جف داود از پروژه عینک هوشمند گوگل خداحافظی کرد

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

جف داود از پروژه عینک هوشمند گوگل خداحافظی کرد

جف داود از پروژه عینک هوشمند گوگل خداحافظی کرد

به نظرمی رسد که انتظار جهانیان برای رونمایی از مدل جدید عینک هوشمند گوگل موسوم به 'گوگل گلس' به این زودی ها قصد تمام شدن ندارد و آخرین گزارش ها از کند شدن روند ساخت و توسعه این عینک جنجالی خبر می دهند. با تک شات همراه باشید.

 جف داود از پروژه عینک هوشمند گوگل خداحافظی کرد

به گزارش سافت گذر به نقل ازتک شات؛ اگر خبرهای گوگل را دنبال کرده باشید حتماً به یاد دارید که شرکت گوگل، تابستان گذشته، پروژه ای را تحت عنوان Aura برای توسعه و ساخت این عینک آغاز کرده و پس از عملکرد ناموفق خود در عرضه نسخه اولیه این عینک 1500 دلاری، امیدوار است که بتواند مدلی جدید را برای کسب و کارها و شاید هم مصرف کنندگان عادی تولید و روانه بازار کند.

 

اما امروز خبرهای منتشر شده نشان می دهد که این تیم مسیر مشخصی را پیش روی خود نمی بیند چرا که به تازگی جف داود (Geoff Dowd)، مسئول طراحی تجربه کاربری (UX) این عینک را از دست داده است.

 

جف داود از ماه نوامبر سال 2015 به این تیم تحقیقاتی پیوست و پس از گذشت تقریباً پنج ماه، در مارس سال میلادی جاری تیم پروژه عینک گوگل را ترک کرد. وی در این مدت، گروهی ویژه توسعه و تحقیق را برای ارتباط میان بخش های سخت افزاری، نرم افزار و سرویس های فضای ابری تشکیل داد.

 

او قبل از آن که به گوگل بپیوندد، سابقه 6 سال فعالیت در سمت مدیر طراحی کمپانی Adobe را در کارنامه داشت و نقش تاثیرگذاری را در طراحی خودکار دیجیتال، خط کش Combo و Ink & Slide ایفا کرد.

 

هنوز دلیل این تصمیم داود مشخص نشده و کمپانی گوگل نیز واکنشی را در این خصوص از خود نشان نداده است. در حال حاضر، مسئولیت رهبری پروژه Aura برعهده آیوی راس و تونی فادال است که هر دو از مدیران ارشد کمپانی گوگل محسوب می شوند.

 

دوشنبه 30 فروردین 1395  09:56 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها