کد نرم‌افزاری که استیون هاوکینگ توسط آن صحبت می‌کند عرضه شد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

کد نرم‌افزاری که استیون هاوکینگ توسط آن صحبت می‌کند عرضه شد

نرم‌افزاری که فیزیک‌دان معروف، استیون هاوکینگ، برای صحبت از آن استفاده می‌کند، اخیرا با همکاری شرکت اینتل به‌صورت متن-باز عرضه شده است. شرکت اینتل امیدوار است تا عرضه‌ی کدهای این نرم‌افزار برای توسعه‌دهندگان، بتواند به پیشرفت این نرم‌افزار و استفاده از آن برای انوع دیگر از معلولیت‌ها کمک کند.
این نرم‌افزار که Assistive Context-Aware Toolkit نام دارد، به معلولان اجازه‌ی استفاده از کامپیوترها را بدون حرکت زیاد می‌دهد. این نرم‌افزار برای کمک به استیون هاوکینگ ساخته شده است که از بیماری «اسکلروز جانبی آمیوتروفیک» یا ALS رنج می‌برد. هاوکینگ مجبور است با استفاده از حرکات عضلات صورت‌اش، فرمان‌هایی به کامپیوتر بدهد و آن‌ها را تبدیل به متن کند.
این نرم‌افزار در سه مرحله کار می‌کند: فرمان‌های ورودی با استفاده از حسگر فروسرخ یا یک وب‌کم که حرکات صورت را تشخیص می‌دهد دریافت می‌شوند؛ نرم‌افزار با استفاده از این فرمان‌ها حرف‌ها را انتخاب می‌کند؛ در نهایت هم این حرف‌ها توسط یک Auto-Complete تبدیل به لغت می‌شوند.
از صفحه‌کلید مجازی این نرم‌افزار می‌توان برای انتخاب و استفاده از نرم‌افزارهای مختلف هم استفاده کرد. یا اینکه توسط آن در اینترنت جستجو کرد.
مدیر پروژه‌ی این نرم‌افزار در اینتل، درباره‌ی متن-باز شدن کد آن گفته است: "امیدواریم که با متن باز کردن این پلتفرم، توسعه‌دهندگان آن را با اضافه کردن رابط‌های کاربری بیشتر، حسگرهای جدیدتر، سیستم‌های تشخیص لغات بهتر و قابلیت‌های دیگری، آن را گسترش دهند."
 

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

 

پنج شنبه 29 مرداد 1394  7:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها