شرکت چینی حاضر در ایران، در شانگهای قطاری با سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌سازد

 
kalali135
kalali135
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 1143
محل سکونت : خراسان رضوی

شرکت چینی حاضر در ایران، در شانگهای قطاری با سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌سازد

Train-1

شرکت راه آهن کشور چین یا CRRC که یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده‌های  قطار در دنیا به حساب می‌آید  و در کشور ایران هم می‌خواهد راه آهن پر سرعت احداث کند، به تازگی نسل جدیدی از قطار‌های شناور مغناطیسی ساخته که می‌تواند با سرعت ۶۰۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. سرعتی که از تمام قطارهای امروزی بیشتر است.

براساس گزارش منتشر شده در سایت Smart Rail World کشور چین قصد دارد این مسیر راه آهن جدید را به طول سه مایل ادامه دهد تا بتواند قطارهای معناطیسی شناور خودش را آزمایش کند. این قطار که در نوع خودش سریع‌ترین به حساب می‌آید، می‌تواند در سیستم حمل و نقل کشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار بگیرد.

شبکه‌ی خط راه آهن سریع کشور چین یکی از بزرگ‌ترین مسیرهای دنیا به حساب می‌آید که  ۲۰۰۰۰ کیلومتر است که سرمایه گذاری ۵۳۸ میلیارد دلاری روی آن صورت گرفته است. حتی در سال‌های گذشته هم سرعت شبکه‌ی راه آهن کشور چین بیشتر از قبل شده است. سال گذشته قطارهای شناور مغناطیسی کشور ژاپن توانسته بودند به سرعت ۵۴۰ کیلومتر بر ساعت برسند و رکورد جهان را به دست بیاورند؛ اما شبکه‌ی ریلی مغناطیسی شناور ژاپن تا سال ۲۰۲۷ به شکل تجاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. همین موضوع باعث شده که شبکه‌ی راه آهن کشور چین سریع‌ترین در دنیا باشد.

البته شرکت CRRC نه تنها در کشور چین دست به تولید خط راه آهن با قطارهای شناور مغناطیسی کرده بلکه در انگلستان، استرالیا، کشورهای جنوب آسیا، ایران، مکزیک، تایلند، اندونزی و روسیه هم راه آهن پرسرعت می‌سازد.

 

منبع: دیجی مگ

چهارشنبه 12 آبان 1395  2:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها