0

فرازهایی از پيام امام خمینی(رحمة الله علیه) در سالگرد كشتار خونين مكه(1366)

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2617
محل سکونت : اصفهان

فرازهایی از پيام امام خمینی(رحمة الله علیه) در سالگرد كشتار خونين مكه(1366)

فرازهایی از پيام امام خمینی(رحمة الله علیه) در سالگرد كشتار خونين مكه(1366)

 

"آل سعود با كشتن ميهمانان خدا و به خاك و خون كشيدن بهترين بندگان حق نه تنها حرم را، كه جهان اسلام را آلوده به خون شهيدان نمود و مسلمانان و آزادگان راعزادار ساخت."

"آري ، در منطق استكبار جهاني هر كه بخواهد برائت از كفر و شرك را پياده كند متهم به شرك خواهد شد، و "مفتي"ها و مفتي زادگان اين نوادگان "بلعم باعورا"ها،  به قتل و كفر او حكم خواهند داد. بالاخره در تاريخ اسلام مي بايست آن شمشير كفر و نفاقي كه در لباس دروغين احرام يزيديان و جيره خواران بني اميه - عليهم لعنه الله - براي نابودي وقتل بهترين فرزندان راستين پيامبر اسلام ، يعني حضرت ابي عبدالله الحسين - عليه السلام - و ياوران با وفاي او، پنهان شده بود مجددا از لباس همان ميراث خواران بني سفيان به درآيد و گلوي پاك و مطهر ياوران حسين - عليه السلام - را در آن هواي گرم ، در كربلاي حجاز و در قتلگاه حرم ، پاره كند؛ و همان اتهاماتي را كه يزيديان به فرزندان راستين اسلام زدند و آنان را "خارجي " و "ملحد" و "مشرك " و "مهدورالدم " معرفي كردند،درست همان را به رهروان راه آنان وارد آورند؛ كه ان شاءالله ما اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از امريكا و آل سعود برطرف خواهيم ساخت و داغ و حسرت حلاوت اين جنايت بزرگ را بر دلشان خواهيم نهاد، و با برپايي جشن پيروزي حق بر جنود كفر ونفاق و آزادي كعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهيم شد. "

"آل سعود براي پرده پوشي جنايات هولناك سال گذشته خود وهمچنين توجيه صدعن سبيل الله و منع حجاج ايراني از ورود به حج ، زائران را زير بمباران شديد تبليغات خود قرار خواهد داد؛ و آخوندهاي درباري و "مفتي "هاي خودفروخته -لعنه الله عليهم - در كشورهاي اسلامي خصوصا حجاز توسط رسانه ها و مطبوعات دست به نمايشها و سخنرانيها زده و عرصه را بر تفكر و تحقيق زائران درباره فهم و درك فلسفه واقعي حج و نيز پي بردن به ماجراي از پيش طراحي شده شيطان بزرگ در قتل ميهمانان خدا تنگ خواهند نمود. و مسلم در چنين شرايطي رسالت زائران بسيار سنگين است .بزرگترين درد جوامع اسلامي اين است كه هنوز فلسفه واقعي بسياري از احكام الهي رادرك نكرده اند؛ و حج با آنهمه راز و عظمتي كه دارد هنوز به صورت يك عبادت خشك و يك حركت بيحاصل و بي ثمر باقي مانده است ."

"يكي از وظايف بزرگ مسلمانان پي بردن به اين واقعيت است كه حج چيست و چرابراي هميشه بايد بخشي از امكانات مادي و معنوي خود را براي برپايي آن صرف كنند.چيزي كه تا به حال از ناحيه ناآگاهان و يا تحليلگران مغرض و يا جيره خواران به عنوان فلسفه حج ترسيم شده است اين است كه حج يك عبادت دسته جمعي و يك سفرزيارتي - سياحتي است . به حج چه كه چگونه بايد زيست و چطور بايد مبارزه كرد وبا چه كيفيت در مقابل جهان سرمايه داري و كمونيسم ايستاد! به حج چه كه حقوق مسلمانان ومحرومان را از ظالمين بايد ستاند! به حج چه كه بايد براي فشارهاي روحي و جسمي مسلمانان چاره انديشي نمود! به حج چه كه مسلمانان بايد به عنوان يك نيروي بزرگ وقدرت سوم جهان خودنمايي كنند! به حج چه كه مسلمانان را عليه حكومتهاي وابسته بشوراند. بلكه حج همان سفر تفريحي براي ديدار از قبله و مدينه است و بس ! و حال آنكه حج براي نزديك شدن و اتصال انسان به صاحب خانه است . و حج تنها حركات واعمال و لفظها نيست و با كلام و لفظ و حركت خشك ، انسان به خدا نمي رسد. حج كانون معارف الهي است كه از آن محتواي سياست اسلام را در تمامي زواياي زندگي بايدجستجو نمود. حج پيام آور و ايجاد و بناي جامعه اي به دور از رذايل مادي و معنوي است . حج تجلي و تكرار همه صحنه هاي عشق آفرين زندگي يك انسان و يك جامعه متكامل در دنياست . و مناسك حج مناسك زندگي است . و از آنجا كه جامعه امت اسلامي ، از هر نژاد و مليتي ، بايد ابراهيمي شود تا به خيل امت محمد - صلي الله عليه و آله و سلم - پيوند خورد و يكي گردد و يد واحده شود، حج تنظيم و تمرين و تشكل اين زندگي توحيدي است . حج عرصه نمايش و آيينه سنجش استعدادها و توان مادي ومعنوي مسلمانان است . حج بسان قرآن است كه همه از آن بهره مند مي شوند، ولي انديشمندان و غواصان و درد آشنايان امت اسلامي اگر دل به درياي معارف آن بزنند و ازنزديك شدن و فرو رفتن در احكام و سياستهاي اجتماعي آن نترسند، از صدف اين درياگوهرهاي هدايت و رشد و حكمت و آزادگي را بيشتر صيد خواهند نمود و از زلال حكمت و معرفت آن تا ابد سيراب خواهند گشت . ولي چه بايد كرد و اين غم بزرگ را به كجا بايد برد كه حج بسان قرآن مهجور گرديده است . و به همان اندازه اي كه آن كتاب زندگي و كمال و جمال در حجابهاي خود ساخته ما پنهان شده است و اين گنجينه اسرار آفرينش در دل خروارها خاك كج فكريهاي ما دفن و پنهان گرديده است و زبان انس و هدايت و زندگي و فلسفه زندگي ساز او به زبان وحشت و مرگ و قبر تنزل كرده است ، حج نيز به همان سرنوشت گرفتار گشته است ، سرنوشتي كه ميليونها مسلمان هر سال به مكه مي روند و پا جاي پاي پيامبر و ابراهيم و اسماعيل و هاجر مي گذارند، ولي هيچ كس نيست كه از خود بپرسد ابراهيم و محمد - عليهم السلام - كه بودند و چه كردند ؛هدفشان چه بود؛ از ما چه خواسته اند؟ گويي به تنها چيزي كه فكر نمي شود به همين است . مسلم حج بي روح و بي تحرك و قيام ، حج بي برائت ، حج بي وحدت ، و حجي كه ازآن هدم كفر و شرك بر نيايد، حج نيست ."

"اما آنچه زائران عزيز بايد بدانند اينكه امريكا و آل سعود حادثه مكه را يك مبارزه فرقه اي و نزاع قدرت ميان شيعه و سني ترسيم نموده ؛ و ايران و رهبران آن را به عنوان كساني كه هوس رسيدن به يك امپراتوري بزرگ را در سر مي پرورانند معرفي مي كنند تابسياري از كساني كه از مسير حوادث سياسي جهان اسلام و نقشه هاي شوم جهانخواران بيخبرند تصور كنند كه فرياد برائت ما از مشركين و مبارزه ما براي كسب آزادي ملتها درمسير كسب قدرت سياسي مان و گسترش قلمرو جغرافياي حكومت اسلامي است ."

"كشتار زائران خانه خدا توطئه اي براي حفظ سياستهاي استكبار و جلوگيري از نفوذاسلام ناب محمدي - صلي الله عليه و آله و سلم - است . و كارنامه سياه و ننگين حاكمان بي درد كشورهاي اسلامي حكايت از افزودن درد و مصيبت بر پيكر نيمه جان اسلام ومسلمين دارد."

"پيامبر اسلام نيازي به مساجد اشرافي و مناره هاي تزئيناتي ندارد. پيامبر اسلام دنبال مجد و عظمت پيروان خود بوده است كه متاسفانه با سياستهاي غلط حاكمان دست نشانده به خاك مذلت نشسته اند. مگر مسلمانان جهان فاجعه قتل عام صدها عالم وهزاران زن و مرد فرقه هاي مسلمين را در طول حيات ننگين آل سعود و نيز جنايت قتل عام زائران خانه خدا را فراموش مي كنند؟ مگر مسلمانان نمي بينند كه امروز مراكزوهابيت در جهان به كانونهاي فتنه و جاسوسي مبدل شده اند، كه از يك طرف اسلام اشرافيت ، اسلام ابوسفيان ، اسلام ملاهاي كثيف درباري ، اسلام مقدس نماهاي بيشعورحوزه هاي علمي و دانشگاهي ، اسلام ذلت و نكبت ، اسلام پول و زور، اسلام فريب وسازش و اسارت ، اسلام حاكميت سرمايه و سرمايه داران بر مظلومين و پابرهنه ها، و دريك كلمه "اسلام امريكايي " را ترويج مي كنند؛ و از طرف ديگر، سر بر آستان سرور خويش ، امريكاي جهانخوار، مي گذارند.

مسلمانان نمي دانند اين درد را به كجا ببرند كه آل سعود و "خادم الحرمين " به اسرائيل اطمينان مي دهد كه ما اسلحه خودمان را عليه شما به كار نمي بريم! و براي اثبات حرف خود با ايران قطع رابطه مي كنند. واقعا چقدر بايد رابطه سران كشورهاي اسلامي باصهيونيستها گرم و صميمي شود تا در كنفرانس سران كشورهاي اسلامي مبارزه صوري وظاهري هم با اسرائيل از دستور كار آنان و جلسات آنان خارج شود. اگر اينها يك جوغيرت و حميت اسلامي و عربي داشتند، حاضر به يك چنين معامله كثيف سياسي وخودفروشي و وطن فروشي نمي شدند."

 

منبع: صحیفه نور جلد بیست و یکم - صفحه 74  تا 81 بنقل از http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=58950&vn=21&gpn=74

جمعه 3 مهر 1394  1:10 PM
تشکرات از این پست
amirali123 salma57 ravabet_rasekhoon khodaeem1 sr1313
دسترسی سریع به انجمن ها