شاخص بورس کانال ۶۳ هزار واحدی را پس گرفت/ توقف کوتاه برای تازه کردن نفس فعالان

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

شاخص بورس کانال ۶۳ هزار واحدی را پس گرفت/ توقف کوتاه برای تازه کردن نفس فعالان

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 26 مهرماه 94، با 272 واحد افزایش به رقم 63 هزار و 71 واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در پایان معاملات امروز با رقم 24 هزار و 706 واحد به کار خود پایان داد.

شاخص سهام آزاد شناور اما با 526 واحد رشد عدد 70 هزار و 572 واحد را تجربه کرد. شاخص بازار اول نیز در حالی با رشد 235 واحدی به رقم 44 هزار و 4 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با رشد 338 واحدی به رقم 138 هزار و 494 واحد دست یافت.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با 5 واحد افزایش عدد 726 واحد را به نمایش گذاشت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی سه شرکت فولاد خراسان با 106 واحد، همراه اول با 24 واحد و سرمایه‌گذاری خوارزمی با 7 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد شاخص بورس به جای گذاشتند.

در مقابل نماد معاملاتی سه شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با 104 واحد، پتروشیمی جم با 61 واحد و ایران خودرو با 26 واحد افزایش بالاترین تاثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به ثبت رساندند.

براساس این گزارش ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 135 میلیارد و 594 میلیون تومان مبالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 790 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 59 هزار و 24 نوبت داد و ستد بود.

امروز همچنین ارزش جاری کل بازار سهام ایران (بورس و فرابورس) به رقم 321 هزار و 794 میلیارد تومان رسید که از این رقم اندکی کمتر از 273 هزار میلیارد تومان مربوط به ارزش جاری کل بورس تهران بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های پمپ‌سازی ایران، سرمایه‌گذاری شاهد، بیمه میهن از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه نوین، حق تقدم خرید سهام بیمه کارآفرین و اوراق مشارکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه بازگشایی شدند.

به گزارش فارس‌، امروز حقوقی‌ها از معاملات کد به کد و درون گروهی صرف نظر کردند و ترجیح دادند، تا در بازار خرده فروشی علاوه بر تداوم بازارگردانی و یا جمع‌آوری سهام ارزان در برخی نمادهای معاملاتی نسبت به شناسایی بازده نوسانی اقدام کنند.

بر اساس این گزارش معاملات امروز بازار سهام اگر چه به لحاظ حجم و ارزش همچنان از اعتماد و امید تازه سهامداران که به تدریج در حال افزوده شدن است، حکایت داشت، اما در نقطه‌ای امروز قرار گرفت که برای ادامه روند صعودی خود نیاز داشت، تا نفسی تازه کند.

بر همین اساس در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو بازار از جمله بانکی‌ها، خودروها، پالایشی‌ها و برخی تجهیزاتی‌ها صف‌های خرید واگذار و روند معاملات متعادل شد، هر چند که قیمت پایانی سهام روی مدار مثبت همچنان قرار گرفته است.

انتظار می رود، طی معاملات فردا پس از اصلاح قیمتی بسیار کوتاه دوباره بورس با تکاپوی نماگرها برای باز پس گیری رکوردهای از دست رفته همراه شود.

 

دوشنبه 27 مهر 1394  09:10 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها