0

فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان تجدید چاپ شد

 
salma57
salma57
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1391 
تعداد پست ها : 35462
محل سکونت : گیلان

فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان تجدید چاپ شد

پس از فروش کلیه نسخه های شماره های یک و دو “فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان” این فصلنامه تجدید چاپ شد.

 

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، سیدعلی کاشفی خوانساری سردبیر “فصلنامه کتاب کودک و نوجوان” که از سوی موسسه خانه کتاب منتشر می شود، همچنین از استقبال دست اندرکاران کتاب کودک و نوجوان از این فصلنامه ابراز خرسندی کرد.

در شماره یک و دو فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان که بهمن ماه گذشته در سرای اهل قلم خانه کتاب رونمایی شد، آثار و نوشتاری از محمود حکیمی، سوسن طاقدیس، جعفر ابراهیمی(شاهد)، دکتر سعید حسام پور، ابراهیم حسن بیگی، انوشه مرادی، نگار پدرام، روح الله مهدی پور، مسعود مجاوری آگاه، سحر ترهنده، رضا معصومی، پوپک نیک طلب، دکتر مینا ذاکرشهرک و ... به چشم می خورد.

میزگردهایی درباره نمایشگاه های استانی کتاب، بررسی عملکرد جشنواره نقدکتاب در حوزه کتاب کودک، معرفی اولین کتاب های نظری ادبیات کودک و نوجوان و ... از جمله مطالب این فصلنامه بود.

گفت و گوی این شماره از فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان با محمد علی شعاعی، معاون فرهنگی اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور فعلی وزیر ارشاد صورت گرفته است. شعاعی در این گفت و گو راه های رسیدن به همه اهداف فرهنگی را از مسیر کتاب کودک می داند و پیشنهاد می کند بخشی از برنامه های فرهنگی بر ترویج کتاب خوانی و مطالعه بر خانواده های جوان و دارای فرزندان کوچک متمرکز گردد.

محمد علی شعاعی در این گفت و گو به معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد می کند تعامل با انجمن ها و نهادها و توجه به کارهای پژوهشی در حوزه کودک و نوجوان را مد نظر داشته باشد.

اولین شماره فصلنامه نقد کتاب کودک در 320 صفحه به قیمت 7000 تومان منتشر شده است.** فصلنامه نقد «اخلاق علوم تربیتی و روان شناسی» 

نخستین شماره فصلنامه نقد کتاب «اخلاق علوم تربیتی و روان شناسی» به انتشار رسید.

«اخلاق علوم تربیتی و روان شناسی» که یکی از فصلنامه های نقد کتاب موسسه خانه کتاب به شمار می رود، در نخستین شماره در فصل هایی مانند نقد، مرور، گفتگو، جستار، نقد برگزیده و شایسته ترجمه منتشر شده و عناوینی مانند «جایگاه ایمان در سپهر اخلاق»، «فرسایش هویت اخلاقی»، «بخشایش، هنر زیستن»، «ملاحظات اخلاقی درباره فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «اخلاق علم در آینه دو ترجمه» را شامل می شود.

« سید حسن اسلامی اردکانی»؛ سردبیر فصلنامه نقد کتاب «اخلاق علوم تربیتی و روان شناسی» و موسسه خانه کتاب، صاحب امتیاز آن است. 

 

چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394  7:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها