0

سازمان فضایی هند به دنبال ارسال مدارگرد به زهره ‌

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

سازمان فضایی هند به دنبال ارسال مدارگرد به زهره ‌

سازمان فضایی هند به دنبال ارسال مدارگرد به زهره ‌

 

12-919.jpg سازمان فضایی هند بعد از ماموریت موفقیت‌آمیز ارسال مدارگرد MOM به مدار مریخ، اکنون به دنبال ارسال مدارگرد به سیاره زهره است.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، کی‌ران کومور، مدیر سازمان فضایی هند در مورد ماموریت‌های آینده این سازمان گفت: این سازمان در نظر دارد تا در کنار ماموریت دوم ارسال کاوشگر به مریخ، سایر فعالیت‌های فضایی از قبیل ارسال مدارگرد به زهره و حتی ارسال کاوشگر به شهاب سنگ‌های نزدیک را در دستور کار قرار دهد.

 

وی در ادامه افزود: در واقع سیاره زهره نزدیک‌ترین همسایه زمین است و با توجه به فاصله مناسب، هنوز مطالعات کافی بر روی آن انجام نگرفته است.

 

دکتر ریجارد ویرما، نماینده ناسا در سازمان فضایی هند ضمن اشاره به اهداف مثبت این پروژه اظهار کرد: با توجه به همکاری‌های سازنده سازمان فضایی هند با ناسا، امیدواریم که همکاری‌های مشترک بین این دو سازمان گسترش یابد.

 

سیاره زهره مانند زمین از خاک و سنگ تشکیل شده و از نظر اندازه و جرم شباهت بسیاری به زمین دارد، هرچند که این سیاره از نظر شرایط جو و فعالیت‌های زیرزمینی تفاوت‌های بسیاری با زمین دارد.

 

به گفته مقامات ارشد سازمان فضایی هند، پروژه ارسال مدارگرد به زهره تنها توسط روسیه، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و ژاپن صورت گرفته و به زودی سازمان فضایی هند نیز به جمع کشورهای پیشرفته فضایی می‌پیوندد.

 

همچنین دومین ماموریت ماه‌نشین سازمان فضایی هند نیز در سال‌های 2018 تا 2020 انجام می‌شود.

 

منبع: ایسنا

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

جمعه 2 مرداد 1394  1:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها