل Orbital Insight و مراکز تحقیقاتی از قبیل SpaceNet، آمادگی خود را برای دریافت تصاویر این ماهواره اعلام کرده‌اند. این شرکت‌ها عکس‌های ماهواره‌ای را برای استفاده در پروژه‌های یادگیری ماشینی خود نیاز دارند.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 24 آبان 1395  9:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها