افزایش سلفی‌ها در اروپا

 
Lovermohamad
Lovermohamad
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1394 
تعداد پست ها : 6840
محل سکونت : سوادکوه

افزایش سلفی‌ها در اروپا

افزایش سلفی‌ها در اروپا

 شمار سلفی‌ها(فرقه‌ای افراط‌گرا که غیرمسلمانان و مسلمانانی را که ایدئولوژی ضدانسانی آن‌ها را قبول ندارند، تکفیر می‌کنند و فرمان جهاد و کشتار صادر می‌کنند)، در اروپا در حال افزایش است.

افزایش شمار سلفی‌ها مقامات اروپایی را که این فرقه را مسئول انحراف جوانان اروپایی برای پیوستن به داعش می‌دانند، نگران کرده است.
وزارت کشور آلمان ماه گذشته اعلام کرد که در آلمان در حال حاضر 7 هزار سلفی وجود دارند که تعدادشان نسبت به چهار سال گذشته دو برابر شده است.
حدود 100 مسجد از بیش از 2000 مسجد فرانسه نیز به تصرف سلفی‌ها در آمده که این رقم نسبت به 4 سال پیش بیش از دو برابر افزایش یافته است.
در انگلیس نیز شمار سلفی‌ها در حال افزایش است.
به گفته محمود نقش‌بندی، مشاور مقابله با افراط‌گرایی دولت انگلیس، 7 درصد 1740 مسجد انگلیس در دست سلفی‌ها است.
امروز، اینترنت به عنوان مسیر اصلی کشیده شدن جوانان به سمت افراط‌گری شناخته می‌شود.
گفته می‌شود که در فرانسه کمپین تصرف مساجد از سوی سلفی‌ها به راه افتاده است. در این کمپین ابتدا سلفی‌ها در مسجد حضور پیدا می‌کنند، کم کم شروع به انتقاد از روحانی مسجد می‌کنند تا کنترل مردم و مقامات امنیتی را در دست بگیرند.
جوانان و تازه‌مسلمانان ضربه‌پذیرترین اقشار در برابر خطر سلفی‌ها هستند.
افزایش شمار سلفی‌ها در کشورهای اروپایی سبب شده که دولت‌ها به جای مقابله با این افراط‌گرایان، قوانینی وضع کنند که کل جمعیت مسلمانان این کشورها را تحت فشار قرار می‌دهد.
 

ایکنا

💘نام زهرا مشتق از نام خداست
زینت کرسی و عرش کبریاست💘

http://s4.picofile.com/file/8182645092/GM_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B5_70502.gif تالارفناوری وعلوم نظامی وبلا من

💘علاج درد مشتاقان طبیب عام نشناسد
مگر لیلی کند درمان غم مجنون شیدا را💔
سه شنبه 2 تیر 1394  6:29 PM
تشکرات از این پست
sayyed13737373
دسترسی سریع به انجمن ها