0

اعماق زمين

 
kimia1356
kimia1356
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1394 
تعداد پست ها : 88
محل سکونت : خراسان جنوبی

اعماق زمين

زندگی روی سطح زمین فوق العاده است. ولی احتمالا گاهی اوقات که مشغول راه رفتن هستید با خودتان فکر می کنید این زیر چه چیزهایی هستند؟ مدرسه چیزهایی در مورد زمین، پوسته و جبه (گوشته) و هسته به ما آموخت، همینطور از کتاب ژول ورن -سفر به اعماق زمین- شاید خیلی چیز ها دستگیرمان شده باشد. اما اینکه ما به عنوان بشر تا کجای این جهان ناشناخته پیش رفته ایم، تا چه حد اطلاعاتی واقعی داریم و تا کجا از این کره خاکی بهره برداری می کنیم چیزی است که در این اینفوگرافیک توضیح داده شده است.

بهتر است بدانید باز هم روس ها در این سوراخ کاری های عمیق رتبه اول را به خود اختصاص می دهند. دهانه گازی دروازه در ترکمنستان که 40 سال است به سوختن ادامه می دهد در عمق 20 متری سطح زمین قرار دارد.

تونل مانش نیز یکی دیگر از این حفاری هاست که زیر دریا واقع شده و دارای دو خط ریلی و یک تونل جانبی برای خودروها است. این تونل در زمان اجرا با صرف ۲۱ میلیارد پوند پرهزینه‌ترین طرح مهندسی تاریخ به شمار می‌رفت به گونه‌ای که هزینه اجرای آن ۷ برابر بیشتر از هزینه اجرایی پل گلدن گیت (یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن) بیشتر بود.

بیشتر ماشین‌ها و دستگاه‌های حفر تونلی که در این پروژه مورد استفاده قرار گرفتند دو برابر یک زمین فوتبال طول داشتند و قادر بودند روزی ۲۵۰ فوت تونل حفر کنند. با این حال حفر تونل ۶ سال طول کشید و قرار بود انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها در نقطه‌ای مشترک به هم برسند که انگلیسی‌ها موفق شدند سریع‌تر به نقطه موردنظر برسند.

امید است مشاهده این اینفوگرافیک انگیزه ای شود برای کنکاش بیشتر در مورد هر کدام از این چاله ها، برای خوانندگان دانش دوست دیجیاتو.

 

World-deepest-holes-v1-26092014_resize


 
شنبه 15 اسفند 1394  6:20 PM
تشکرات از این پست
sd2016
sd2016
sd2016
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1394 
تعداد پست ها : 5

پاسخ به:اعماق زمين

بسيار جال و عالي بود . ممنونم از زحمات خوبتون

سه شنبه 11 خرداد 1395  1:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها