📢 لس آنجلس تایمز : زنجانی نمادی از فساد در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد است

 
s_z1368
s_z1368
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اسفند 1394 
تعداد پست ها : 49

📢 لس آنجلس تایمز : زنجانی نمادی از فساد در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد است

🔴 این یکی از بسیار نمونه های فساد گسترده مالی در آن زمان [ دولت پاکدست ] بوده است. او 41 ساله و یکی از ثروتمندترین بازرگانان ایران است. برآوردهای صورت گرفته نشان می دهد که ثروت او در حدود 14 میلیارد دلار بوده است. 
 
◀️ اما پیش تر به دلیل کمک به دولت ایران در دور زدن تحریم های بین المللی برای خرید و فروش نفت در فهرست سیاه کشورهای اتحادیه اروپا و امریکا قرار گرفته بود. مقام های ایرانی حکم بازداشت او را در دسامبر سال 2013 میلادی صادر کردند. او متهم به سوء استفاده ای 2 میلیارد دلاری از وزارت نفت شده بود. 
 
◀️ مقام ها گفته اند که ممکن است حکم اعدام در صورت بازپرداخت بدهی ها از سوی زنجانی قابل تجدیدنظر باشد. 20 روز مهلت زمان درنظر گرفته شده برای تحدیدنظر در حکم زنجانی است. پیش تر نیز نمونه های فساد مالی در ایران روی داده بودند اما این مورد اعدام نسبتا نادر است". 
 
◀️ لس آنجلس تایمز اشاره می کند که این مجازات یک هشدار به دیگر کارآفرینان عرصه اقتصادی ایران در دوران پسا تحریم است. این روزنامه می نویسد:"بسیاری از سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که ثروت انبوهی به عنوان سرمایه های بین المللی در دوران پسا تحریم به بازار ایران وارد شوند". 
ـــــ
 
سه شنبه 18 اسفند 1394  11:36 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها