0

تهیه نقشه جامع شتاب طیفی زلزله کشور

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

تهیه نقشه جامع شتاب طیفی زلزله کشور

معاون پژوهشگاه بین‌المللی زلزله به ایسنا خبر داد

تهیه نقشه جامع شتاب طیفی زلزله کشور

 

AFAR.JPG معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله از تهیه نقشه جامع شتاب طیفی زلزله برای کل ایران در این پژوهشگاه خبر داد و گفت: این نقشه‌ها به صورت آنلاین و رایگان از طریق سایت پژوهشگاه در اختیار متخصصان قرار خواهد گرفت.

 

دکتر محمد تاتار در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا،‌ انجام مطالعات کاربردی و بنیادی در زمینه زلزله و کاهش خطرات ناشی از آن را از ماموریت‌های این پژوهشگاه عنوان کرد و افزود: در این راستا پروژه‌های تحقیقاتی متعددی در دستور کار قرار دارد که تهیه نقشه جامع و برخط شتاب طیفی زلزله برای کل ایران از پروژ‌ه‌های مهمی است که از سوی محققان پژوهشکده زلزله شناسی این پژوهشگاه در حال انجام است.

 

وی با بیان این که نقشه‌های تحلیل خطر زلزله به صورت موردی برای برخی از مناطق کشور و بعضی ساختگاه‌های ویژه چون نیروگاه‌ها تهیه شده است، اظهار داشت: در این طرح به دنبال تهیه یک نقشه برای کل ایران هستیم که مرتب به‌روزرسانی می‌شود و آخرین اطلاعات از میزان خطر زمین لرزه در نقاط مختلف کشور را در اختیار می‌گذارد.

 

دانشیار پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، این نقشه جامع را یکی از زیرساخت‌های لازم برای ساخت و سازهای ایمن در برابر زلزله دانست و ادامه داد: در این طرح ضمن گردآوری نتایج تمام پروژه‌های قبلی با انجام مطالعات جدید ریز پهنه‌بندی در مناطق کار نشده، اقدام به تهیه نقشه بر خط خطر زمین‌لرزه برای کل ایران می‌شود.

 

وی مدت اجرای این پروژه را پنج سال ذکر کرد.

 

منبع: ایسنا

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

پنج شنبه 25 تیر 1394  12:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها